Cítiš, že ťa vyčerpávajú energetickí upíri? Zastav to!

Cítiš, že ťa vyčerpávajú energetickí upíri? Zastav to!
  • 21.03.2014
  • Gabriela Kubaljaková

Snažíte sa vyhýbať ľuďom, pri ktorých máte pocit, že z vás vysávajú energiu? Alebo už len pri spomienke na nich náhle stratíte silu, cítite vyčerpanosť či hlbokú únavu? Uvedomte si, že na vine nie sú tí druhí. Preto zabudnite na pojem energetickí upíri a snažte sa byť sami k sebe maximálne úprimný. Upriamte pozornosť len a len na seba a prestaňte utekať.

Prestaňte sa vyhovárať na druhých

Nehľadajte v druhých príčinu vášho vyčerpania či vašich nepríjemných pocitov. Skryť svoje ťažkosti za vieru, že vám niekto uberá energiu, nie je riešením problému, ktorý si na svojom hrbe nesiete. Napokon, ak pripustíte, že vám nikto nemôže odčerpať energiu, pokiaľ si vy sami nedovolíte o túto energiu prísť, máte jedinečnú možnosť zbaviť sa vašich vnútorných konfliktov. Pomôže vám to šťastne existovať medzi ľuďmi, miesto toho, aby ste pred nimi utekali so slovami: „preč, lebo ma vyčerpávajú.“

Pozri aj:Rekordne najväčšie ústa na svete: Hollywoodsky úsmev v podaní tejto ženy naberá nový rozmer!

prepracovanosť

Zdroj: Shutterstock®

Neutekajte pred problémami

Problémy sa nedajú riešiť tak, že pred nimi utečiete. Ani tak, že ukážete na niekoho prstom a zbavíte sa svojej zodpovednosti za to, ako sa cítite. Ak máte pocit, že vás niekto oberá o energiu, skúste sa na to pozrieť inak. Vy sami ste strojvodcom svojej energie. Vy ňou hospodárite, držíte ju v rukách. Pokiaľ sa vám deje, že pri niekom svoju energiu strácate, verte, že to nie je o tom druhom, ale o vás. Tu je potrebné uvedomiť si jeden dôležitý fakt. A to skutočnosť, kedy a prečo u vás k vyčerpanosti, či strate energie dochádza. Keď to uvidíte a vyriešite si v sebe váš osobný vnútorný konflikt, pri nikom nebudete strácať silu ani sa cítiť vyčerpane.

Keď z vás odrazu odíde sila

Náhla strata energie nie je spôsobená druhou osobou, ale vašim vnútorným postojom k danej osobe či k danej situácii. Zväčša sa jedná o váš nesúhlas, či odpor. Môžete sa cítiť vyčerpane, keď sa bavíte s vašim šéfom, lebo ho považujete za arogantného. Alebo vám môže vadiť kolegyňa, na ktorej vám prekáža, že sa neustále niečím chváli. Únava môže prichádzať aj pri vašej dlhoročnej kamarátke, ktorá stále hovorí len o sebe, či pri susede, čo na všetko nadáva. Situácií je mnoho. Vždy, keď dôjde k vyčerpanosti či náhlej únave, ste vo vnútornom konflikte s danou osobou, s jej názormi, správaním, ale hlavne s vašim osobným postojom k tejto osobe. Keby sme to rozpitvali do hĺbky, ste konfrontovaní s vašimi vnútornými pocitmi a tie sa týkajú výlučne vás.

Odporúčame: Ako sa robí karamel? Tu sú hneď 3 tipy na jeho prípravu!

nespokojnosť

Zdroj: Shutterstock®

Zistite, čo vás irituje

Predstavte si osobu, pri ktorej sa vám to deje a nájdite odpoveď, prečo vás jej názory či chovanie iritujú. Pracujte len a len so sebou. Dotyčnú osobu berte ako prostriedok, ktorý vám pomôže odhaliť to, s čím nie ste v živote vyrovnaní a dostať sa do hĺbky vášho osobného problému. Buďte k sebe nadovšetko úprimní. Priznajte si, že vám napríklad vadí, keď sa niekto sťažuje a popritom z vášho uhlu pohľadu má parádny život. Takáto osoba vám môže odkrývať vlastnú nespokojnosť či skrytú závisť. Často únava prichádza aj pri nesúhlase s dotyčnými. Hlavou sa tak vyčerpanému človeku víri jediná myšlienka, a to myšlienka na útek. V tomto prípade skúste preskúmať oblasti svojho života, pred ktorými utekáte miesto toho, aby ste ich riešili.  

Ak vám vadí, že niekto rozpráva stále o sebe, porozmýšľajte, do akej miery dostávate vy priestor, aby ste sa prejavili, alebo naopak, kto z vašich blízkych má pocit, alebo vám vyčíta, že nedostáva priestor od vás. Pokiaľ nedokážete počúvať, ako sa niekto chváli, stojí za to zamyslieť sa nad tým, ako hodnotíte samých seba, prečo sa napríklad vy nedokážete pozitívne oceniť a pochváliť sa svojim úspechom. Položte si otázku, čo je na tom zlé, keď niekto o sebe pekne hovorí? Alebo by bolo lepšie, keby ohováral druhých?

Tolerantnosť

Každý ma právo na svoj názor a nie je na mieste, aby vás názory druhých, nech sú akékoľvek, oberali o energiu. Byť tolerantný k druhým znamená nebojovať, práve naopak, zostať v rovnováhe a zachovať si tak energiu, ktorú môžete využiť napríklad na uskutočnenie svojich snov. Každopádne veľakrát platí, že to, čo na sebe nevidíme, nám bije do očí u druhých. Keď prídete na to, s čím máte v skutočnosti problém, môžete zapracovať na jeho odstránení. Postoj, že tí druhí len klopú na vaše slabé stránky, vám môže pomôcť spoznať príčiny vašich problémov a následne ich vyriešiť. A to isté platí aj v prípade energetických upírov. Keby aj vravy o nich boli pravdivé, u vás by už nemali šancu.

Odporúčame: Voľná menštruácia (bezvložková metóda): Skvelý spôsob, ako ušetriť na hygienických potrebách?!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Miriama Rusinová 31.10.14 15:41

MR
karma
-1.00

naozaj ak sa veľa nepríjemných problémov nahromadí naraz a nevieme si nájsť úniku je to lepšie postupne riešiť a nenechávať na dalšie dni.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní