Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o pokožku očného okolia

Starostlivosť o pokožku očného okolia

Odpovedá Alena Kimlová

z Kozmetického štúdia GERnétic 

www.StudioGernetic.cz

 

Prečo je koža okolo očí tak citlivá a prečo sa tu tvoria tak skoro vrásky? A ako sa o očné okolie správne starať?

 

Pokožka okolo očí je špecifická oblasť, ktorá si pre zachovanie jasu a vitality zaslúži pravidelnú starostlivosť. Ide o najtenšiu kožu nášho tela, je niekoľkonásobne slabšia než pokožka na iných častiach tváre, neobsahuje príliš veľa mazových žliazok, preto je suchšia. Hlavne s postupujúcim vekom sa táto oblasť rýchlo dehydratuje, čo urýchľuje tvorbu vrások a existujúce vrásky sa prehlbujú. V oblasti očného okolia sa tiež najviac odráža únava, stres, nevyspatosť, pôsobenie slnečných lúčov. Jemná pokožka je veľmi namáhaná mimikou a žmurkaním. 

 

 

Bude vás zaujímať: Beauty poradňa GERnétic: Hydratácia pleti - nové zloženie masky Hydra Ger

PRE ZAUJÍMAVOSŤ

 

Žmurkanie je dôležité, pretože zvlhčuje očnú rohovku a odstraňuje nežiaduce čiastočky, ktoré by mohli spôsobiť podráždenie oka. Žmurkáme priemerne 10krát za minútu, čo je 14 000krát za deň. Frekvencia žmurkania sa môže meniť, pri čítaní a práci na počítači sa znižuje, preto oči rýchlejšie vysychajú a dostavuje sa únava. Naopak pri uvoľnení či pohľade do diaľky je frekvencia oveľa vyššia, až 20krát za minútu. Malé deti žmurkajú 1-2krát za minútu.

 

Bolo taktiež dokázané, že ženy, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu žmurkajú o tretinu vyššou frekvenciou. Doteraz nebolo objasnené, prečo tomu tak je. 

 

 

Bude vás zaujímať: Manno - regeneračný krém na ruky

Rýchlejšie starnutie pokožky spôsobujú slnečné lúče, vďaka ktorým vznikajú voľné radikály napádajúce zdravé bunky, znečistené životné prostredie, fajčenie, nevyvážená strava.

 

Je jasné, že faktorov, ktoré spôsobujú podráždenie či starnutie oblasti očného okolia je veľké množstvo od samotného narodenia, a preto tu nachádzame vrásky už po 20. roku života. S postupujúcim vekom ochabujú aj mimické svaly, začína sa prejavovať zemská príťažlivosť a objavujú sa previsnutia pokožky. Pri hlboko položených očiach môžu kožné previsnutia siahať až k riasam. Oko je potom veľmi unavené, pohľad pôsobí mdlým dojmom, bez iskry.

 

 

Odporúčame prečítať: Beauty poradňa GERnétic: Ako redukovať váhu?

Tesne pod pokožkou je bohatá sieť jemných krvných vlásočníc, ktoré často cez pokožku presvitajú a vytvárajú dojem tmavých kruhov.

 

Oblasť očného okolia môžu trápiť aj opuchy, často tu nachádzame miliá, objavujú sa xantelazmy, čo sú kožné útvary nažltnutej farby, ktoré obsahujú tukové látky. Objavujú sa u starších ľudí, alebo sprevádzajú poruchy metabolizmu tukov. Títo ľudia majú väčší sklon ku kardiovaskulárnym ochoreniam. Ak sa xantelazmy vyskytujú vo vyššej koncentrácii, je potrebné podstúpiť lekárske vyšetrenie na hladinu tukov v krvi.

 

Miliá sú malé biele zrniečka v pokožke, ktoré sa nedajú vytlačiť. Odstránime ich iba citlivým narušením pokožky ihličkou a následným vytlačením. Zverte tento úkon do rúk kozmetičky, lebo pri neodbornom odstránení môže dôjsť k poškodeniu pokožky, k vzniku jazvičiek alebo k zvýšenej tvorbe pigmentu.

 

 

Bude vás zaujímať: Symbiose - výživný denný a nočný krém pre suchú pleť

A ako môžeme stav pokožky očného okolia zlepšiť alebo aspoň zabrániť jeho predčasnému starnutiu?

 

Pravidelná denná starostlivosť o tieto partie:

 1. Šetrné a dôkladné odstraňovanie líčidiel. Vyskúšajte výživné čistiace mlieko Glyco, ktoré rozpustí a odstráni make-up, tiene aj riasenku veľmi citlivou cestou. Mladé dievčatá môžu použiť micelárnu vodu Démaquillant Douceur.
 2. Kvalitný večerný regeneračný krém Synchro alebo Cytobi v tzv. homeopatickej dávke dodá bunkám pokožky výživné látky, ktoré zabraňujú predčasnému starnutiu.
 3. Bežnú dennú ochranu zabezpečí ochranný gél Gel Contour Yeux a hydratačné krémy, napr. Tropo Plus, alebo Symbiose. V prípade pobytu na slniečku aplikujte Melano 15 (SPF 15, stredná ochrana), vynikajúci ochranný krém, ktorý nedráždi oči a navyše zabraňuje nepravidelnej pigmentácii.
 4. Prípadné existujúce vrásky vypne a vyhladí sofistikovaný krém Lift Crème, zároveň očnému okoliu prinesie hebkosť a jemnosť, vráti jas a energiu.
 5. Kožným riasam a previsnutiam je možné predchádzať pomocou peptidového krému Ger Lift, vďaka ktorému sa pokožka spevní. Aktívne látky tohto prípravku boli získané z morských rias, ktoré dokáže pokožka bezo zvyšku zužitkovať.
 6. Tmavým kruhom zabránime zodpovedajúcou starostlivosťou, pleť sa nebude stenčovať a kapiláry nebudú presvitať. Ak chcete očné okolie predsa len rozjasniť, využite krém Vasco, ktorý urýchli prietok krvi aj v tých najjemnejších cievkach. Pokožka sa presvetlí a rozjasní.
 7. Nepríjemným opuchom zabránime pomocou pravidelnej večernej aplikácie Masque Yeux. Veľmi malé množstvo masky nanesieme na dolné aj horné viečko a pretrieme Synchrom. Necháme pôsobiť do rána. Aktívne látky vytláčajú lymfu, ktorá má tendenciu stagnovať a zabraňujú tak opuchom.

 

 

Bude vás zaujímať: Beauty poradňa GERnétic: Denné a nočné krémy

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde Vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie.

 

Zoznam salónov na www.gernetic.sk


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

6 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.06.02.17 13:03 | Anna Kralovičová | karma: 68
Výborný článok, veľa nových vecí som sa dozvedela. Aj návod na ošetrovanie očného okolia krok za krokom je vynikajúci, už len potrebnú kozmetiku si zaobstarať.

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


07.02.17 11:27 | Alena Gudjáková | karma: neurčená
Túto kozmetiku nepoznám...používam kozmetiku DERMACOL a nedám na ňu dopustiť. Tiež má množstvo krémov určených na pleť

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


07.02.17 15:15 | Monika Filípková | karma: 36
Nedávno mi moja kozmetička povedala, že vďaka tomu, že mám mastnú pleť, nemám až tak viditeľné vrásky. Tak to som sa teda potešila, aspoň niečo. Tak teraz ešte tento problém s vráskami nejako neriešim, ale do budúcna si tento článok určite uschovám.

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


07.02.17 18:20 | tofica | karma: 66
Na mne je hned vydieť ,že som nevyspatá.Odrazí sa to na očiach a ich okolí. Používam krémy, aj starám sa ako treba..Už radšej spím 8 hodín ,aby som mala normálne oči a nie opuchy a čierne pod očami..

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


07.02.17 22:26 | Iveta Moravčíková | karma: 83
rada som si prečítala

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


08.02.17 18:46 | Soňa Krátka | karma: 67
...dobré vedieť, šetrné čistenie aj očného okolia a krémik, to je moje

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

15.06.2017 LIFESTYLE
Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

Príbeh kyprej Jasmine inšpiroval tisícky žien po celom svete. Vyvolala to jedna fotografia, ktorú zdieľala na sociálnej sieti Instagram. V príspevku vidíme šťastných manželov, ktorí sa milujú aj napri...

Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

16.06.2017 LIFESTYLE
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

Nákupy cez internet môžu dopadnúť naozaj všelijako. Dôkazom toho je týchto dvanásť kúskov, ktoré nemajú takmer nič spoločné s obrázkami na webstránke. Najmä nakupovanie na čínskych e-shopoch je risk...

Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

30.05.2017 LIFESTYLE
Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

Náhly pocit hladu, tento stav pozná každý z nás. Chcete tento vlčí hlad zahnať niečím rýchlym, malým a plným cukru, aby ste váš žalúdok aspoň na nejaký čas oklamali. Bohužiaľ...

Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

31.05.2017 LIFESTYLE
Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

V prírode je množstvo známych liečivých bylín a ešte viac je ich neznámych. Okolo mnohých dokonca veľmi často prechádzame bez povšimnutia. Takou rastlinou je aj ďatelina. Bylina síce známa...

Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

25.06.2017 LIFESTYLE
Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

Zabudnite na drepy! Poznáme účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak. Vďaka tomuto cviku si navyše nebudete vôbec ničiť kolená! Už ste počuli o cviku zvanom squat...

Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

07.06.2017 LIFESTYLE
Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

Práca šľachtí a to je určite každému jasné. Fyzická či psychická – jednoducho taká, na akú má každý z nás predispozície. No niekedy naše výdavky prevyšujú príjmy...

Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

20.06.2017 LIFESTYLE
Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

Trápia vás bolestivé kŕče v oblasti chrbta? Venujete sa športovým aktivitám, ste neustále v pohybe, no aj napriek tomu sa večer neviete od bolesti ani pohnúť...

Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

11.06.2017 LIFESTYLE
Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

Keď sa povie kyslá chuť, snáď každý si hneď spomenie na citrón. Toto ovocie asi len málokto konzumuje priamo, no aj napriek tomu sa v domácnosti používa veľmi často...

Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

03.06.2017 LIFESTYLE
Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

Možno ste už aj vy na internete narazili na meno Dr. Pimple Popper, teda dermatologička Sandra Lee. Videá, ktoré nakrúca vo svojej ambulancii, sledujú milióny ľudí po celom svete a nevedia od nich spu...

Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

02.06.2017 ROZHOVORY
Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

Je mladá, krásna, má dokonalé telo a obrovské množstvo fanúšikom na sociálnej sieti. Alexis Ren však svoju pravú tvár na Instagrame doteraz neukázala. Sociálnu sieť zapĺňala idylickými fotkami svojej ...

Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

25.06.2017 LIFESTYLE
Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

K letu neodmysliteľne patrí chuť šťavnatého melónu. Viete si však vybrať zrelý melón tak, aby bol chutný, červený a šťavnatý? Stalo sa vám, že keď ste nakrojili melón, nebol podľa vašich predstáv...

Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

06.06.2017 ROZHOVORY
Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

Speváčka Kristína Peláková v poslednej dobe žiari ako nikdy predtým. Na fotografiách, ktoré denne pridáva na svoj instagramový profil, vyzerá ako nebezpečná sexi kráska. Možno si budete myslieť...

Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

10.06.2017 ROZHOVORY
Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

Podnikateľka, matka a dcéra amerického prezidenta. Ivanka Trump je žena, o ktorej sa hovorí, že sa zaslúžila o vyhraté voľby Donalda Trumpa. Niektorí ľudia ju milujú, iní ju považujú len za dcéru boha...

Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

29.05.2017 LIFESTYLE
Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

Mnohí z nás si deň nevieme predstaviť bez dávky kofeínu. Káva je pre nás denný rituál a bez nej to jednoducho nefunguje. Káva je nielen nápoj, ale posedenie pri káve sa stáva už životným štýlom...

Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

19.06.2017 KRÁSA
Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

Mnohokrát obdivujeme ženy, ktoré sa objavujú na youtube videách krásne a dokonalé. Často však ide o hru svetiel, vrstvu make-upu a ich šikovnosti všetky nedokonalosti zakryť...

Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

28.05.2017 LIFESTYLE
Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

Snažíme sa dodržiavať zdravý životný štýl, varíme si a konzumujeme len zdravé jedla, dodržiavame pohyb, a to všetko len preto, aby náš organizmus správne fungoval. Viete však...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s