Čo vás počas tetovania obočia čaká?

Čo vás počas tetovania obočia čaká?
  • 17.02.2017
  • Lea Drobná

Certifikovaná kozmetička vás uloží do komfortnej horizontálnej alebo vertikálnej polohy na kozmetické kreslo. Spoločne vyberiete farbu pigmentu nielen podľa vašich preferencií, ale taktiež podľa tónu pleti a odtieňa vlasov. S rúškom na tvári a jednorazovými rukavicami pred vami otvorí obal s jednorazovou sterilnou ihlou. Kozmetická čiapka prípadne froté čelenka bude zdobiť vašu korunu krásy počas celej procedúry.

Tetované miesta je potrebné najprv dôkladne odlíčiť, vyčistiť a dezinfikovať. Lokálne anestetikum dokáže utlmiť prvotnú bolesť, necháva sa pôsobiť niekoľko minút, v závislosti od použitého povrchového anestetika. Tvorkyňa PM by vám mala predkresliť tvar obočia semipermanentnou fixkou až po pôsobení anestetika, v opačnom poradí by sa prácne predkreslený tvar mohol zmyť.

Samotné tetovanie trvá približne 30 až 45 minút. Obočie by nemalo krvácať, no drobné čiastočky krvi a tkanivový mok sa na čistiacom tampóne v závere určite objavia. Môžete cítiť jemnú bolesť, šteklenie alebo nutkanie na kýchanie. Oči vám budú slziť, preto sa neodporúča pred procedúrou líčiť. Permanentné obočie budete mať opuchnuté, asymetrické (opuch na jednej strane vrcholí v čase, kedy na druhej ustupuje) a veľmi citlivé na dotyk. Pocit sťahovania kože môže byť značne intenzívny. Niektoré kozmetičky odporúčajú ranu maximálne vysušovať a vôbec nekrémovať, iné vám poradia, aby ste citlivé miesta potierali kalciovou masťou, alebo krémami určenými na starostlivosť o tetovanú, popálenú alebo precitlivenú pokožku. 

Odporúčame prečítať: Permanentný make-up! Áno či nie?

Čo vás počas tetovania obočia čaká?

Zdroj: Shutterstock®

Kedy sa neodporúča využiť služby dizajnéra permanentného make-upu?

Konzultácia s lekárom sa odporúča v prípade, keď máte cukrovku, zlú zrážanlivosť krvi, imunologické problémy. Pri infekčnom ochorení, psoriáze, melanóme, kožných poruchách, pri nábehu na tvorbu keloidov, permanentný make-up je pre vás tabu. Ak ste prekonali onkologické ochorenie, tetovanie obočia, očí alebo pier sa odporúča absolvovať najskôr  šesť mesiacov po poslednej chemoterapii, prípadne po konzultácii s lekárom. Tehotné a dojčiace ženy by mali procedúru odložiť na obdobie, kedy to bude bezpečné pre ne i pre bábätká. Pokožka musí byť úplne zdravá, bez popálenín, herpesu či iných kožných chorôb. Súhlas rodičov by mal byť súčasťou každej zmluvy o poskytnutí služby PM pre slečny, ktoré ešte nedovŕšili 18 rokov. 

Odporúčame tiež: Nežne romantické valentínske líčenie

Čo vás počas tetovania obočia čaká?

Zdroj: Shutterstock®

Ako bude vyzerať vaša pokožka a výsledná pigmentácia?

Pokožku budete mať v závere citlivú a červenú. Prekvapiť môže nepríjemný pocit sťahovania a svrbenia kože, ktorý pretrvá približne 7 až 10 dní. Počas tohto obdobia sa vám na pigmentovaných miestach vytvoria  chrastičky, ktoré musia samovoľne odpadnúť. V opačnom prípade hrozí, že sa spolu s chrastičkami odstráni aj väčšia časť pigmentu. Pokožka sa z tetovania kompletne zotaví približne po mesiaci, kedy prebehne celý proces regenerácie. Počas celého obdobia hojenia pigment v koži pracuje a ustáli sa až po celkovej regenerácii. Z tohto dôvodu sa pretetovanie neodporúča skôr ako po  jednom mesiaci od mikropigmentácie. 

Odporúčame prečítať: Nechty dokážu signalizovať mnoho – aj ochorenia

Čo vás počas tetovania obočia čaká?

Zdroj: Shutterstock®

Vaša pokožka môže a nemusí tetovaný pigment prijať. Kozmetička to bohužiaľ nevie ovplyvniť, rovnako ako nedokáže pred tetovaním určiť výsledné sfarbenie. Skúsená odborníčka vie s veľkou pravdepodobnosťou predpokladať konečný výsledok, no zaručiť to nedokáže ani tá najprofesionálnejšia dizajnérka. Po pigmentácii budete mať obočie veľmi tmavé a pravdepodobne sa nevyhnete negatívnym reakciám okolia. Vydržte to!

V čase, kedy si na tmavú farbu obočia zvyknete, sa začnú odlupovať chrasty a víťazné oblúky nad vašimi očami sa radikálne zosvetlia. Mnohé dámy majú v tomto štádiu pocit, akoby bola pigmentácia v kozmetickom salóne neúspešná. Po mesiaci je veľmi dôležité navštíviť kozmetičku ešte raz a upravované miesta opäť pretetovať. Správna farba pigmentu či potrebná hĺbka vpichu sa druhýkrát tvorkyni PM určuje oveľa jednoduchšie. Odporúčame vám využiť možnosť opakovaného tetovania, pretože pravdepodobnosť dlhodobého a dokonalého výsledku je po pretetovaní omnoho väčšia. 

Odporúčame prečítať: Prirodzene padnuté vlny - skúste si ich vytvoriť s nami

Čo vás počas tetovania obočia čaká?

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšie užitočné rady:

1. Pred tetovaním nepite alkohol, čaj ani kávu.

2. Ak máte nalepené umelé mihalnice, nechajte si ich v salóne odstrániť. Tetovanie bude pre vás omnoho príjemnejšie, navyše uľahčíte a skrátite prácu aj kozmetičke.

3. Kontaktné šošovky si radšej pred tetovaním vyberte.

4. Presvedčte sa, že v cene poskytovanej služby bude zahrnutý aj termín na pretetovanie. Stáva sa totiž, že salón krásy ponúka túto službu za menšiu sumu, no pretetovanie je spoplatnené. Výsledná suma je tak nakoniec rovnaká s priemernou cenou v ostatných salónoch.

Pred PMU sa vyhnite pobytu na slnku a soláriu!!!

Odporúčame prečítať: Všetko čo by ste mali vedieť o kyseline hyaluronovej


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 20.02.17 22:18

SK
karma
114.00

veľmi dôležitý je výber salónu a pohovor

  • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 17.06.18 10:34

MR
karma
109.00

mám tetované obočie čiarkovou metódou a som max. spokojná..mala som šťastie na super kozmetičku a keď bude treba pôjdem do toho znovu..

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 08.02.21 22:03

JK
karma
100.00

Rada by som si dala tetovať obočie no mám zdravotné problémy

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní