Akné na tvári vám prezradí šokujúce fakty o vašom zdraví!

Nedokonalosti na pleti? Môže vás šokovať, čo sa pod ich vznik podpisuje

Jednotlivé orgány v ľudskom tele sú navzájom poprepájané, preto ak niečo nie je s nejakým orgánom v poriadku, tak sa to  môže odraziť napríklad aj na pleti. Práve týmto faktom sa zaoberali čínski liečitelia a ich teória sa využíva aj v súčasnom tradičnom liečiteľstve. Prostredníctvom čínskej mapy tváre dokážu jednoducho vyčítať, čo sa s vami deje a kde vo vašom tele nastala disharmónia.

 

 

Koža je najväčším orgánom nášho tela, preto ak sa niečo deje vo vnútri organizmu, tak sa to odrazí hlavne na pokožke prostredníctvom akné, vyrážok alebo inou zmenou pleti. Vaša tvár je zrkadlom vášho zdravia. Všetko, čo musíte urobiť, je počúvať ju. A aby ste mohli bojovať s hlavnou príčinou vzniku nedokonalostí na pleti, tak sme si dnes pripravili takúto čínsku mapu tváre. Tak hor sa do boja za krásnu pleť!

 

Odporúčame prečítať: Make-up artistka Erika Grünwaldová: Milujem kreatívne a fantazijné veci, no väčšina Slovákov im nerozumie

1. Čelo – žlčník a pečeň

 

Problémy v tejto oblasti sa zvyčajne vzťahujú k stresu a tráviacemu systému. Aj nadmerná konzumácia alkoholu a cukru, málo spánku v kombinácii so stresom sa tiež nepriaznivo podpíšu pod stav pleti a hlavne na čele.

 

Ak sa chcete zbaviť akné na čele, mali by ste obmedziť potraviny s vyšším obsahom tuku, vsadiť na surové potraviny, piť veľa vody, dbať na dostatok spánku a tiež vyskúšať probiotiká, ktoré vám pomôžu upraviť váš tráviaci systém. Joga a meditačné techniky vám zas pomôžu znížiť celkový stres.

 

Odporúčame prečítať: Z pohľadu chlapa: umývačka riadu. Áno či nie?

2. Oblasť medzi obočím – pečeň a žalúdok

 

Problémy s pečeňou sa vzťahujú najmä k toxínom, ktoré pečeň nedokáže filtrovať, preto sa to odrazí na nedokonalostiach medzi obočím. Rovnako aj potravinové alergény sa môžu podpísať pod poruchy pečene. Pod stav pleti sa môže podpísať aj nadmerná konzumácia mäsa a mliečnych potravín. Bielkoviny sú síce pre telo dôležité, avšak vo veľkom množstve skôr uškodia ako prospejú, pretože sú ťažšie stráviteľné, vďaka čomu zaťažia tráviaci trakt.

 

Pre odstránenie nedokonalostí v tejto oblasti by ste do svojho jedálnička mali zaradiť viac čerstvého ovocia a zeleniny. Vzdajte sa alkoholu, ktorý zaťažuje pečeň a doprajte si pobyt na čerstvom vzduchu. Skvelá je aj joga alebo meditácia.

 

Odporúčame prečítať: To, akým spôsobom sedíte o vás napovie veľmi veľa

3. Okolie očí - obličky

 

Na tejto čínskej mape tváre, predstavuje táto oblasť problémy s obličkami. Problémy sa prejavujú v podobe pupienkov, ale aj opuchov či tmavých kruhov pod očami. Príčiny môžu byť rôzne, no najčastejšou je veľké množstvo soli, fajčenie, nadmerné požívanie alkoholu, zlý krvný obeh alebo oslabené srdce, ale aj dehydratácia.

 

Dôležité je dodržiavať pitný režim, vďaka čomu budete vaše telo hydratovať zvnútra. Obmedzte príjem kofeínu, pretože kofeín odvodňuje organizmus, vyhnite sa tiež slaným potravinám a sladeným nápojom. V kuchyni nahraďte klasickú soľ za morskú, ktorá je menej slaná.

 

Odporúčame prečítať: Študentka roky trpela šikanou kvôli vzhľadu: TAKTO zatočila s nepríjemnou kožnou chorobou

4. Nos – srdce a obehový systém

 

Nos je prepojený s problémami, ktoré odrážajú zlý kardiovaskulárny systém, problémy s krvným tlakom či cholesterolom. Ak si doprajete príliš veľa alkoholu, kávy alebo korenených jedál, dlhý pobyt v uzavretých priestoroch so znečisteným ovzduším, tak sa to tiež podpíše na nedokonalostiach, ktoré sa objavia na vašom nose.

 

Vsaďte na esenciálne mastné kyseliny v podobe avokáda, ľanových semienok, olivového a kokosového oleja. Pite zelený čaj, ktorý pomáha bojovať proti toxínom v tele. Medzi dobré nápady tiež patrí pravidelné cvičenie, ktoré zefektívni fungovanie obehového systému.

 

Odporúčame prečítať: Prečo je soľ Epsom všeliekom? A prečo ju využívajú aj svetoznáme krásky?

5. Oblasť líc – pľúca a metabolizmus

 

Táto oblasť predstavuje problémy s vašimi pľúcami a dýchacími cestami, ako aj problémy s metabolizmom a schopnosťou absorbovať živiny. Príčinou týchto problémov môžu byť alergie alebo fajčenie. Pod tento nepriaznivý stav vašich líc sa tiež podpisujú toxíny v ovzduší.

 

V domácnosti nepoužívajte osviežovače vzduchu, sviečky či komerčné čistiace prostriedky, vďaka ktorým zaplavujete svoje ovzdušie rôznymi toxínmi. Vsaďte skôr na prírodných pomocníkov, ktorými si vytvoríte zdravšie prostredie. Prestaňte fajčiť a doprajte si cvičenie v prírode. 

 

Odporúčame prečítať: Vytláčate mužovi akné? Prezradí to o vašom vzťahu šokujúce veci...

6. Oblasť úst a pier – tráviaca sústava

 

Slezina a žalúdok sú považované za hlavné tráviace orgány, preto akékoľvek problémy v týchto orgánoch sa môžu prejaviť ako nadúvanie, zlý dych, problémy s chuťou do jedla a podobne. Na tvári sa však tento fakt môže prejaviť v podobe oparov alebo popraskaných pier. 

 

Podľa čínskej mapy tváre sú kožné problémy v okolí úst spôsobené hlavne nadmernou vlhkosťou, ktorú spôsobujú potraviny. Medzi tieto potraviny môžeme zaradiť mliečne výrobky, cukor a sladkosti, mastné a vyprážané jedla, studené nápoje či huby. Pod škvrny na brade a v okolí úst sa tiež môže podpísať nedostatok energie, korenené jedla a stres.

 

Ak sa chcete zbaviť kožných problémov v tejto oblasti, tak by ste si mali dopriať dostatok spánku, vyhnúť sa koreneným jedlám a do svojho jedálnička a gurmánskych výtvorov zaradiť viac škorice, závoru, jarnej cibuľky, bazalky, rozmarínu, feniklu, póru, pažítky, zeleru, kukurice, kôpru či oregana.

 

Odporúčame prečítať: Krásna misska sa nebojí vyjsť na ulicu bez mejkapu: Čo sa skrýva za jej dokonalou pokožkou?

7. Okolie brady – hormonálna nerovnováha

 

Kožné problémy v okolí brady poukazujú hlavne na hormonálnu nerovnováhu alebo stres. Pre ženy to platí hlavne v období menštruačného cyklu. Vsaďte na omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú regulovať hormóny. Zdravý životný štýl je tou cestou, ktorou by ste sa mali uberať. Joga a meditačné cvičenia vám pomôžu zvládať stres. K tomu dodržiavanie pitného režimu, spánok 7-8 hodín denne,  viac listovej zeleniny a nedokonalosti v tejto oblasti vám nebudú robiť vrásky na tvári.

 

Odporúčame prečítať: Vlasový chameleón Dominika Mirgová: O extravagantných farbách speváčky prehovoril jej dvorný kaderník!


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Nesprávne čistenie uší - čo vám hrozí?
Konope ako veľký pomocník v boji proti akné
Študentka roky trpela šikanou kvôli vzhľadu: TAKTO zatočila s nepríjemnou kožnou chorobou
Kocka ľadu - pokožka bez vrások, nerovností a tmavých kruhov
Máte už dosť zimy? Zahrejte sa v saune!
Bolesť chrbta: Nedajte jej šancu!
Prečo sú japonské ženy štíhle? Tu je ich 6 stravovacích návykov
Vyhýbajte sa dlhému sedeniu: Môže to spôsobiť tieto vážne zdravotné problémy!
Netradičná citrónová tráva a jej benefity
Nečistite si iba zuby, jazyk je rovnako dôležitý
Potravinové škandály - Na tieto potraviny si dajte veľký pozor!
10 vecí, ktoré by ste nemali uskladňovať v kúpeľni!
15 minút chôdze denne spraví s vaším telom hotové zázraky
7 prínosov obyčajnej uhorky, o ktorých ste ani netušili
Osvedčené tipy ako sa zbaviť zápalu močových ciest
Triky našich starých materí – jemne bizarné, ale zaručene fungujú
FIT & BALANCE WEEKEND na Donovaloch 2017
Vyhýbajte sa dlhému sedeniu: Môže to spôsobiť tieto vážne zdravotné problémy!
Je Vincentka morskou vodou, alebo nie je?
Podbeľ liečivý je skvelý na mastnú pleť aj dýchacie ťažkosti!
Netradičná citrónová tráva a jej benefity
Fotorejuvenizácia - účinné omladenie pokožky pulzným svetlom
Potravinové škandály - Na tieto potraviny si dajte veľký pozor!
Ako (ne)poriadok vplýva na vaše zdravie
Rastlinné bielkoviny, alebo ako získať bielkoviny bez mäsa
 

7 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.23.03.17 08:04 | Mária Maxianová | karma: 81
poznám túto "mapu tváre" a mám to aj vlastnou skúsenosťou potvrdené

odpovedať

0 | 1


23.03.17 15:44 | Lucia Valková | karma: 77
Veľmi poučné,verím že to spolu súvisí.

odpovedať

0 | 1


24.03.17 08:33 | Soňa Krátka | karma: 83
všetko so všetkým súvisí, naše telo - organizmus je ako veľký stroj, aj ja to mám odsledované na sebe

odpovedať

0 | 1


17.04.17 01:05 | Jitka Lehotská | karma: neurčená
Táto mapa tváre je skvelou pomôckou pre tých, ktorí potrebujú riešiť problémy s akné a zorientovať sa, ako na to. Dozvedela som sa veľa zaujímavých informácií.

odpovedať

0 | 0


19.04.17 16:27 | Jana Križanová | karma: neurčená
veľmi dobrý článok

odpovedať

0 | 0


19.04.17 18:02 | Andrejka Smutňáková | karma: neurčená
zaujímavé,niečo pravdy na tom bude

odpovedať

0 | 0


19.04.17 21:06 | Jana Komadová | karma: 67
Skvelý článok

odpovedať

0 | 0
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Monika Bagárová nám prezradila, ako sa stará o svoje krásne vlasy!

03.04.2017 ROZHOVORY
Monika Bagárová nám prezradila, ako sa stará o svoje krásne vlasy!

Speváčka Monika Bagárová patrí medzi najkrajšie speváčky na česko-slovenskej scéne. Pre nás prezradila starostlivosť o jej krásne vlasy...

Slovenka Simona Leskovská akoby z oka vypadla svetovej modelke!

20.04.2017 LIFESTYLE
Slovenka Simona Leskovská akoby z oka vypadla svetovej modelke!

Slovenská modelka, moderátorka a finalistka súťaže krásy Simona Leskovská nepochybne patrí k najkrajším Slovenkám. Žiarivý úsmev, exotické črty tváre a havranie vlasy z nej robia osudovú ženu „femme f...

Toto robí Andrea Verešová, keď sa chce rýchlo dostať do formy

19.04.2017 ROZHOVORY
Toto robí Andrea Verešová, keď sa chce rýchlo dostať do formy

Jedna z najznámejších slovenských modeliek a bývala Miss Slovensko 1998 Andrea Verešová má postavu, po ktorej túži množstvo žien. Ako sa sama priznala v jej tridsiatich šiestich rokoch už nie je nič s...

Vrásky, akné, či jazvičky? Skúste túto domácu pleťovú masku!

31.03.2017 KRÁSA
Vrásky, akné, či jazvičky? Skúste túto domácu pleťovú masku!

Robia vám make-up a korektor každodenných pomocníkov, bez ktorých nedáte ani ráno, pretože vašu pleť "zdobí" akné a nie je vôbec dokonalá? Akné dokáže naozaj potrápiť a vytvoriť nejednu vrásku na čele...

Ktoré plavky sú v Európe číslo 1? Nebudete veriť!

12.04.2017 MÓDA a ŠTÝL
Ktoré plavky sú v Európe číslo 1? Nebudete veriť!

Plánujete už letnú dovolenku a nemôžete sa dočkať letných teplôt? Sme na tom rovnako, preto sme si pre vás pripravili, s najväčším nadšením, prehľad módnych trendov pre šaty a plavky, ktoré vás úplne ...

Správne držanie tela – skúste cvik, ktorým ho dosiahnete

19.04.2017 LIFESTYLE
Správne držanie tela – skúste cvik, ktorým ho dosiahnete

Bolesť chrbta a zlé držanie tela je jednou z najčastejších príčin, s ktorými ľudia prichádzajú k lekárovi. Ak máte sedavé zamestnanie, tak o tejto nepríjemnej bolesti viete svoje. Vedeli ste...

Zápal sedacieho nervu: Ako si uľaviť od bolesti?

14.04.2017 LIFESTYLE
Zápal sedacieho nervu: Ako si uľaviť od bolesti?

Sedací nerv je najhrubší nerv ľudského tela. Je takmer taký hrubý ako malíček na ruke. Tiahne sa od driekovej časti chrbtice cez zadok až dole do nôh. V súvislosti s týmto nervom vzniká jeden veľmi ne...

Štýlová misska Kristína Činčurová: Tieto kúsky musíte mať aj vy!

17.04.2017 LIFESTYLE
Štýlová misska Kristína Činčurová: Tieto kúsky musíte mať aj vy!

Krásna Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová patrí medzi najkrajšie ale i naštýlovejšie Slovenky. Mladá modelka nám už viac ako rok dokazuje, že má perfektný vkus na obliekanie...

Ploché bruško za 3 dni! Skúste tento kompletný jedálniček.

23.04.2017 LIFESTYLE
Ploché bruško za 3 dni! Skúste tento kompletný jedálniček.

Ak potrebujete expresne zmenšiť objem svojho bruška, aby ste v šatách vyzerali dobre, máme pre vás tip, ako nato behom 3 dní. Samozrejme, že najlepšia cesta je pravidelná vyvážená strava a pohyb...

Fajčenie prospieva nášmu zdraviu? Neuveriteľné zistenie!

24.04.2017 LIFESTYLE
Fajčenie prospieva nášmu zdraviu? Neuveriteľné zistenie!

Fajčenie poškodzuje takmer každý orgán v ľudskom tele. Nehovoriac o chorobách a rizikách, ktoré so sebou fajčenie prináša. No na druhej strane, vedeli ste, že fajčenie nášmu zdraviu aj prospieva...

Sóda bikarbóna je skvelým pomocníkom pre telo aj zdravie!

19.04.2017 LIFESTYLE
Sóda bikarbóna je skvelým pomocníkom pre telo aj zdravie!

Sóda bikarbóna je úplne bežná surovina, ktorú nájdeme asi v každej domácnosti. Je veľmi lacná, a pritom jej využitie je oveľa väčšie, ako si v skutočnosti ľudia myslia...

Pravidelné pitie kávy - fakty, ktoré o ňom treba vedieť!

14.04.2017 LIFESTYLE
Pravidelné pitie kávy - fakty, ktoré o ňom treba vedieť!

Káva je dlhodobo po čistej vode druhým najpopulárnejším nápojom na celom svete. Nie je to teda ani čaj, ani pivo, či víno, alebo nejaké energy drinky. Káva je pre mnohých tým, čo ich ráno (cez deň...

Potravinové škandály - Na tieto potraviny si dajte veľký pozor!

20.04.2017 LIFESTYLE
Potravinové škandály - Na tieto potraviny si dajte veľký pozor!

Potravinové škandály - určite si na niektoré z nich pamätáte. V poslednej dobre je to hlavne o plastovej ryži, ktorá sa údajne vyrába v čínskych továrniach. No aké sú tie ďalšie a pred čím by sme sa m...

Prečo pestovať tymian? Presvedčia a šokujú vás jeho liečivé účinky!

05.04.2017 LIFESTYLE
Prečo pestovať tymian? Presvedčia a šokujú vás jeho liečivé účinky!

Tymian patrí medzi korenia, ktoré sú využívané v mnohých domácnostiach. Svojím vzhľadom sa podobá na materinu dúšku, preto si ich ľudia často mýlia. No vedeli ste...

Úspešná blogerka Sissque: Z môjho hobby sa stal džob snov!

12.04.2017 ROZHOVORY
Úspešná blogerka Sissque: Z môjho hobby sa stal džob snov!

Krásna a úspešná Silvia Čisáriková alias blogerka Sissque patrí v súčasnosti medzi najpopulárnejšie blogerky na Slovensku. Jej elegantný štýl v kombinácii s extravagantnejšími kúskami si získal množst...

Púpava lekárska a jej blahodárne účinky. Toto o nej neviete!

07.04.2017 LIFESTYLE
Púpava lekárska a jej blahodárne účinky. Toto o nej neviete!

Púpava lekárska je podceňovanou rastlinou, okolo ktorej mnohí prejdú bez povšimnutia. Pritom to nie je len obyčajná burina. Práve naopak, môžeme ju zaradiť medzi mnoho ďalších liečivých rastlín...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s