Osudy rodu Ravenelovcov pokračujú

Osudy rodu Ravenelovcov

Lisa Kleypasová je mimoriadne obľúbenou autorkou romancí, ktorá vždy dokáže prísť s niečím novým a veľmi chytľavým. Jej knihy pravidelne zapĺňajú rebríčky najpredávanejších titulov a doteraz boli publikované v dvanástich jazykoch. Aj novinka Nemilosrdný magnát sa dostala na najvyššie priečky rebríčkov internetových kníhkupectiev už pred vyjdením.

 

Rhys Winterborne je waleský magnát. Vlastní moderné nákupné impérium v Londýne, ktoré vybudoval len vďaka vlastnej húževnatosti a cieľavedomosti. Vo svojom svete dosiahne všetko, čo si zaumieni. V ceste za najvyššími métami mu bráni už iba jeho neurodzený pôvod.

 

Keď sa zoznámi s mladou aristokratkou lady Helen Ravenelovou, je posadnutý myšlienkou vlastniť ju za každú cenu. Plachá Helen nepozná pozlátený, ale cynický svet londýnskej spoločnosti a vystaví Rhysovu pevnú vôľu skúške. Rhys si sobáš s ňou neúctivo poistí a jeho plánovaný úskok ich k sebe pripúta vzájomnou vášňou.


Helen mu však musí odhaliť svoje najstrašnejšie tajomstvo a riskuje tým úplne všetko.

Čitateľky dlho čakali na návrat autorky bestsellerov Lisy Kleypasovej a teraz je tu s najúžasnejšou romantickou sériou, akú kedy napísala. Zhodujú sa v tom fanúšičky aj médiá. Dokázala to už v prvej knihe Bezohľadný darebák a dokazuje to aj pokračovaním Nemilosrdný magnát

 

Odporúčame: Stratená: Za unesenú dcérku by dala aj život

 

Začítajte sa do novinky Nemilosrdný magnát:

Lisa Kleypasová Nemilosrdný magnát

 

Kapitola 1

 

„Pán Winterborne, prišla za vami akási žena.“
Rhys zdvihol hlavu od kopy listov na stole a zvraštil čelo. Pani Fernsbyová, jeho osobná sekretárka, stála vo dverách kancelárie a prísne naňho hľadela spoza okrúhlych okuliarov. Bola to žena v stredných rokoch, upraveného zovňajšku a trochu kyprejších tvarov.
„Viete, že teraz návštevy neprijímam.“ Prvú polhodinu pracovného dňa sa vždy venoval čítaniu korešpondencie, pri ktorom ho nikto nesmel rušiť.
„Áno, pane, ale je to dáma a...“
„Nech je to trebárs aj kráľovná, je mi to fuk!“ vyštekol. „Pošlite ju preč.“
Pani Fernsbyová nesúhlasne stisla pery do tenkej pomlčky a rázne sa pobrala preč. Klopkanie podpätkov na dlažbe pripomínalo vznietený pušný prach.
Rhys sa opäť začítal do listu pred sebou. Zriedka dovolil, aby ho niečo vykoľajilo a prestal sa ovládať, no posledný týždeň naňho neúnavne útočili vzdor a zármutok. Oberali ho o všetku súdnosť. Svoje okolie priam bičoval zlou náladou. A to všetko kvôli žene, ktorú poznal lepšie, než by si želal. Lady Helen Ravenelová... mladá kultivovaná dáma, neskúsená, plachá, s modrou krvou... Zosobňovala jeho pravý opak.
Ich zasnúbenie trvalo sotva dva týždne, než sa ho Rhysovi podarilo úplne zmariť. Keď sa s Helen videli naposledy, bol netrpezlivý a násilnícky. Nevedel sa ovládať. Pobozkal ju, ako po tom už dlho túžil. V jeho náručí stuhla ako skala. Odmietla ho. Už okatejšie ním nemohla pohŕdať. Stretnutie nemalo šťastný koniec. Helen sa rozplakala a jeho to rozzúrilo.
Kathleen, lady Trenearová, bola vdova po Heleninom zosnulom bratovi. Na druhý deň Rhysa vyhľadala a oznámila mu, že Helen utrpela nervový šok a neutíchajúca bolesť hlavy ju pripútala na lôžko.
„Už vás nechce vidieť,“ nešetrila ho Kathleen.
Rhys nezazlieval Helen, že zasnúbenie zrušila. Zjavne k sebe nepasovali. Priečilo sa to Božiemu plánu, aby sa oženil s aristokratkou. A hoci disponoval obrovským majetkom, chýbali mu spôsoby a vzdelanie džentlmena. Ani svojím zjavom džentlmena nepripomínal. Mal tmavú pokožku a čierne vlasy. A bol urastený ako robotník.
Nemal ešte ani tridsať rokov, keď sa mu z otcovho neveľkého obchodu na High Street podarilo vybudovať slávny obchodný dom U Winterborna. Dozaista bol najväčší na svete. Rhysovi patrili továrne, sklady, pôda, stajne, práčovne a obytné budovy. Bol na palubách námorných a železničných spoločností. Ale nech by ho v živote postretol hocijaký úspech, nikdy by nezmazal skutočnosť, že sa narodil ako syn obyčajného kupca z Walesu.
Z myšlienok ho vytrhlo opätovné klopanie na dvere. Nedôverčivo zdvihol pohľad na pani Fernsbyovú, ktorá sa za ním vrátila do kancelárie.
„Čo zase chcete?“ zasyčal.
Sekretárka si napravila okuliare a rázne odvetila: „Ak dámu nemáme vyprevadiť násilím, trvá na tom, že neodíde, kým sa s ňou nepozhovárate.“
Rhysovo rozhorčenie sa zmenilo na údiv. Nijaká žena z vyšších či iných kruhov by sa neodvážila naňho tak smelo naliehať. „Ako sa volá?“
„Neprezradila.“
Neveriaco krútil hlavou. Ako sa nezvanému hosťovi podarilo prísť až sem? Platil predsa armádu ľudí, ktorá sa starala o to, aby ho nikto nevyrušoval. Hlavou mu prebleskla bizarná myšlienka. Okamžite ju zahnal, no pulz nabral na obrátkach.
„Ako vyzerá?“ odvážil sa spýtať.
„Má oblečené smútočné šaty. Tvár ukrýva pod závojom. Je štíhla a má spôsoby.“ Na okamih zaváhala, potom sucho dodala: „Salónny prízvuk.“
Uvedomil si, koľko bije. Hruď mu zovrela bolestná túžba. „Bože,“ zašeptal. To predsa nemôže byť pravda, aby sa Helen za ním vybrala. Ale tušil, že to predsa len bude ona. Cítil to v kostiach. Bez slova vstal a rýchlym krokom prešiel popri pani Fernsbyovej.
„Pán Winterborne,“ okríkla ho sekretárka a náhlila sa za ním. „Ste len v košeli. Vaše sako...“
Rhys ju sotva vnímal. Vyrútil sa z kancelárie a vstúpil do foyeru s koženými kreslami. Pri pohľade na nečakaného hosťa prudko zastal. Rýchlo prerývane dýchal. Hoci smútočný závoj zahaľoval dáme tvár, podľa krásnej štíhlej postavy a držania tela ju okamžite spoznal. Pristúpil k nej bližšie. Nezmohol sa ani na slovo. Stál pred ňou a myseľ mu kalilo zhnusenie. No súčasne pažravo vdychoval jej sladkú vôňu. Jej prítomnosť ho úplne vykoľajila. Telo mal ako v ohni, srdce bilo opreteky. Tichom sa niesol klepot písacích strojov v susednej miestnosti.
Helen zrejme načisto stratila rozum! Vybrala sa za ním sama, bez sprievodu! Jej dobrá povesť je vážne ohrozená! Musí ju odpratať z foyeru a poslať domov, prv než vyjde najavo, o koho ide. No najskôr musí zistiť, prečo sem prišla. Hoci vyrastala v izolácii a mravnej čistote, nebola hlúpa. Keby nemala dobrý dôvod vyhľadať ho, isto by tak bohapusto neriskovala.
Pozrel na pani Fernsbyovú. „Môj hosť sa dlho nezdrží. Postarajte sa, aby nás nikto nevyrušoval.“
„Áno, pane.“
Pohľadom zaletel k Helen.
„Poďme,“ nevyberane hlesol a vykročil k dverám kancelárie.
Bez slova ho nasledovala. Sukne jej šuchotali, keď sa nimi obtrela o steny chodby. Jej oblečenie už čosi pamätalo. Bolo nemoderné a trochu obnosené. Prezrádzalo ťažké časy. Tak preto za ním prišla? Potrebovali azda Ravenelovci peniaze tak zúfalo, že zmenila názor a je odhodlaná stať sa manželkou muža bez titulu?
Boh mu je svedkom, že by s radosťou vychutnal, keby pred ním padla na kolená a prosila ho, aby ju vzal späť. Pochopiteľne, neurobil by to, ale dožičil by jej trápenie, ktoré sám okúsil. Všetci, ktorí sa mu kedy vzopreli, by ju svorne ubezpečili, že nielenže jej neodpustí, ale ani s ňou nebude mať zľutovanie.
Vstúpili do kancelárie. Bola to priestranná a tichá miestnosť so širokými oknami s dvojitým sklom a hrubými nákladnými kobercami. V jej strede sa vynímal stôl z orechového dreva s kopou listov a dokumentov.
Rhys zatvoril dvere a podišiel k stolu. Vzal z neho presýpacie hodiny a s nevôľou ich otočil. Potrvá presne pätnásť minút, než sa piesok presype do spodnej banky. Potreboval zdôrazniť, že teraz sú v jeho svete, kde je čas drahocenný a kde si o všetkom rozhoduje sám.
Otočil sa k nej a výsmešne zdvihol obočie. „Minulý týždeň mi oznámili, že ste...“
Hlas mu zamrzol, keď si Helen prehodila závoj na chrbát a trpezlivo naňho hľadela. V jej nežnom pohľade sa zrkadlila hĺbka, ktorá ho ničila od prvého okamihu. Striebrosivé dúhovky pripomínali oblaky putujúce v svetle mesiaca. Jemné rovné pramene platinových vlasov mala úhľadne spletené do drdola, no z hrebienka sa jej uvoľnila žiarivá lokňa a hompáľala sa jej pri ľavom uchu.
Nech ju vezme parom! Aká je len krásna!
„Odpustite mi, prosím,“ vyslovila a uprene sa mu dívala do očí. „Skôr som za vami nemohla prísť.“
„Nemáte tu čo hľadať.“
„Musím sa s vami o niečom porozprávať.“ Placho zaletela pohľadom k neďalekej stoličke. „Ak by ste dovolili...“
„Iste.“ Ale Rhys sa ani nepohol, aby ju usadil. Nech sa prepadne, keby ju mal teraz ohurovať správaním na úrovni! Najmä ak ho Helen nikdy nepovažovala za džentlmena. Opieral sa o stôl a ruky mal skrížené na hrudi. „Nemáte veľa času,“ hlesol s kamennou tvárou a bradou kývol k presýpacím hodinám. „Radím vám dobre ho využiť.“
Helen si sadla, napravila si sukne a stiahla rukavice z rúk.
Rhysovi vyschlo v ústach, keď si všimol, ako jej spod čiernych rukavíc vykukli prekrásne prsty. Na panstve Eversby, v rodinnom sídle Ravenelovcov, mu hrala na klavíri. Pohyblivosť jej rúk ho fascinovala. Poskakovali a prelietali nad klávesmi ako malé biele vtáčatká. Z nejakého dôvodu mala ešte vždy na prstenníku zásnubný prsteň, ktorým ju obdaroval. O veľký opracovaný diamant sa jej zadrela rukavica.
Celú tiaž závoja si prehodila cez hlavu. Tmavá látka sa jej na chrbte rozlievala ako súmrak. Na okamih sa mu smelo zadívala priamo do očí. Líca sa jej jemne sfarbili doružova. „Pán Winterborne, nežiadala som svoju švagrinú, aby za vami minulý týždeň chodila. Necítila som sa dobre, no keby som tušila, čo Kathleen zamýšľa...“
„Povedala, že ste ochoreli.“
„Bolela ma hlava, to bolo všetko...“
„Zdá sa, že som to zapríčinil.“
„Kathleen urobila z komára somára...“
„Vraj ste sa vyjadrili, že už ma nikdy nechcete vidieť.“
Na líca jej vystúpil výrazný rumenec. „Kiežby to nebola povedala!“ utrápene zvolala celá zahanbená. „Nemyslela som to vážne. Sužovala ma silná migréna a úmorne som chcela pochopiť, čo sa udialo deň predtým. Keď ste prišli na návštevu a...“ Odvrátila od neho pohľad a sklopila oči. Po vlasoch sa jej skĺzol lúč svetla. Prsty si preplietla v silnom zovretí, akoby v dlaniach chránila čosi krehké. „Musím sa s vami o tom rozprávať,“ potichu vyslovila. „Veľmi by som si priala... aby medzi nami zavládlo... pochopenie.“
V tom okamihu v ňom čosi zhaslo. V živote ho už toľko ľudí žiadalo o peniaze, že vždy presne vycítil, keď sa k tomu schyľovalo. Helen sa v ničom nelíšila od ostatných. Aj ona pre seba chcela získať nejaké výhody. Nemohol jej to zazlievať. Ale nevedel by si vypočuť jej racionálne zdôvodnenie, koľko jej dlhuje a prečo je jej dlžníkom. Radšej ju vyplatí hneď na mieste, nech má od nej pokoj.

 

Bude vás zaujímať: Tajomstvo krásy Halle Berry: Má 50 rokov, no vyzerá na 20!

 

 


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

0 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.

Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Ovsené vločky - Dôvody, prečo sú jednotkou ranného menu

05.06.2017 LIFESTYLE
Ovsené vločky - Dôvody, prečo sú jednotkou ranného menu

K tomu, aby sme získali z raňajok maximálne výhody, mali by disponovať správnym zložením. Dnes sa budeme venovať dlhoročne známej surovine. Ovsené vločky - niekto ich má v obľube...

Vitamín K2: U nás novinka, v zahraničí hit

25.05.2017 LIFESTYLE
Vitamín K2: U nás novinka, v zahraničí hit

Zatiaľ čo si vitamíny a minerály ako céčko, déčko, horčík alebo zinok našli svoje miesto v našich poličkách, Vitamín K2 je u nás stále novinka. Pritom je veľmi dôležitý pre udržanie silných kostí a zd...

Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

15.06.2017 LIFESTYLE
Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

Príbeh kyprej Jasmine inšpiroval tisícky žien po celom svete. Vyvolala to jedna fotografia, ktorú zdieľala na sociálnej sieti Instagram. V príspevku vidíme šťastných manželov, ktorí sa milujú aj napri...

Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

16.06.2017 LIFESTYLE
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

Nákupy cez internet môžu dopadnúť naozaj všelijako. Dôkazom toho je týchto dvanásť kúskov, ktoré nemajú takmer nič spoločné s obrázkami na webstránke. Najmä nakupovanie na čínskych e-shopoch je risk...

Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

30.05.2017 LIFESTYLE
Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

Náhly pocit hladu, tento stav pozná každý z nás. Chcete tento vlčí hlad zahnať niečím rýchlym, malým a plným cukru, aby ste váš žalúdok aspoň na nejaký čas oklamali. Bohužiaľ...

Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

07.06.2017 LIFESTYLE
Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

Práca šľachtí a to je určite každému jasné. Fyzická či psychická – jednoducho taká, na akú má každý z nás predispozície. No niekedy naše výdavky prevyšujú príjmy...

Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

31.05.2017 LIFESTYLE
Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

V prírode je množstvo známych liečivých bylín a ešte viac je ich neznámych. Okolo mnohých dokonca veľmi často prechádzame bez povšimnutia. Takou rastlinou je aj ďatelina. Bylina síce známa...

Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

11.06.2017 LIFESTYLE
Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

Keď sa povie kyslá chuť, snáď každý si hneď spomenie na citrón. Toto ovocie asi len málokto konzumuje priamo, no aj napriek tomu sa v domácnosti používa veľmi často...

Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

03.06.2017 LIFESTYLE
Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

Možno ste už aj vy na internete narazili na meno Dr. Pimple Popper, teda dermatologička Sandra Lee. Videá, ktoré nakrúca vo svojej ambulancii, sledujú milióny ľudí po celom svete a nevedia od nich spu...

Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

02.06.2017 ROZHOVORY
Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

Je mladá, krásna, má dokonalé telo a obrovské množstvo fanúšikom na sociálnej sieti. Alexis Ren však svoju pravú tvár na Instagrame doteraz neukázala. Sociálnu sieť zapĺňala idylickými fotkami svojej ...

Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

06.06.2017 ROZHOVORY
Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

Speváčka Kristína Peláková v poslednej dobe žiari ako nikdy predtým. Na fotografiách, ktoré denne pridáva na svoj instagramový profil, vyzerá ako nebezpečná sexi kráska. Možno si budete myslieť...

Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

10.06.2017 ROZHOVORY
Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

Podnikateľka, matka a dcéra amerického prezidenta. Ivanka Trump je žena, o ktorej sa hovorí, že sa zaslúžila o vyhraté voľby Donalda Trumpa. Niektorí ľudia ju milujú, iní ju považujú len za dcéru boha...

Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

29.05.2017 LIFESTYLE
Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

Mnohí z nás si deň nevieme predstaviť bez dávky kofeínu. Káva je pre nás denný rituál a bez nej to jednoducho nefunguje. Káva je nielen nápoj, ale posedenie pri káve sa stáva už životným štýlom...

Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

19.06.2017 KRÁSA
Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

Mnohokrát obdivujeme ženy, ktoré sa objavujú na youtube videách krásne a dokonalé. Často však ide o hru svetiel, vrstvu make-upu a ich šikovnosti všetky nedokonalosti zakryť...

Muži prehovorili: 7 prekvapivých maličkostí, pre ktoré vás milujeme

27.05.2017 LIFESTYLE
Muži prehovorili: 7 prekvapivých maličkostí, pre ktoré vás milujeme

Láska hýbe svetom, to je pravda odveká. Muži prehovorili o prekvapivých maličkostiach, ktoré milujú na ženách. Sú to drobnosti, ktoré my považuje za bežné veci, no muži si ich nesmierne vážia a zbožňu...

Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

28.05.2017 LIFESTYLE
Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

Snažíme sa dodržiavať zdravý životný štýl, varíme si a konzumujeme len zdravé jedla, dodržiavame pohyb, a to všetko len preto, aby náš organizmus správne fungoval. Viete však...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s