Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o pokožku očného okolia

Starostlivosť o pokožku očného okolia

Odpovedá Alena Kimlová

z Kozmetického štúdia GERnétic 

www.StudioGernetic.cz

 

Prečo je koža okolo očí tak citlivá a prečo sa tu tvoria tak skoro vrásky? A ako sa o očné okolie správne starať?

 

Pokožka okolo očí je špecifická oblasť, ktorá si pre zachovanie jasu a vitality zaslúži pravidelnú starostlivosť. Ide o najtenšiu kožu nášho tela, je niekoľkonásobne slabšia než pokožka na iných častiach tváre, neobsahuje príliš veľa mazových žliazok, preto je suchšia. Hlavne s postupujúcim vekom sa táto oblasť rýchlo dehydratuje, čo urýchľuje tvorbu vrások a existujúce vrásky sa prehlbujú. V oblasti očného okolia sa tiež najviac odráža únava, stres, nevyspatosť, pôsobenie slnečných lúčov. Jemná pokožka je veľmi namáhaná mimikou a žmurkaním. 

 

 

Bude vás zaujímať: Beauty poradňa GERnétic: Hydratácia pleti - nové zloženie masky Hydra Ger

PRE ZAUJÍMAVOSŤ

 

Žmurkanie je dôležité, pretože zvlhčuje očnú rohovku a odstraňuje nežiaduce čiastočky, ktoré by mohli spôsobiť podráždenie oka. Žmurkáme priemerne 10krát za minútu, čo je 14 000krát za deň. Frekvencia žmurkania sa môže meniť, pri čítaní a práci na počítači sa znižuje, preto oči rýchlejšie vysychajú a dostavuje sa únava. Naopak pri uvoľnení či pohľade do diaľky je frekvencia oveľa vyššia, až 20krát za minútu. Malé deti žmurkajú 1-2krát za minútu.

 

Bolo taktiež dokázané, že ženy, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu žmurkajú o tretinu vyššou frekvenciou. Doteraz nebolo objasnené, prečo tomu tak je. 

 

 

Bude vás zaujímať: Manno - regeneračný krém na ruky

Rýchlejšie starnutie pokožky spôsobujú slnečné lúče, vďaka ktorým vznikajú voľné radikály napádajúce zdravé bunky, znečistené životné prostredie, fajčenie, nevyvážená strava.

 

Je jasné, že faktorov, ktoré spôsobujú podráždenie či starnutie oblasti očného okolia je veľké množstvo od samotného narodenia, a preto tu nachádzame vrásky už po 20. roku života. S postupujúcim vekom ochabujú aj mimické svaly, začína sa prejavovať zemská príťažlivosť a objavujú sa previsnutia pokožky. Pri hlboko položených očiach môžu kožné previsnutia siahať až k riasam. Oko je potom veľmi unavené, pohľad pôsobí mdlým dojmom, bez iskry.

 

 

Odporúčame prečítať: Beauty poradňa GERnétic: Ako redukovať váhu?

Tesne pod pokožkou je bohatá sieť jemných krvných vlásočníc, ktoré často cez pokožku presvitajú a vytvárajú dojem tmavých kruhov.

 

Oblasť očného okolia môžu trápiť aj opuchy, často tu nachádzame miliá, objavujú sa xantelazmy, čo sú kožné útvary nažltnutej farby, ktoré obsahujú tukové látky. Objavujú sa u starších ľudí, alebo sprevádzajú poruchy metabolizmu tukov. Títo ľudia majú väčší sklon ku kardiovaskulárnym ochoreniam. Ak sa xantelazmy vyskytujú vo vyššej koncentrácii, je potrebné podstúpiť lekárske vyšetrenie na hladinu tukov v krvi.

 

Miliá sú malé biele zrniečka v pokožke, ktoré sa nedajú vytlačiť. Odstránime ich iba citlivým narušením pokožky ihličkou a následným vytlačením. Zverte tento úkon do rúk kozmetičky, lebo pri neodbornom odstránení môže dôjsť k poškodeniu pokožky, k vzniku jazvičiek alebo k zvýšenej tvorbe pigmentu.

 

 

Bude vás zaujímať: Symbiose - výživný denný a nočný krém pre suchú pleť

A ako môžeme stav pokožky očného okolia zlepšiť alebo aspoň zabrániť jeho predčasnému starnutiu?

 

Pravidelná denná starostlivosť o tieto partie:

 1. Šetrné a dôkladné odstraňovanie líčidiel. Vyskúšajte výživné čistiace mlieko Glyco, ktoré rozpustí a odstráni make-up, tiene aj riasenku veľmi citlivou cestou. Mladé dievčatá môžu použiť micelárnu vodu Démaquillant Douceur.
 2. Kvalitný večerný regeneračný krém Synchro alebo Cytobi v tzv. homeopatickej dávke dodá bunkám pokožky výživné látky, ktoré zabraňujú predčasnému starnutiu.
 3. Bežnú dennú ochranu zabezpečí ochranný gél Gel Contour Yeux a hydratačné krémy, napr. Tropo Plus, alebo Symbiose. V prípade pobytu na slniečku aplikujte Melano 15 (SPF 15, stredná ochrana), vynikajúci ochranný krém, ktorý nedráždi oči a navyše zabraňuje nepravidelnej pigmentácii.
 4. Prípadné existujúce vrásky vypne a vyhladí sofistikovaný krém Lift Crème, zároveň očnému okoliu prinesie hebkosť a jemnosť, vráti jas a energiu.
 5. Kožným riasam a previsnutiam je možné predchádzať pomocou peptidového krému Ger Lift, vďaka ktorému sa pokožka spevní. Aktívne látky tohto prípravku boli získané z morských rias, ktoré dokáže pokožka bezo zvyšku zužitkovať.
 6. Tmavým kruhom zabránime zodpovedajúcou starostlivosťou, pleť sa nebude stenčovať a kapiláry nebudú presvitať. Ak chcete očné okolie predsa len rozjasniť, využite krém Vasco, ktorý urýchli prietok krvi aj v tých najjemnejších cievkach. Pokožka sa presvetlí a rozjasní.
 7. Nepríjemným opuchom zabránime pomocou pravidelnej večernej aplikácie Masque Yeux. Veľmi malé množstvo masky nanesieme na dolné aj horné viečko a pretrieme Synchrom. Necháme pôsobiť do rána. Aktívne látky vytláčajú lymfu, ktorá má tendenciu stagnovať a zabraňujú tak opuchom.

 

 

Bude vás zaujímať: Beauty poradňa GERnétic: Denné a nočné krémy

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde Vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie.

 

Zoznam salónov na www.gernetic.sk


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

6 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.06.02.17 13:03 | Anna Kralovičová | karma: 75
Výborný článok, veľa nových vecí som sa dozvedela. Aj návod na ošetrovanie očného okolia krok za krokom je vynikajúci, už len potrebnú kozmetiku si zaobstarať.

odpovedať

0 | 0


07.02.17 11:27 | Alena Gudjáková | karma: neurčená
Túto kozmetiku nepoznám...používam kozmetiku DERMACOL a nedám na ňu dopustiť. Tiež má množstvo krémov určených na pleť

odpovedať

0 | 0


07.02.17 15:15 | Monika Filípková | karma: 81
Nedávno mi moja kozmetička povedala, že vďaka tomu, že mám mastnú pleť, nemám až tak viditeľné vrásky. Tak to som sa teda potešila, aspoň niečo. Tak teraz ešte tento problém s vráskami nejako neriešim, ale do budúcna si tento článok určite uschovám.

odpovedať

0 | 0


07.02.17 18:20 | tofica | karma: 89
Na mne je hned vydieť ,že som nevyspatá.Odrazí sa to na očiach a ich okolí. Používam krémy, aj starám sa ako treba..Už radšej spím 8 hodín ,aby som mala normálne oči a nie opuchy a čierne pod očami..

odpovedať

0 | 0


07.02.17 22:26 | Iveta Moravčíková | karma: 83
rada som si prečítala

odpovedať

0 | 0


08.02.17 18:46 | Soňa Krátka | karma: 88
...dobré vedieť, šetrné čistenie aj očného okolia a krémik, to je moje

odpovedať

0 | 0
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Vytláčate mužovi akné? Prezradí to o vašom vzťahu šokujúce veci...

15.03.2017 LIFESTYLE
Vytláčate mužovi akné? Prezradí to o vašom vzťahu šokujúce veci...

Povedzme si to otvorene, takmer každá žena miluje vytláčanie akné svoju partnerovi. Možno to bude znieť zvláštne, ale táto aktivita toho napovie viac o vašom vzťahu, ako by ste očakávali...

Zastavený zubný kaz nie je mýtus! Ako ho zastaviť?

07.03.2017 LIFESTYLE
Zastavený zubný kaz nie je mýtus! Ako ho zastaviť?

Na začiatok máme jednu dobrú a jednu zlú správu. Tou dobrou správou je, že existujúci zubný kaz naozaj vieme zastaviť aj svojpomocne. Zlá správa ale je, že to neplatí pri každom jednom kaze...

Zlý make-up - tieto chyby si na vás všimne každý muž!

28.02.2017 KRÁSA
Zlý make-up - tieto chyby si na vás všimne každý muž!

Úlohou make-upu je zakryť problémové oblasti pleti a vyzdvihnúť to, čo je na vás pekné. Nie vždy sa nám to aj podarí. Myslíme si, že to nie je až tak vidieť, ale opak je pravdou...

VEĽKÝ HOROSKOP NA MAREC: Ktorým znameniam prinesie lásku, či splnený sen? ČASŤ I.

01.03.2017 HOROSKOPY
VEĽKÝ HOROSKOP NA MAREC: Ktorým znameniam prinesie lásku, či splnený sen? ČASŤ I.

Marec nám odštartoval uprostred pracovného týždňa a vzhľadom na to, že včera bolo ešte len 28.2. nie všetci sa v dátumoch hneď aj zorientujú. Čo je však podstatnejšie, zorientovať by sme sa mohli v lu...

O 66% nižši výskyt rakoviny prsníka v Japonsku. Dôvodom je táto látka v strave.

02.03.2017 LIFESTYLE
O 66% nižši výskyt rakoviny prsníka v Japonsku. Dôvodom je táto látka v strave.

Rakovina prsníka je strašiakom každej ženy. Máloktorá z nás však vie, že tomu, aby sme sa jej vyhli, môžeme dopomôcť aj my samé. Zdravý životný štýl...

Kedysi najkrajšie dievčatko na svete, ako je na tom po 15 rokoch?

02.03.2017 LIFESTYLE
Kedysi najkrajšie dievčatko na svete, ako je na tom po 15 rokoch?

Krása sa nedá merať, tá musí vychádzať z vnútra. Avšak toto dievča rúca všetky predstavy o dokonalosti. Pred niekoľkými rokmi ste mohli na sociálnych sieťach zazrieť jej fotku...

Vlasový chameleón Dominika Mirgová: O extravagantných farbách speváčky prehovoril jej dvorný kaderník!

12.03.2017 ROZHOVORY
Vlasový chameleón Dominika Mirgová: O extravagantných farbách speváčky prehovoril jej dvorný kaderník!

Nie je žiadnym tajomstvom, že Dominika Mirgová miluje experimentovanie v oblasti účesov. Videli sme na nej výrazné farebné odtiene ružovej, fialovej či sivej. Takéto premeny však nesmierne zaťažujú na...

To, akým spôsobom sedíte o vás napovie veľmi veľa

20.03.2017 LIFESTYLE
To, akým spôsobom sedíte o vás napovie veľmi veľa

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako pohyby môžu ovplyvniť vaše vystupovanie na verejnosti a pohľad ostatných na vašu osobu? Možno si rôzne pohyby, gestá, mimiku a ďalšie prvky neverbálnej komunikáci...

Mýty a fakty o formovaní brušných svalov

25.02.2017 LIFESTYLE
Mýty a fakty o formovaní brušných svalov

Trápite sa už týždne s cvikmi na brušné svalstvo, ale výsledky neprichádzajú? „Brušákovanie“ do vyčerpania je zbytočným plytvaním energie, ak nezmeníte spôsob stravovania. Samozrejme...

Puzdrová sukňa - ako ju správne kombinovať

11.03.2017 MÓDA a ŠTÝL
Puzdrová sukňa - ako ju správne kombinovať

Puzdrová sukňa je úzkeho strihu, ktorý musí dobre padnúť.   Jej dĺžka siaha po kolená, prípadne mierne pod kolená. Je úzka, dlhá a pôsobí veľmi žensky.   Predlžuje a zoštíhľuje...

4 cviky - 5 minút denne, ktoré vás zbavia tuku v podpazuší a na chrbte

14.03.2017 LIFESTYLE
4 cviky - 5 minút denne, ktoré vás zbavia tuku v podpazuší a na chrbte

Poznáme to všetky. Chudneme, no nie z tých partií, z ktorých by sme chceli. Nedarí sa vám pri chudnutí zbaviť sa tuku v podpazuší a na chrbte? Vyskúšajte tieto 4 cviky, ktoré stačí cvičiť len 5 minút ...

7 dôvodov, prečo by každý jeden z nás mal praktizovať plank

04.03.2017 LIFESTYLE
7 dôvodov, prečo by každý jeden z nás mal praktizovať plank

Veľa ľudí si myslí, že cvičenie je potrebné len pri túžbe po dokonalej postave. Len málokto si uvedomí  skutočné výhody cvičenia...

5 cvikov, 10 minút denne a za mesiac máme kompletne vyformované telo

05.03.2017 LIFESTYLE
5 cvikov, 10 minút denne a za mesiac máme kompletne vyformované telo

Hoci sa zima svojho žezla ešte stále nevzdala, leto nás prekvapí, ani sa nenazdáme. Čas tielok, krátkych sukní a nohavíc sa nezadržateľne blíži a pohľad do zrkadla hovorí občas jednoznačne...

Kocka ľadu - pokožka bez vrások, nerovností a tmavých kruhov

04.03.2017 LIFESTYLE
Kocka ľadu - pokožka bez vrások, nerovností a tmavých kruhov

Ktorá z nás by si nechcela zachovať zdravú a mlado vyzerajúcu pokožku bez vrások, nerovností a tmavých kruhov čo najdlhšie? Napomôcť tomu môže terapia kockami ľadu...

Chcete schudnúť? Dodržujte týchto 5 pravidiel a kilá pôjdu dole!

26.02.2017 LIFESTYLE
Chcete schudnúť? Dodržujte týchto 5 pravidiel a kilá pôjdu dole!

Ak ste sa svojej postave celú zimu nevenovali a vianočné sviatky vám pomohli pribrať zopár kíl, nezúfajte. Prinášame vám niekoľko tipov, ako sa prebytočných kíl zbaviť, udržať si štíhlu postavu a cíti...

Kedy sú ženy pre mužov najkrajšie – I. časť

10.03.2017 LIFESTYLE
Kedy sú ženy pre mužov najkrajšie – I. časť

Jedno príslovie vraví, že ťažko so ženou a ešte ťažšie bez nej. Za seba môžem len potvrdiť, že je to jednoznačne pravda. Ženy sú nežné stvorenia (teda aspoň väčšina) a my muži ich milujeme (teda aspoň...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 2s