Akné na tvári vám prezradí šokujúce fakty o vašom zdraví!

Nedokonalosti na pleti? Môže vás šokovať, čo sa pod ich vznik podpisuje

Jednotlivé orgány v ľudskom tele sú navzájom poprepájané, preto ak niečo nie je s nejakým orgánom v poriadku, tak sa to  môže odraziť napríklad aj na pleti. Práve týmto faktom sa zaoberali čínski liečitelia a ich teória sa využíva aj v súčasnom tradičnom liečiteľstve. Prostredníctvom čínskej mapy tváre dokážu jednoducho vyčítať, čo sa s vami deje a kde vo vašom tele nastala disharmónia.

 

 

Koža je najväčším orgánom nášho tela, preto ak sa niečo deje vo vnútri organizmu, tak sa to odrazí hlavne na pokožke prostredníctvom akné, vyrážok alebo inou zmenou pleti. Vaša tvár je zrkadlom vášho zdravia. Všetko, čo musíte urobiť, je počúvať ju. A aby ste mohli bojovať s hlavnou príčinou vzniku nedokonalostí na pleti, tak sme si dnes pripravili takúto čínsku mapu tváre. Tak hor sa do boja za krásnu pleť!

 

Odporúčame prečítať: Make-up artistka Erika Grünwaldová: Milujem kreatívne a fantazijné veci, no väčšina Slovákov im nerozumie

1. Čelo – žlčník a pečeň

 

Problémy v tejto oblasti sa zvyčajne vzťahujú k stresu a tráviacemu systému. Aj nadmerná konzumácia alkoholu a cukru, málo spánku v kombinácii so stresom sa tiež nepriaznivo podpíšu pod stav pleti a hlavne na čele.

 

Ak sa chcete zbaviť akné na čele, mali by ste obmedziť potraviny s vyšším obsahom tuku, vsadiť na surové potraviny, piť veľa vody, dbať na dostatok spánku a tiež vyskúšať probiotiká, ktoré vám pomôžu upraviť váš tráviaci systém. Joga a meditačné techniky vám zas pomôžu znížiť celkový stres.

 

Odporúčame prečítať: Z pohľadu chlapa: umývačka riadu. Áno či nie?

2. Oblasť medzi obočím – pečeň a žalúdok

 

Problémy s pečeňou sa vzťahujú najmä k toxínom, ktoré pečeň nedokáže filtrovať, preto sa to odrazí na nedokonalostiach medzi obočím. Rovnako aj potravinové alergény sa môžu podpísať pod poruchy pečene. Pod stav pleti sa môže podpísať aj nadmerná konzumácia mäsa a mliečnych potravín. Bielkoviny sú síce pre telo dôležité, avšak vo veľkom množstve skôr uškodia ako prospejú, pretože sú ťažšie stráviteľné, vďaka čomu zaťažia tráviaci trakt.

 

Pre odstránenie nedokonalostí v tejto oblasti by ste do svojho jedálnička mali zaradiť viac čerstvého ovocia a zeleniny. Vzdajte sa alkoholu, ktorý zaťažuje pečeň a doprajte si pobyt na čerstvom vzduchu. Skvelá je aj joga alebo meditácia.

 

Odporúčame prečítať: To, akým spôsobom sedíte o vás napovie veľmi veľa

3. Okolie očí - obličky

 

Na tejto čínskej mape tváre, predstavuje táto oblasť problémy s obličkami. Problémy sa prejavujú v podobe pupienkov, ale aj opuchov či tmavých kruhov pod očami. Príčiny môžu byť rôzne, no najčastejšou je veľké množstvo soli, fajčenie, nadmerné požívanie alkoholu, zlý krvný obeh alebo oslabené srdce, ale aj dehydratácia.

 

Dôležité je dodržiavať pitný režim, vďaka čomu budete vaše telo hydratovať zvnútra. Obmedzte príjem kofeínu, pretože kofeín odvodňuje organizmus, vyhnite sa tiež slaným potravinám a sladeným nápojom. V kuchyni nahraďte klasickú soľ za morskú, ktorá je menej slaná.

 

Odporúčame prečítať: Študentka roky trpela šikanou kvôli vzhľadu: TAKTO zatočila s nepríjemnou kožnou chorobou

4. Nos – srdce a obehový systém

 

Nos je prepojený s problémami, ktoré odrážajú zlý kardiovaskulárny systém, problémy s krvným tlakom či cholesterolom. Ak si doprajete príliš veľa alkoholu, kávy alebo korenených jedál, dlhý pobyt v uzavretých priestoroch so znečisteným ovzduším, tak sa to tiež podpíše na nedokonalostiach, ktoré sa objavia na vašom nose.

 

Vsaďte na esenciálne mastné kyseliny v podobe avokáda, ľanových semienok, olivového a kokosového oleja. Pite zelený čaj, ktorý pomáha bojovať proti toxínom v tele. Medzi dobré nápady tiež patrí pravidelné cvičenie, ktoré zefektívni fungovanie obehového systému.

 

Odporúčame prečítať: Prečo je soľ Epsom všeliekom? A prečo ju využívajú aj svetoznáme krásky?

5. Oblasť líc – pľúca a metabolizmus

 

Táto oblasť predstavuje problémy s vašimi pľúcami a dýchacími cestami, ako aj problémy s metabolizmom a schopnosťou absorbovať živiny. Príčinou týchto problémov môžu byť alergie alebo fajčenie. Pod tento nepriaznivý stav vašich líc sa tiež podpisujú toxíny v ovzduší.

 

V domácnosti nepoužívajte osviežovače vzduchu, sviečky či komerčné čistiace prostriedky, vďaka ktorým zaplavujete svoje ovzdušie rôznymi toxínmi. Vsaďte skôr na prírodných pomocníkov, ktorými si vytvoríte zdravšie prostredie. Prestaňte fajčiť a doprajte si cvičenie v prírode. 

 

Odporúčame prečítať: Vytláčate mužovi akné? Prezradí to o vašom vzťahu šokujúce veci...

6. Oblasť úst a pier – tráviaca sústava

 

Slezina a žalúdok sú považované za hlavné tráviace orgány, preto akékoľvek problémy v týchto orgánoch sa môžu prejaviť ako nadúvanie, zlý dych, problémy s chuťou do jedla a podobne. Na tvári sa však tento fakt môže prejaviť v podobe oparov alebo popraskaných pier. 

 

Podľa čínskej mapy tváre sú kožné problémy v okolí úst spôsobené hlavne nadmernou vlhkosťou, ktorú spôsobujú potraviny. Medzi tieto potraviny môžeme zaradiť mliečne výrobky, cukor a sladkosti, mastné a vyprážané jedla, studené nápoje či huby. Pod škvrny na brade a v okolí úst sa tiež môže podpísať nedostatok energie, korenené jedla a stres.

 

Ak sa chcete zbaviť kožných problémov v tejto oblasti, tak by ste si mali dopriať dostatok spánku, vyhnúť sa koreneným jedlám a do svojho jedálnička a gurmánskych výtvorov zaradiť viac škorice, závoru, jarnej cibuľky, bazalky, rozmarínu, feniklu, póru, pažítky, zeleru, kukurice, kôpru či oregana.

 

Odporúčame prečítať: Krásna misska sa nebojí vyjsť na ulicu bez mejkapu: Čo sa skrýva za jej dokonalou pokožkou?

7. Okolie brady – hormonálna nerovnováha

 

Kožné problémy v okolí brady poukazujú hlavne na hormonálnu nerovnováhu alebo stres. Pre ženy to platí hlavne v období menštruačného cyklu. Vsaďte na omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú regulovať hormóny. Zdravý životný štýl je tou cestou, ktorou by ste sa mali uberať. Joga a meditačné cvičenia vám pomôžu zvládať stres. K tomu dodržiavanie pitného režimu, spánok 7-8 hodín denne,  viac listovej zeleniny a nedokonalosti v tejto oblasti vám nebudú robiť vrásky na tvári.

 

Odporúčame prečítať: Vlasový chameleón Dominika Mirgová: O extravagantných farbách speváčky prehovoril jej dvorný kaderník!


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Potraviny s takmer nulovým obsahom kalórií, no s množstvom živín - 1. časť
Japonský zelený čaj matcha. Spoznajte jeho výhody a správny spôsob prípravy.
Nedostatok spánku môže viesť k týmto zdravotným problémom!
Triky našich starých materí – jemne bizarné, ale zaručene fungujú
Ako na jačmeň v oku? Máme pre vás zopár tipov!
Ovsené vločky - Dôvody, prečo sú jednotkou ranného menu
Ako rozpoznať varovné telesné signály mesiac pred infarktom?
Starostlivosť o oči: Chyby, ktoré možno robíte aj vy!
Mätový olej - 6 tipov, ako ho využiť pre svoje zdravie
Potraviny s takmer nulovým obsahom kalórií, no s množstvom živín - 2. časť
Nákup čerstvých rýb: Všetko, čo potrebujete vedieť!
Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!
6 zaujímavostí o mandľovom mlieku, ktoré ste určite nevedeli!
Ashtanga joga 2017 - dva dni dialógov a praxe
Pre toto sú probiotiká pre naše zdravie nevyhnutné!
FIT & BALANCE WEEKEND na Donovaloch 2017
Nesprávne čistenie uší - čo vám hrozí?
Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!
Dĺžka spánku závisí od veku. Aký dlhý spánok si teda máme dopriať?
Čistiace prostriedky do domácnosti, ktoré si môžete vyrobiť sami!
Fenikel: 3 skvelé tipy na použitie!
Na raňajky nikdy nezabúdajte! Povieme vám prečo
Študentka roky trpela šikanou kvôli vzhľadu: TAKTO zatočila s nepríjemnou kožnou chorobou
Jarné choroby vedia okresať rodinný rozpočet. Chráňte sa poistením
Chcete schudnúť? Dodržujte týchto 5 pravidiel a kilá pôjdu dole!
 

7 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.23.03.17 08:04 | Mária Maxianová | karma: 69
poznám túto "mapu tváre" a mám to aj vlastnou skúsenosťou potvrdené

odpovedať

hlasuj plus 1 | 1 hlasuj minus


23.03.17 15:44 | Lucia Valková | karma: 69
Veľmi poučné,verím že to spolu súvisí.

odpovedať

hlasuj plus 1 | 1 hlasuj minus


24.03.17 08:33 | Soňa Krátka | karma: 69
všetko so všetkým súvisí, naše telo - organizmus je ako veľký stroj, aj ja to mám odsledované na sebe

odpovedať

hlasuj plus 1 | 1 hlasuj minus


17.04.17 01:05 | Jitka Lehotská | karma: neurčená
Táto mapa tváre je skvelou pomôckou pre tých, ktorí potrebujú riešiť problémy s akné a zorientovať sa, ako na to. Dozvedela som sa veľa zaujímavých informácií.

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


19.04.17 16:27 | Jana Križanová | karma: neurčená
veľmi dobrý článok

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


19.04.17 18:02 | Andrejka Smutňáková | karma: neurčená
zaujímavé,niečo pravdy na tom bude

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


19.04.17 21:06 | Jana Komadová | karma: 69
Skvelý článok

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

25.06.2017 LIFESTYLE
Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

K letu neodmysliteľne patrí chuť šťavnatého melónu. Viete si však vybrať zrelý melón tak, aby bol chutný, červený a šťavnatý? Stalo sa vám, že keď ste nakrojili melón, nebol podľa vašich predstáv...

Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

15.06.2017 LIFESTYLE
Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

Príbeh kyprej Jasmine inšpiroval tisícky žien po celom svete. Vyvolala to jedna fotografia, ktorú zdieľala na sociálnej sieti Instagram. V príspevku vidíme šťastných manželov, ktorí sa milujú aj napri...

Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

16.06.2017 LIFESTYLE
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

Nákupy cez internet môžu dopadnúť naozaj všelijako. Dôkazom toho je týchto dvanásť kúskov, ktoré nemajú takmer nič spoločné s obrázkami na webstránke. Najmä nakupovanie na čínskych e-shopoch je risk...

Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

30.05.2017 LIFESTYLE
Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

Náhly pocit hladu, tento stav pozná každý z nás. Chcete tento vlčí hlad zahnať niečím rýchlym, malým a plným cukru, aby ste váš žalúdok aspoň na nejaký čas oklamali. Bohužiaľ...

Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

31.05.2017 LIFESTYLE
Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

V prírode je množstvo známych liečivých bylín a ešte viac je ich neznámych. Okolo mnohých dokonca veľmi často prechádzame bez povšimnutia. Takou rastlinou je aj ďatelina. Bylina síce známa...

Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

07.06.2017 LIFESTYLE
Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

Práca šľachtí a to je určite každému jasné. Fyzická či psychická – jednoducho taká, na akú má každý z nás predispozície. No niekedy naše výdavky prevyšujú príjmy...

Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

20.06.2017 LIFESTYLE
Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

Trápia vás bolestivé kŕče v oblasti chrbta? Venujete sa športovým aktivitám, ste neustále v pohybe, no aj napriek tomu sa večer neviete od bolesti ani pohnúť...

Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

11.06.2017 LIFESTYLE
Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

Keď sa povie kyslá chuť, snáď každý si hneď spomenie na citrón. Toto ovocie asi len málokto konzumuje priamo, no aj napriek tomu sa v domácnosti používa veľmi často...

Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

03.06.2017 LIFESTYLE
Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

Možno ste už aj vy na internete narazili na meno Dr. Pimple Popper, teda dermatologička Sandra Lee. Videá, ktoré nakrúca vo svojej ambulancii, sledujú milióny ľudí po celom svete a nevedia od nich spu...

Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

02.06.2017 ROZHOVORY
Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

Je mladá, krásna, má dokonalé telo a obrovské množstvo fanúšikom na sociálnej sieti. Alexis Ren však svoju pravú tvár na Instagrame doteraz neukázala. Sociálnu sieť zapĺňala idylickými fotkami svojej ...

Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

06.06.2017 ROZHOVORY
Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

Speváčka Kristína Peláková v poslednej dobe žiari ako nikdy predtým. Na fotografiách, ktoré denne pridáva na svoj instagramový profil, vyzerá ako nebezpečná sexi kráska. Možno si budete myslieť...

Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

10.06.2017 ROZHOVORY
Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

Podnikateľka, matka a dcéra amerického prezidenta. Ivanka Trump je žena, o ktorej sa hovorí, že sa zaslúžila o vyhraté voľby Donalda Trumpa. Niektorí ľudia ju milujú, iní ju považujú len za dcéru boha...

Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

29.05.2017 LIFESTYLE
Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

Mnohí z nás si deň nevieme predstaviť bez dávky kofeínu. Káva je pre nás denný rituál a bez nej to jednoducho nefunguje. Káva je nielen nápoj, ale posedenie pri káve sa stáva už životným štýlom...

Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

19.06.2017 KRÁSA
Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

Mnohokrát obdivujeme ženy, ktoré sa objavujú na youtube videách krásne a dokonalé. Často však ide o hru svetiel, vrstvu make-upu a ich šikovnosti všetky nedokonalosti zakryť...

Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

28.05.2017 LIFESTYLE
Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

Snažíme sa dodržiavať zdravý životný štýl, varíme si a konzumujeme len zdravé jedla, dodržiavame pohyb, a to všetko len preto, aby náš organizmus správne fungoval. Viete však...

Muži prehovorili: 7 prekvapivých maličkostí, pre ktoré vás milujeme

27.05.2017 LIFESTYLE
Muži prehovorili: 7 prekvapivých maličkostí, pre ktoré vás milujeme

Láska hýbe svetom, to je pravda odveká. Muži prehovorili o prekvapivých maličkostiach, ktoré milujú na ženách. Sú to drobnosti, ktoré my považuje za bežné veci, no muži si ich nesmierne vážia a zbožňu...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s