Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o pokožku očného okolia

Starostlivosť o pokožku očného okolia

Odpovedá Alena Kimlová

z Kozmetického štúdia GERnétic 

www.StudioGernetic.cz

 

Prečo je koža okolo očí tak citlivá a prečo sa tu tvoria tak skoro vrásky? A ako sa o očné okolie správne starať?

 

Pokožka okolo očí je špecifická oblasť, ktorá si pre zachovanie jasu a vitality zaslúži pravidelnú starostlivosť. Ide o najtenšiu kožu nášho tela, je niekoľkonásobne slabšia než pokožka na iných častiach tváre, neobsahuje príliš veľa mazových žliazok, preto je suchšia. Hlavne s postupujúcim vekom sa táto oblasť rýchlo dehydratuje, čo urýchľuje tvorbu vrások a existujúce vrásky sa prehlbujú. V oblasti očného okolia sa tiež najviac odráža únava, stres, nevyspatosť, pôsobenie slnečných lúčov. Jemná pokožka je veľmi namáhaná mimikou a žmurkaním. 

 

 

Bude vás zaujímať: Beauty poradňa GERnétic: Hydratácia pleti - nové zloženie masky Hydra Ger

PRE ZAUJÍMAVOSŤ

 

Žmurkanie je dôležité, pretože zvlhčuje očnú rohovku a odstraňuje nežiaduce čiastočky, ktoré by mohli spôsobiť podráždenie oka. Žmurkáme priemerne 10krát za minútu, čo je 14 000krát za deň. Frekvencia žmurkania sa môže meniť, pri čítaní a práci na počítači sa znižuje, preto oči rýchlejšie vysychajú a dostavuje sa únava. Naopak pri uvoľnení či pohľade do diaľky je frekvencia oveľa vyššia, až 20krát za minútu. Malé deti žmurkajú 1-2krát za minútu.

 

Bolo taktiež dokázané, že ženy, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu žmurkajú o tretinu vyššou frekvenciou. Doteraz nebolo objasnené, prečo tomu tak je. 

 

 

Bude vás zaujímať: Manno - regeneračný krém na ruky

Rýchlejšie starnutie pokožky spôsobujú slnečné lúče, vďaka ktorým vznikajú voľné radikály napádajúce zdravé bunky, znečistené životné prostredie, fajčenie, nevyvážená strava.

 

Je jasné, že faktorov, ktoré spôsobujú podráždenie či starnutie oblasti očného okolia je veľké množstvo od samotného narodenia, a preto tu nachádzame vrásky už po 20. roku života. S postupujúcim vekom ochabujú aj mimické svaly, začína sa prejavovať zemská príťažlivosť a objavujú sa previsnutia pokožky. Pri hlboko položených očiach môžu kožné previsnutia siahať až k riasam. Oko je potom veľmi unavené, pohľad pôsobí mdlým dojmom, bez iskry.

 

 

Odporúčame prečítať: Beauty poradňa GERnétic: Ako redukovať váhu?

Tesne pod pokožkou je bohatá sieť jemných krvných vlásočníc, ktoré často cez pokožku presvitajú a vytvárajú dojem tmavých kruhov.

 

Oblasť očného okolia môžu trápiť aj opuchy, často tu nachádzame miliá, objavujú sa xantelazmy, čo sú kožné útvary nažltnutej farby, ktoré obsahujú tukové látky. Objavujú sa u starších ľudí, alebo sprevádzajú poruchy metabolizmu tukov. Títo ľudia majú väčší sklon ku kardiovaskulárnym ochoreniam. Ak sa xantelazmy vyskytujú vo vyššej koncentrácii, je potrebné podstúpiť lekárske vyšetrenie na hladinu tukov v krvi.

 

Miliá sú malé biele zrniečka v pokožke, ktoré sa nedajú vytlačiť. Odstránime ich iba citlivým narušením pokožky ihličkou a následným vytlačením. Zverte tento úkon do rúk kozmetičky, lebo pri neodbornom odstránení môže dôjsť k poškodeniu pokožky, k vzniku jazvičiek alebo k zvýšenej tvorbe pigmentu.

 

 

Bude vás zaujímať: Symbiose - výživný denný a nočný krém pre suchú pleť

A ako môžeme stav pokožky očného okolia zlepšiť alebo aspoň zabrániť jeho predčasnému starnutiu?

 

Pravidelná denná starostlivosť o tieto partie:

 1. Šetrné a dôkladné odstraňovanie líčidiel. Vyskúšajte výživné čistiace mlieko Glyco, ktoré rozpustí a odstráni make-up, tiene aj riasenku veľmi citlivou cestou. Mladé dievčatá môžu použiť micelárnu vodu Démaquillant Douceur.
 2. Kvalitný večerný regeneračný krém Synchro alebo Cytobi v tzv. homeopatickej dávke dodá bunkám pokožky výživné látky, ktoré zabraňujú predčasnému starnutiu.
 3. Bežnú dennú ochranu zabezpečí ochranný gél Gel Contour Yeux a hydratačné krémy, napr. Tropo Plus, alebo Symbiose. V prípade pobytu na slniečku aplikujte Melano 15 (SPF 15, stredná ochrana), vynikajúci ochranný krém, ktorý nedráždi oči a navyše zabraňuje nepravidelnej pigmentácii.
 4. Prípadné existujúce vrásky vypne a vyhladí sofistikovaný krém Lift Crème, zároveň očnému okoliu prinesie hebkosť a jemnosť, vráti jas a energiu.
 5. Kožným riasam a previsnutiam je možné predchádzať pomocou peptidového krému Ger Lift, vďaka ktorému sa pokožka spevní. Aktívne látky tohto prípravku boli získané z morských rias, ktoré dokáže pokožka bezo zvyšku zužitkovať.
 6. Tmavým kruhom zabránime zodpovedajúcou starostlivosťou, pleť sa nebude stenčovať a kapiláry nebudú presvitať. Ak chcete očné okolie predsa len rozjasniť, využite krém Vasco, ktorý urýchli prietok krvi aj v tých najjemnejších cievkach. Pokožka sa presvetlí a rozjasní.
 7. Nepríjemným opuchom zabránime pomocou pravidelnej večernej aplikácie Masque Yeux. Veľmi malé množstvo masky nanesieme na dolné aj horné viečko a pretrieme Synchrom. Necháme pôsobiť do rána. Aktívne látky vytláčajú lymfu, ktorá má tendenciu stagnovať a zabraňujú tak opuchom.

 

 

Bude vás zaujímať: Beauty poradňa GERnétic: Denné a nočné krémy

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde Vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie.

 

Zoznam salónov na www.gernetic.sk


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

6 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.06.02.17 13:03 | Anna Kralovičová | karma: 75
Výborný článok, veľa nových vecí som sa dozvedela. Aj návod na ošetrovanie očného okolia krok za krokom je vynikajúci, už len potrebnú kozmetiku si zaobstarať.

odpovedať

0 | 0


07.02.17 11:27 | Alena Gudjáková | karma: neurčená
Túto kozmetiku nepoznám...používam kozmetiku DERMACOL a nedám na ňu dopustiť. Tiež má množstvo krémov určených na pleť

odpovedať

0 | 0


07.02.17 15:15 | Monika Filípková | karma: 105
Nedávno mi moja kozmetička povedala, že vďaka tomu, že mám mastnú pleť, nemám až tak viditeľné vrásky. Tak to som sa teda potešila, aspoň niečo. Tak teraz ešte tento problém s vráskami nejako neriešim, ale do budúcna si tento článok určite uschovám.

odpovedať

0 | 0


07.02.17 18:20 | tofica | karma: 88
Na mne je hned vydieť ,že som nevyspatá.Odrazí sa to na očiach a ich okolí. Používam krémy, aj starám sa ako treba..Už radšej spím 8 hodín ,aby som mala normálne oči a nie opuchy a čierne pod očami..

odpovedať

0 | 0


07.02.17 22:26 | Iveta Moravčíková | karma: 82
rada som si prečítala

odpovedať

0 | 0


08.02.17 18:46 | Soňa Krátka | karma: 91
...dobré vedieť, šetrné čistenie aj očného okolia a krémik, to je moje

odpovedať

0 | 0
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Monika Bagárová nám prezradila, ako sa stará o svoje krásne vlasy!

03.04.2017 ROZHOVORY
Monika Bagárová nám prezradila, ako sa stará o svoje krásne vlasy!

Speváčka Monika Bagárová patrí medzi najkrajšie speváčky na česko-slovenskej scéne. Pre nás prezradila starostlivosť o jej krásne vlasy...

Slovenka Simona Leskovská akoby z oka vypadla svetovej modelke!

20.04.2017 LIFESTYLE
Slovenka Simona Leskovská akoby z oka vypadla svetovej modelke!

Slovenská modelka, moderátorka a finalistka súťaže krásy Simona Leskovská nepochybne patrí k najkrajším Slovenkám. Žiarivý úsmev, exotické črty tváre a havranie vlasy z nej robia osudovú ženu „femme f...

Toto robí Andrea Verešová, keď sa chce rýchlo dostať do formy

19.04.2017 ROZHOVORY
Toto robí Andrea Verešová, keď sa chce rýchlo dostať do formy

Jedna z najznámejších slovenských modeliek a bývala Miss Slovensko 1998 Andrea Verešová má postavu, po ktorej túži množstvo žien. Ako sa sama priznala v jej tridsiatich šiestich rokoch už nie je nič s...

Vrásky, akné, či jazvičky? Skúste túto domácu pleťovú masku!

31.03.2017 KRÁSA
Vrásky, akné, či jazvičky? Skúste túto domácu pleťovú masku!

Robia vám make-up a korektor každodenných pomocníkov, bez ktorých nedáte ani ráno, pretože vašu pleť "zdobí" akné a nie je vôbec dokonalá? Akné dokáže naozaj potrápiť a vytvoriť nejednu vrásku na čele...

Ktoré plavky sú v Európe číslo 1? Nebudete veriť!

12.04.2017 MÓDA a ŠTÝL
Ktoré plavky sú v Európe číslo 1? Nebudete veriť!

Plánujete už letnú dovolenku a nemôžete sa dočkať letných teplôt? Sme na tom rovnako, preto sme si pre vás pripravili, s najväčším nadšením, prehľad módnych trendov pre šaty a plavky, ktoré vás úplne ...

Správne držanie tela – skúste cvik, ktorým ho dosiahnete

19.04.2017 LIFESTYLE
Správne držanie tela – skúste cvik, ktorým ho dosiahnete

Bolesť chrbta a zlé držanie tela je jednou z najčastejších príčin, s ktorými ľudia prichádzajú k lekárovi. Ak máte sedavé zamestnanie, tak o tejto nepríjemnej bolesti viete svoje. Vedeli ste...

Zápal sedacieho nervu: Ako si uľaviť od bolesti?

14.04.2017 LIFESTYLE
Zápal sedacieho nervu: Ako si uľaviť od bolesti?

Sedací nerv je najhrubší nerv ľudského tela. Je takmer taký hrubý ako malíček na ruke. Tiahne sa od driekovej časti chrbtice cez zadok až dole do nôh. V súvislosti s týmto nervom vzniká jeden veľmi ne...

Štýlová misska Kristína Činčurová: Tieto kúsky musíte mať aj vy!

17.04.2017 LIFESTYLE
Štýlová misska Kristína Činčurová: Tieto kúsky musíte mať aj vy!

Krásna Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová patrí medzi najkrajšie ale i naštýlovejšie Slovenky. Mladá modelka nám už viac ako rok dokazuje, že má perfektný vkus na obliekanie...

Ploché bruško za 3 dni! Skúste tento kompletný jedálniček.

23.04.2017 LIFESTYLE
Ploché bruško za 3 dni! Skúste tento kompletný jedálniček.

Ak potrebujete expresne zmenšiť objem svojho bruška, aby ste v šatách vyzerali dobre, máme pre vás tip, ako nato behom 3 dní. Samozrejme, že najlepšia cesta je pravidelná vyvážená strava a pohyb...

Fajčenie prospieva nášmu zdraviu? Neuveriteľné zistenie!

24.04.2017 LIFESTYLE
Fajčenie prospieva nášmu zdraviu? Neuveriteľné zistenie!

Fajčenie poškodzuje takmer každý orgán v ľudskom tele. Nehovoriac o chorobách a rizikách, ktoré so sebou fajčenie prináša. No na druhej strane, vedeli ste, že fajčenie nášmu zdraviu aj prospieva...

Sóda bikarbóna je skvelým pomocníkom pre telo aj zdravie!

19.04.2017 LIFESTYLE
Sóda bikarbóna je skvelým pomocníkom pre telo aj zdravie!

Sóda bikarbóna je úplne bežná surovina, ktorú nájdeme asi v každej domácnosti. Je veľmi lacná, a pritom jej využitie je oveľa väčšie, ako si v skutočnosti ľudia myslia...

Pravidelné pitie kávy - fakty, ktoré o ňom treba vedieť!

14.04.2017 LIFESTYLE
Pravidelné pitie kávy - fakty, ktoré o ňom treba vedieť!

Káva je dlhodobo po čistej vode druhým najpopulárnejším nápojom na celom svete. Nie je to teda ani čaj, ani pivo, či víno, alebo nejaké energy drinky. Káva je pre mnohých tým, čo ich ráno (cez deň...

Potravinové škandály - Na tieto potraviny si dajte veľký pozor!

20.04.2017 LIFESTYLE
Potravinové škandály - Na tieto potraviny si dajte veľký pozor!

Potravinové škandály - určite si na niektoré z nich pamätáte. V poslednej dobre je to hlavne o plastovej ryži, ktorá sa údajne vyrába v čínskych továrniach. No aké sú tie ďalšie a pred čím by sme sa m...

Prečo pestovať tymian? Presvedčia a šokujú vás jeho liečivé účinky!

05.04.2017 LIFESTYLE
Prečo pestovať tymian? Presvedčia a šokujú vás jeho liečivé účinky!

Tymian patrí medzi korenia, ktoré sú využívané v mnohých domácnostiach. Svojím vzhľadom sa podobá na materinu dúšku, preto si ich ľudia často mýlia. No vedeli ste...

Úspešná blogerka Sissque: Z môjho hobby sa stal džob snov!

12.04.2017 ROZHOVORY
Úspešná blogerka Sissque: Z môjho hobby sa stal džob snov!

Krásna a úspešná Silvia Čisáriková alias blogerka Sissque patrí v súčasnosti medzi najpopulárnejšie blogerky na Slovensku. Jej elegantný štýl v kombinácii s extravagantnejšími kúskami si získal množst...

Púpava lekárska a jej blahodárne účinky. Toto o nej neviete!

07.04.2017 LIFESTYLE
Púpava lekárska a jej blahodárne účinky. Toto o nej neviete!

Púpava lekárska je podceňovanou rastlinou, okolo ktorej mnohí prejdú bez povšimnutia. Pritom to nie je len obyčajná burina. Práve naopak, môžeme ju zaradiť medzi mnoho ďalších liečivých rastlín...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 2s