Osudy rodu Ravenelovcov pokračujú

Osudy rodu Ravenelovcov

Lisa Kleypasová je mimoriadne obľúbenou autorkou romancí, ktorá vždy dokáže prísť s niečím novým a veľmi chytľavým. Jej knihy pravidelne zapĺňajú rebríčky najpredávanejších titulov a doteraz boli publikované v dvanástich jazykoch. Aj novinka Nemilosrdný magnát sa dostala na najvyššie priečky rebríčkov internetových kníhkupectiev už pred vyjdením.

 

Rhys Winterborne je waleský magnát. Vlastní moderné nákupné impérium v Londýne, ktoré vybudoval len vďaka vlastnej húževnatosti a cieľavedomosti. Vo svojom svete dosiahne všetko, čo si zaumieni. V ceste za najvyššími métami mu bráni už iba jeho neurodzený pôvod.

 

Keď sa zoznámi s mladou aristokratkou lady Helen Ravenelovou, je posadnutý myšlienkou vlastniť ju za každú cenu. Plachá Helen nepozná pozlátený, ale cynický svet londýnskej spoločnosti a vystaví Rhysovu pevnú vôľu skúške. Rhys si sobáš s ňou neúctivo poistí a jeho plánovaný úskok ich k sebe pripúta vzájomnou vášňou.


Helen mu však musí odhaliť svoje najstrašnejšie tajomstvo a riskuje tým úplne všetko.

Čitateľky dlho čakali na návrat autorky bestsellerov Lisy Kleypasovej a teraz je tu s najúžasnejšou romantickou sériou, akú kedy napísala. Zhodujú sa v tom fanúšičky aj médiá. Dokázala to už v prvej knihe Bezohľadný darebák a dokazuje to aj pokračovaním Nemilosrdný magnát

 

Odporúčame: Stratená: Za unesenú dcérku by dala aj život

 

Začítajte sa do novinky Nemilosrdný magnát:

Lisa Kleypasová Nemilosrdný magnát

 

Kapitola 1

 

„Pán Winterborne, prišla za vami akási žena.“
Rhys zdvihol hlavu od kopy listov na stole a zvraštil čelo. Pani Fernsbyová, jeho osobná sekretárka, stála vo dverách kancelárie a prísne naňho hľadela spoza okrúhlych okuliarov. Bola to žena v stredných rokoch, upraveného zovňajšku a trochu kyprejších tvarov.
„Viete, že teraz návštevy neprijímam.“ Prvú polhodinu pracovného dňa sa vždy venoval čítaniu korešpondencie, pri ktorom ho nikto nesmel rušiť.
„Áno, pane, ale je to dáma a...“
„Nech je to trebárs aj kráľovná, je mi to fuk!“ vyštekol. „Pošlite ju preč.“
Pani Fernsbyová nesúhlasne stisla pery do tenkej pomlčky a rázne sa pobrala preč. Klopkanie podpätkov na dlažbe pripomínalo vznietený pušný prach.
Rhys sa opäť začítal do listu pred sebou. Zriedka dovolil, aby ho niečo vykoľajilo a prestal sa ovládať, no posledný týždeň naňho neúnavne útočili vzdor a zármutok. Oberali ho o všetku súdnosť. Svoje okolie priam bičoval zlou náladou. A to všetko kvôli žene, ktorú poznal lepšie, než by si želal. Lady Helen Ravenelová... mladá kultivovaná dáma, neskúsená, plachá, s modrou krvou... Zosobňovala jeho pravý opak.
Ich zasnúbenie trvalo sotva dva týždne, než sa ho Rhysovi podarilo úplne zmariť. Keď sa s Helen videli naposledy, bol netrpezlivý a násilnícky. Nevedel sa ovládať. Pobozkal ju, ako po tom už dlho túžil. V jeho náručí stuhla ako skala. Odmietla ho. Už okatejšie ním nemohla pohŕdať. Stretnutie nemalo šťastný koniec. Helen sa rozplakala a jeho to rozzúrilo.
Kathleen, lady Trenearová, bola vdova po Heleninom zosnulom bratovi. Na druhý deň Rhysa vyhľadala a oznámila mu, že Helen utrpela nervový šok a neutíchajúca bolesť hlavy ju pripútala na lôžko.
„Už vás nechce vidieť,“ nešetrila ho Kathleen.
Rhys nezazlieval Helen, že zasnúbenie zrušila. Zjavne k sebe nepasovali. Priečilo sa to Božiemu plánu, aby sa oženil s aristokratkou. A hoci disponoval obrovským majetkom, chýbali mu spôsoby a vzdelanie džentlmena. Ani svojím zjavom džentlmena nepripomínal. Mal tmavú pokožku a čierne vlasy. A bol urastený ako robotník.
Nemal ešte ani tridsať rokov, keď sa mu z otcovho neveľkého obchodu na High Street podarilo vybudovať slávny obchodný dom U Winterborna. Dozaista bol najväčší na svete. Rhysovi patrili továrne, sklady, pôda, stajne, práčovne a obytné budovy. Bol na palubách námorných a železničných spoločností. Ale nech by ho v živote postretol hocijaký úspech, nikdy by nezmazal skutočnosť, že sa narodil ako syn obyčajného kupca z Walesu.
Z myšlienok ho vytrhlo opätovné klopanie na dvere. Nedôverčivo zdvihol pohľad na pani Fernsbyovú, ktorá sa za ním vrátila do kancelárie.
„Čo zase chcete?“ zasyčal.
Sekretárka si napravila okuliare a rázne odvetila: „Ak dámu nemáme vyprevadiť násilím, trvá na tom, že neodíde, kým sa s ňou nepozhovárate.“
Rhysovo rozhorčenie sa zmenilo na údiv. Nijaká žena z vyšších či iných kruhov by sa neodvážila naňho tak smelo naliehať. „Ako sa volá?“
„Neprezradila.“
Neveriaco krútil hlavou. Ako sa nezvanému hosťovi podarilo prísť až sem? Platil predsa armádu ľudí, ktorá sa starala o to, aby ho nikto nevyrušoval. Hlavou mu prebleskla bizarná myšlienka. Okamžite ju zahnal, no pulz nabral na obrátkach.
„Ako vyzerá?“ odvážil sa spýtať.
„Má oblečené smútočné šaty. Tvár ukrýva pod závojom. Je štíhla a má spôsoby.“ Na okamih zaváhala, potom sucho dodala: „Salónny prízvuk.“
Uvedomil si, koľko bije. Hruď mu zovrela bolestná túžba. „Bože,“ zašeptal. To predsa nemôže byť pravda, aby sa Helen za ním vybrala. Ale tušil, že to predsa len bude ona. Cítil to v kostiach. Bez slova vstal a rýchlym krokom prešiel popri pani Fernsbyovej.
„Pán Winterborne,“ okríkla ho sekretárka a náhlila sa za ním. „Ste len v košeli. Vaše sako...“
Rhys ju sotva vnímal. Vyrútil sa z kancelárie a vstúpil do foyeru s koženými kreslami. Pri pohľade na nečakaného hosťa prudko zastal. Rýchlo prerývane dýchal. Hoci smútočný závoj zahaľoval dáme tvár, podľa krásnej štíhlej postavy a držania tela ju okamžite spoznal. Pristúpil k nej bližšie. Nezmohol sa ani na slovo. Stál pred ňou a myseľ mu kalilo zhnusenie. No súčasne pažravo vdychoval jej sladkú vôňu. Jej prítomnosť ho úplne vykoľajila. Telo mal ako v ohni, srdce bilo opreteky. Tichom sa niesol klepot písacích strojov v susednej miestnosti.
Helen zrejme načisto stratila rozum! Vybrala sa za ním sama, bez sprievodu! Jej dobrá povesť je vážne ohrozená! Musí ju odpratať z foyeru a poslať domov, prv než vyjde najavo, o koho ide. No najskôr musí zistiť, prečo sem prišla. Hoci vyrastala v izolácii a mravnej čistote, nebola hlúpa. Keby nemala dobrý dôvod vyhľadať ho, isto by tak bohapusto neriskovala.
Pozrel na pani Fernsbyovú. „Môj hosť sa dlho nezdrží. Postarajte sa, aby nás nikto nevyrušoval.“
„Áno, pane.“
Pohľadom zaletel k Helen.
„Poďme,“ nevyberane hlesol a vykročil k dverám kancelárie.
Bez slova ho nasledovala. Sukne jej šuchotali, keď sa nimi obtrela o steny chodby. Jej oblečenie už čosi pamätalo. Bolo nemoderné a trochu obnosené. Prezrádzalo ťažké časy. Tak preto za ním prišla? Potrebovali azda Ravenelovci peniaze tak zúfalo, že zmenila názor a je odhodlaná stať sa manželkou muža bez titulu?
Boh mu je svedkom, že by s radosťou vychutnal, keby pred ním padla na kolená a prosila ho, aby ju vzal späť. Pochopiteľne, neurobil by to, ale dožičil by jej trápenie, ktoré sám okúsil. Všetci, ktorí sa mu kedy vzopreli, by ju svorne ubezpečili, že nielenže jej neodpustí, ale ani s ňou nebude mať zľutovanie.
Vstúpili do kancelárie. Bola to priestranná a tichá miestnosť so širokými oknami s dvojitým sklom a hrubými nákladnými kobercami. V jej strede sa vynímal stôl z orechového dreva s kopou listov a dokumentov.
Rhys zatvoril dvere a podišiel k stolu. Vzal z neho presýpacie hodiny a s nevôľou ich otočil. Potrvá presne pätnásť minút, než sa piesok presype do spodnej banky. Potreboval zdôrazniť, že teraz sú v jeho svete, kde je čas drahocenný a kde si o všetkom rozhoduje sám.
Otočil sa k nej a výsmešne zdvihol obočie. „Minulý týždeň mi oznámili, že ste...“
Hlas mu zamrzol, keď si Helen prehodila závoj na chrbát a trpezlivo naňho hľadela. V jej nežnom pohľade sa zrkadlila hĺbka, ktorá ho ničila od prvého okamihu. Striebrosivé dúhovky pripomínali oblaky putujúce v svetle mesiaca. Jemné rovné pramene platinových vlasov mala úhľadne spletené do drdola, no z hrebienka sa jej uvoľnila žiarivá lokňa a hompáľala sa jej pri ľavom uchu.
Nech ju vezme parom! Aká je len krásna!
„Odpustite mi, prosím,“ vyslovila a uprene sa mu dívala do očí. „Skôr som za vami nemohla prísť.“
„Nemáte tu čo hľadať.“
„Musím sa s vami o niečom porozprávať.“ Placho zaletela pohľadom k neďalekej stoličke. „Ak by ste dovolili...“
„Iste.“ Ale Rhys sa ani nepohol, aby ju usadil. Nech sa prepadne, keby ju mal teraz ohurovať správaním na úrovni! Najmä ak ho Helen nikdy nepovažovala za džentlmena. Opieral sa o stôl a ruky mal skrížené na hrudi. „Nemáte veľa času,“ hlesol s kamennou tvárou a bradou kývol k presýpacím hodinám. „Radím vám dobre ho využiť.“
Helen si sadla, napravila si sukne a stiahla rukavice z rúk.
Rhysovi vyschlo v ústach, keď si všimol, ako jej spod čiernych rukavíc vykukli prekrásne prsty. Na panstve Eversby, v rodinnom sídle Ravenelovcov, mu hrala na klavíri. Pohyblivosť jej rúk ho fascinovala. Poskakovali a prelietali nad klávesmi ako malé biele vtáčatká. Z nejakého dôvodu mala ešte vždy na prstenníku zásnubný prsteň, ktorým ju obdaroval. O veľký opracovaný diamant sa jej zadrela rukavica.
Celú tiaž závoja si prehodila cez hlavu. Tmavá látka sa jej na chrbte rozlievala ako súmrak. Na okamih sa mu smelo zadívala priamo do očí. Líca sa jej jemne sfarbili doružova. „Pán Winterborne, nežiadala som svoju švagrinú, aby za vami minulý týždeň chodila. Necítila som sa dobre, no keby som tušila, čo Kathleen zamýšľa...“
„Povedala, že ste ochoreli.“
„Bolela ma hlava, to bolo všetko...“
„Zdá sa, že som to zapríčinil.“
„Kathleen urobila z komára somára...“
„Vraj ste sa vyjadrili, že už ma nikdy nechcete vidieť.“
Na líca jej vystúpil výrazný rumenec. „Kiežby to nebola povedala!“ utrápene zvolala celá zahanbená. „Nemyslela som to vážne. Sužovala ma silná migréna a úmorne som chcela pochopiť, čo sa udialo deň predtým. Keď ste prišli na návštevu a...“ Odvrátila od neho pohľad a sklopila oči. Po vlasoch sa jej skĺzol lúč svetla. Prsty si preplietla v silnom zovretí, akoby v dlaniach chránila čosi krehké. „Musím sa s vami o tom rozprávať,“ potichu vyslovila. „Veľmi by som si priala... aby medzi nami zavládlo... pochopenie.“
V tom okamihu v ňom čosi zhaslo. V živote ho už toľko ľudí žiadalo o peniaze, že vždy presne vycítil, keď sa k tomu schyľovalo. Helen sa v ničom nelíšila od ostatných. Aj ona pre seba chcela získať nejaké výhody. Nemohol jej to zazlievať. Ale nevedel by si vypočuť jej racionálne zdôvodnenie, koľko jej dlhuje a prečo je jej dlžníkom. Radšej ju vyplatí hneď na mieste, nech má od nej pokoj.

 

Bude vás zaujímať: Tajomstvo krásy Halle Berry: Má 50 rokov, no vyzerá na 20!

 

 


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Kam na výlet: Najstaršie svetové destinácie, ktoré musíte navštíviť
Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí
6 tipov ako ochrániť psa počas letných horúčav
Potraviny, ktoré nakopnú váš metabolizmus!
Spoznajte Nórsko, jednu z najbohatších krajín sveta. I. časť
Do kín prichádzajú Transformers: Posledný rytier!
Ovsené vločky - Dôvody, prečo sú jednotkou ranného menu
Do kín prichádzajú Transformers: Posledný rytier!
2. deň: Kurz IMAGE MAKER 7v1 od Fame.sk - Prihláste sa aj vy!
Spoznajte Nórsko, jednu z najbohatších krajín sveta. I. časť
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien
6 tipov ako ochrániť psa počas letných horúčav
Cestovateľský tip: Najkrajšie miesta sveta hýriace farbami
Krásna Barbora Franeková: Takto sa dovolenkuje v exotike
Balenie produktov ako druh umenia
Nový Zéland - úžasná krajina na druhom konci sveta
Spoznajte druhy inteligencie. Každá vplýva inak na naše správanie.
Babské triky v domácnosti, ktoré nefungujú!
Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka 2017
Vyberte si ten správny hudobný letný festival 2017
Tieto ranné rituály zabezpečia, že budete mať super deň
Plitvické jazerá videl každý: Objavte najkrajšie miesta v Chorvátsku!
Dovolenka v Bojniciach? A prečo nie!
Fotky myší, ako ich nepoznáme: Aj myši môžu byť krásne a zlaté!
Čaro čínskej kultúry - spoznajte blahodárne účinky ďalekého východu
 

0 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.

Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Zemiakové šupky: 6 skvelých spôsobov použitia, ktoré musíte poznať!

30.06.2017 LIFESTYLE
Zemiakové šupky: 6 skvelých spôsobov použitia, ktoré musíte poznať!

Zemiaky ošúpeme, dáme variť do hrnca a upraceme neporiadok, ktorý po čistení vznikol, teda odhodíme šupky do koša. To je asi klasický postup prípravy zemiakov v každej kuchyni...

Potraviny s obsahom železa väčším, ako má mäso!

14.07.2017 LIFESTYLE
Potraviny s obsahom železa väčším, ako má mäso!

Za zdroj železa sa pre ľudský organizmus považuje v prvom rade mäso, ryby či živočíšne vnútornosti, napríklad pečeň i srdcia. Potraviny s obsahom železa sú však aj niektoré druhy zeleniny, ovocia...

Už žiadne diéty po 35-ke! Vyskúšajte zrýchliť váš metabolizmus

20.07.2017 LIFESTYLE
Už žiadne diéty po 35-ke! Vyskúšajte zrýchliť váš metabolizmus

Viete o tom, že každý z nás má svojho vlastného osobného trénera a to aj bez toho, aby sme navštevovali fitness centrum alebo posilňovňu? Je to tréner alebo osobný „otrok“...

Vodný melón – nielen chutné ovocie, ale aj zázrak pre telo

30.06.2017 KRÁSA
Vodný melón – nielen chutné ovocie, ale aj zázrak pre telo

Vodný melón je výborné osvieženie v letných horúčavách. Toto ovocie je plné vitamínov A a C, ktoré sú nevyhnutné pre našu pokožku. Prítomné antioxidanty zas budú udržiavať váš vek na uzde, preto sa ne...

Zníženie váhy - koľko kíl sa dá stratiť za mesiac?

28.06.2017 LIFESTYLE
Zníženie váhy - koľko kíl sa dá stratiť za mesiac?

Zníženie váhy nie je v dnešnej dobe vôbec náročné. V televízii, magazínoch či na internete sa dá nájsť nespočetné množstvo rád, tipov a trikov, ako zhodiť nadbytočné kilá...

Žena bez make-upu? Aj celebrity dokazujú, že sú obyčajné ženy ako my!

22.07.2017 LIFESTYLE
Žena bez make-upu? Aj celebrity dokazujú, že sú obyčajné ženy ako my!

Či už sa objavujú vo filmoch, hudobných videách alebo na obálkach časopisov, celebrity zriedka vidíme bez tváre plnej make-upu alebo zavádzajúceho photoshopu. Ale ako vidíte v tomto odhaľujúcom zoznam...

Výber kvalitného jogurtu - na toto si dajte pozor!

16.07.2017 LIFESTYLE
Výber kvalitného jogurtu - na toto si dajte pozor!

Výber kvalitného jogurtu vám môže dať v obchodoch poriadne zabrať. Obchodné reťazce nám totiž ponúkajú skutočne veľký sortiment týchto mliečnych produktov...

Amerika vs. Kórea - odlišnosti v líčení!

26.06.2017 KRÁSA
Amerika vs. Kórea - odlišnosti v líčení!

Americký vs. kórejský štýl? Americké trendy líčenia nás často inšpirujú. Ide o výrazné linky, ostro zvýraznené obočie, "baking" metódu a mnohé iné. Kórea je nazvaná aj mekkou kozmetiky...

Jednoduchý spôsob ako vybieliť podprsenku. Bude ako nová!

12.07.2017 LIFESTYLE
Jednoduchý spôsob ako vybieliť podprsenku. Bude ako nová!

Biele spodné prádlo je ťažké udržať čisté. Postupom času nám zažltne, alebo zostane šedé o fľakoch nehovoriac. Tak ako vybieliť podprsenku, aby opäť žiarila? Budete naozaj prekvapené, no stačí na to j...

Zabavme sa: Najhoršie rodinné fotky z dovoleniek

27.06.2017 CESTOVANIE
Zabavme sa: Najhoršie rodinné fotky z dovoleniek

Pokiaľ si myslíte, že na fotkách z výletov vyzeráte zle, pozrite sa na tieto najhoršie rodinné fotky z dovoleniek! Budete sa cítiť oveľa lepšie. Návšteva vodného parku...

Nekompromisný prieskum: Ako vyzerá ideálna ženská postava?

20.07.2017 LIFESTYLE
Nekompromisný prieskum: Ako vyzerá ideálna ženská postava?

Z každej strany sa na nás valia články a videá o dokonalých ženských postavách. Kult dokonalosti sa stále viac a viac dostáva do popredia a pritom sami netušíme, čo to tá dokonalosť je...

Lunula na nechtoch vám prezradí fakty o zdraví. A čo je lunula?

28.06.2017 LIFESTYLE
Lunula na nechtoch vám prezradí fakty o zdraví. A čo je lunula?

Biely polmesiac, tiež známy ako lunula, sa nachádza približne v jednej pätine nechta a vyzerá ako zakrivená biela značka. Pri nechtoch platí, že by mali byť tvrdé, hladké a lesklé s jasnou lunulou...

Ako vyčistiť matrac rýchlo a jednoducho?

15.07.2017 LIFESTYLE
Ako vyčistiť matrac rýchlo a jednoducho?

Naše obľúbené miesto pre zaslúžený relax si určite zaslúži viac starostlivosti. Všetci odborníci nás pravidelne upozorňujú na roztoče a iné drobné tvory, ktoré sa v matracoch môžu nachádzať...

Obťažujú vás komáre? Zbaví vás ich týchto 6 surovín!

05.07.2017 LIFESTYLE
Obťažujú vás komáre? Zbaví vás ich týchto 6 surovín!

Leto okrem krásnych a nezabudnuteľných chvíľ prináša aj zopár nepríjemných momentov. Môžeme spomenúť napríklad úpal, návaly tepla, dehydratáciu a taktiež komáre. Všetky prinášajú určité riziká...

Top 7: Najkrajšie pláže v Európe

29.06.2017 CESTOVANIE
Top 7: Najkrajšie pláže v Európe

Neviete ešte kam, ale chcete ísť na dovolenku, kde sa budete môcť opaľovať na krásnej pláži s výhľadom? Ak chcete stráviť letnú dovolenku na krásnej pláži, nemusíte chodiť ďaleko. Mnohým sa už stalo...

Osvedčené spôsoby ako odstránite brušný tuk

22.07.2017 LIFESTYLE
Osvedčené spôsoby ako odstránite brušný tuk

Nie je ľahké zbaviť sa brušného tuku. Je to jeden z najnebezpečnejších tukov v ľudskom tele. My vám prinášame návod, ako sa ho zbaviť...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk

  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk


  Najnovšie z Lepšídeň.sk


  Najnovšie z Deňženy.sk

  TOPlist 0s