Permanentný make-up! Áno či nie?

Permanentný make-up! Áno či nie?

Farbičkové ranné rituály, ktoré majú ženy zakódované v programe krásy, by mnohé najradšej vymenili za predĺžené slastné minúty v posteli. Ranné líčenie môže byť niekedy otravné a tento pocit sa pri večernom odličovaní umocňuje na druhú.

 

Sme inteligentné bytosti, a preto si život uľahčujeme. Buď sa tvárime, že obočie Cara Delevingne je už prežitok a snažíme sa okolie presvedčiť, že „no brows“ je najnovší trend alebo si necháme svoje víťazné oblúky vylepšiť v salóne krásy.

 

Prirodzené husté obočie je, pochopiteľne, najkrajšie. No nie každá z nás stála v tom správnom rade, v ktorom sa rozdávali dokonalé oblúky. Vyšší vek, oslabenie imunity, choroby či nevkusné a neodborné zásahy neprofesionálnych kozmetičiek môžu za to, že obočie už nemá ten správny tvar, hrúbku či hustotu. Žena, ktorá si uvedomuje dôležitosť pekného obočia, vyhľadáva možnosti jeho úpravy. 

 

Odporúčame prečítať: Všetko čo by ste mali vedieť o kyseline hyaluronovej

Ponuka štúdií krásy je veľmi pestrá. Vylepšenie semipermanentnými farbami alebo lepenie syntetických chĺpkov patria vďaka časovej a finančnej nenáročnosti medzi najvyužívanejšie procedúry v kozmetických salónoch. Ich spoločným menovateľom je však krátkodobosť. Dokonalé oblúky, ktoré vydržia niekoľko rokov, sú odolné voči vode, potu či oteru, vytvorí iba samotná príroda alebo profesionálna dizajnérka permanentného make-upu. Tak prečo nemajú všetky dámy s nedokonalým obočím vytetované chĺpky?

 

Perfekcionistky to určite poznajú. Každý nesprávne zvýraznený milimeter na obočí môže viesť ku celkovej nespokojnosti. Taktiež majiteľky modrého, zeleného, fialového či ružového vytetovaného obočia sú ako zlá bilbordová kampaň vyvolávajúca obavy a strach využiť túto službu. Nesúmerný tvar alebo nesprávne zvolený pigment, ktorý bude na niekoľko rokov strašiť okolie, je pre veľké percento ženskej populácie značnou demotiváciou. 

 

Odporúčame prečítať: Vyrobte si svoje vlastné pleťové tonikum!

Bočný panel:

 

Permanentný make-up (ďalej PMU) alebo mikropigmentácia je kozmetická procedúra, pri ktorom sa profesionalnym prístrojom aplikujú pod kožu špeciálne pigmenty  do hĺbky cca 0,3 až 0,6 mm. Jedná sa o estetický zákrok, pri ktorom sa snažíme zmeniť, upraviť alebo skrášliť určité nedostatky na tvári. Pri kozmetickej mikropigmentácii zvýrazňuje certifikovaná dizajnérka – kozmetička vybrané časti tváre, najčastejšie pery, očné linky, obočie, prípadne znamienka krásy. V prípade medicínskej mikropigmentácie sa jedná o rekonštrukčnú mikropigmentáciu, ktorá eliminuje, zlepšuje potencionálne nedostatky, estetické vady spôsobené nehodou, chorobou alebo po operačných zákrokoch. Napríklad, optická rekonštrukcia prsného dvorca alebo bradavky ,či už po estetických úpravách prsníkov alebo v prípade onkologických pacientiek.

 

Pri strate pigmentu (vitiligu) sa tetujú svetlé miesta na pokožke. Pri čiastočnej alebo celkovej alopécii (vypadaní vlasov a obočia) sa tetujú optické vlasové korienky na hlave. PMU udrží svoju intenzitu v závislosti od mnohých faktorov ako napríklad typ pleti, vek, farba pokožky, zdravotný stav zákazníčky, zloženie pigmentu, hĺbka vpichu, technika prevedenia PMU, či kvalita prístroja na tetovanie. Nesmieme však zabudnúť ani na následnú starostlivosť o pigmentované miesto. Pigmenty určené na mikropigmentáciu sa postupom času z pokožky vyplavujú resp. odbúravajú, a preto je potrebné po určitom čase, v závislosti od použitej techniky, procedúru opäť zopakovať (približne po jednom až troch rokoch).

 

Odporúčame prečítať: Jar 2017 prináša nové trendy v líčení

Kedy zo salónu zutekať?

 

Každá profesionálna kozmetička by mala chápať obavy potenciálnych klientok a prejaviť im pochopenie, empatiu.  V prípade, že sa dostanete do kozmetického salónu amatéra, je strach úplne na mieste. Ako však rozlíšiť, o aký salón ide? Ponúkame niekoľko tipov, kedy je lepšie vyhovoriť sa na strach a zo salónu utiecť.

 

1. Dizajnérka PM má tetované obočie, ktoré hrá všetkými farbami dúhy, jeho tvar pripomína logo športovej značky v tvare fajky a s hrdosťou vám oznámi, že si ho tetuje sama. Obetujte zálohu, ktorú si od vás niektoré salóny môžu vypýtať a utekajte kade ľahšie.

 

2. Kozmetička preskočí konzultáciu a vrhne sa na vás bez toho, aby ste spoločne odsúhlasili farbu pigmentu a predkreslený tvar obočia. Ak jej nezáleží na vašej spokojnosti pred tetovaním, mali by ste vedieť, že máte dočinenia s neprofesionálnou dizajnérkou.

 

3. Má k dispozícii iba jeden hnedý a jeden čierny pigment. Existuje totiž veľa odtieňov hnedých pigmentov a každá dizajnérka by mala mať na výber z niekoľkých farieb, aby vedela farbu čo najlepšie prispôsobiť ku tónu vašej pleti a vlasov.)

 

4. Salón alebo kozmetičku, ktorá vo vás vyvoláva nedôveru po akejkoľvek stránke, dôkladne sledujte. Obal s jednorazovou sterilnou ihlou by mala otvoriť pred vami v jednorazových rukaviciach, aby vás ubezpečila o dodržiavaní hygienických zásad.

 

5. Keď sa jej opýtate na ukážky svojej práce, odpovie vám, že žiadna zákazníčka nesúhlasila s fotením z dôvodu ochrany súkromia. Tomuto argumentu sa len veľmi ťažko verí, preto si dajte záležať na výbere. Uprednostnite služby tej tvorkyne, ktorá fotogalériu svojej práce s hrdosťou ukazuje.

 

Trh je presýtený službami kozmetického priemyslu. Školiace centrá vypľúvajú denne množstvo nových „odborníkov“ a veľké percento z nich si bez praxe a skúseností otvára vlastné štúdia krásy s víziou rýchleho zárobku. Skutoční odborníci a profesionáli sa však neučia na platiacich zákazníčkach! 

 

Odporúčame prečítať: 8 kozmetických tipov pre dobrú selfie

Profesionálnu dizajnérku, ktorá vám naplní sen o dokonalom obočí, môžete spoznať aj podľa týchto rád:

 

1. Marketing! Ešte stále si ho spájate s klamlivou reklamou či nedôverou? Veď dobré veci nepotrebujú reklamu, poviete si. Omyl! Práve kvôli pretlaku kozmetických služieb, sú aj tí najlepší odborníci nútení venovať čas a energiu propagácii svojich prác. Fotografie vás môžu zaujať, referencie presvedčiť a osobný kontakt upokojiť. Oplatí sa aj obetovať zálohu na konzultáciu, peniaze určite nebudete ľutovať tak, ako by ste oplakávali hokejkové obočie na niekoľko rokov.

 

2. Sledujte signály! Šikovná kozmetička má pravdepodobne veľa zákazníčok, preto by vás neskorší termín procedúry nemal odradiť, ale naopak ubezpečiť o jej kvalitách. Termín poskytnutý v horúcich letných dňoch však nie je dobrým znamením. Permanentný make-up sa totiž v lete neodporúča absolvovať. Ideálnym obdobím na tetovanie jednotlivých častí tváre je skoršia jar, jeseň alebo zima.

 

3Kvalitne prevedený PM trvá spolu s konzultáciou približne hodinu až hodinu a pol, v ojedinelých komplikovaných prípadoch aj dve. Pýtajte sa na dĺžku času, ktorú s vami kozmetička plánuje prvýkrát stráviť. Ak ste vopred neabsolvovali konzultáciu, polhodinový termín by vás nemal presvedčiť o správnosti výberu.

 

Odporúčame prečítať: OBJAVTE SVOJU SKRYTÚ KRÁSU! VIEME, AKO NA TO

Aké informácie by ste sa mali pri konzultácii dozvedieť?

 

1. Kozmetička vás zoznámi s presným postupom procedúry.

 

2. Mali by ste byť informovaná o kontraindikáciách.

 

3. Vysvetlí vám, ako bude tetované miesto po zákroku vyzerať a čo sa s vami bude počas tetovania a po procedúre diať.

 

4. Odporučí vám možnosti starostlivosti o tetovanie.

 

5. Oboznámi vás s cenou služby, ktorá bude zahŕňať jedno pretetovanie.

 

6. Pripraví vám zmluvu, kde potvrdíte podpisom, že ste so všetkými dôležitými informáciami zoznámená (môže, nemusí).

 

Odporúčame prečítaťNezanedbajte hydratáciu pokožky - a nielen v zime!


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Prečo je chlpaté ovocie KIWI prospešné pre našu pleť?
Príčiny tvorby vrások, ktoré určite nepoznáte!
Chcete ušetriť? No rozoznáte toxické kozmetické napodobeniny???
Opaľovacie prípravky s vysokou ochranou pokožky i oblečenia.
7 pravidiel, ktoré oddialia vznik prvých vrások
Chudšie kontúry tváre bez plastiky? Povieme vám, ako na to!
Mikroneedling - metóda, ktorá naštartuje tvorbu vlastného kolagénu
Správna starostlivosť o pery - triky a rady pre krásne pery
5 tipov, aby pokožka krku zostala rovnako mladá ako pokožka tváre
Prírodný produkt so všestranným využitím - takýto je med
Mikroneedling - metóda, ktorá naštartuje tvorbu vlastného kolagénu
Trápia vás popraskané žilky a vystúpené vlásočnice na tvári? Toto pomáha!
Mačacie oči, ktoré zvládnete ľavou zadnou: Podmanivý look hotový za 7 minút krok po kroku
Letné stravovanie - toto vám môže zhoršiť stav pleti!
Ako sa zbaviť čiernych bodiek na tvári? Skúste to takto!
7 pravidiel, ktoré oddialia vznik prvých vrások
Letné stravovanie - toto vám môže zhoršiť stav pleti!
5 domácich receptov na tmavé kruhy pod očami
Prečo je chlpaté ovocie KIWI prospešné pre našu pleť?
Dokonalá hydratácia pleti - pomôžu vám tieto potraviny!
Keď riasenka dokáže aj podporovať objem a rast rias
Dlhý dovolenkový let - tipy ako vyzerať aj po ňom sviežo!
Make-up podľa veku? Ako sa nalíčiť sofistikovane?
Zlý make-up - tieto chyby si na vás všimne každý muž!
Mikroneedling - metóda, ktorá naštartuje tvorbu vlastného kolagénu
 

9 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.07.02.17 18:48 | Jana Komadová | karma: 69
Zaujímavé čítanie

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


10.02.17 10:10 | Soňa Krátka | karma: 67
treba si veľmi dobre vybrať!

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


10.02.17 14:02 | Lucia Valková | karma: 69
Je to urcite dolezite spravne si vybrat ako potom ľutovat.

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


10.02.17 14:23 | Mária Maxianová | karma: 70
zišlo by sa mi urobiť obočie, ale nemám odvahu

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


10.02.17 16:01 | Anna Kralovičová | karma: 68
Permanentný makeup obočia mám už dlhšie a som s ním veľmi spokojná.

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


10.02.17 16:32 | tofica | karma: 66
Dakujem za super článok.. Už dlho rozmýšľam o tetovaní obočia. Ale mala som obavy ako to dopadne. Určite ste ma inšpirovali k tomu ,že v marci si určite idem dať to obočie do poriadku .. ;-)

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


10.02.17 23:08 | Iveta Moravčíková | karma: 83
na toto by som sa nedala mne stačí občas a jemne sa namalovat

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


11.02.17 07:15 | Monika Filípková | karma: 36
PMU obočia mám necelé dva mesiace a som nadmieru spokojná. Konečne mám obočie podľa mojich predstáv. Predtým som ho mala hrozné, polovica mi chýbala a stále ho dokreslovať, to ma už nebavilo. Dlho som sa rozhodovala, kde si ho dám urobiť. Čítala som recenzie od zákazníčok, študovala som fotografie už hotových tetovaní. A nakoniec som vybrala správny salón. Som rada, že ho mám, konečne mi na tvári nič nechýba. Odporúčam!

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


27.02.17 10:22 | Dori S | karma: neurčená
Ja mam permanentny make up obocia a som maximalne spokojna. Netreba na nom vsak setrit a radsej investovat viac ako byt neskor sklamana.

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

15.06.2017 LIFESTYLE
Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

Príbeh kyprej Jasmine inšpiroval tisícky žien po celom svete. Vyvolala to jedna fotografia, ktorú zdieľala na sociálnej sieti Instagram. V príspevku vidíme šťastných manželov, ktorí sa milujú aj napri...

Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

16.06.2017 LIFESTYLE
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

Nákupy cez internet môžu dopadnúť naozaj všelijako. Dôkazom toho je týchto dvanásť kúskov, ktoré nemajú takmer nič spoločné s obrázkami na webstránke. Najmä nakupovanie na čínskych e-shopoch je risk...

Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

30.05.2017 LIFESTYLE
Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

Náhly pocit hladu, tento stav pozná každý z nás. Chcete tento vlčí hlad zahnať niečím rýchlym, malým a plným cukru, aby ste váš žalúdok aspoň na nejaký čas oklamali. Bohužiaľ...

Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

31.05.2017 LIFESTYLE
Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

V prírode je množstvo známych liečivých bylín a ešte viac je ich neznámych. Okolo mnohých dokonca veľmi často prechádzame bez povšimnutia. Takou rastlinou je aj ďatelina. Bylina síce známa...

Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

25.06.2017 LIFESTYLE
Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

Zabudnite na drepy! Poznáme účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak. Vďaka tomuto cviku si navyše nebudete vôbec ničiť kolená! Už ste počuli o cviku zvanom squat...

Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

07.06.2017 LIFESTYLE
Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

Práca šľachtí a to je určite každému jasné. Fyzická či psychická – jednoducho taká, na akú má každý z nás predispozície. No niekedy naše výdavky prevyšujú príjmy...

Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

20.06.2017 LIFESTYLE
Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

Trápia vás bolestivé kŕče v oblasti chrbta? Venujete sa športovým aktivitám, ste neustále v pohybe, no aj napriek tomu sa večer neviete od bolesti ani pohnúť...

Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

11.06.2017 LIFESTYLE
Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

Keď sa povie kyslá chuť, snáď každý si hneď spomenie na citrón. Toto ovocie asi len málokto konzumuje priamo, no aj napriek tomu sa v domácnosti používa veľmi často...

Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

03.06.2017 LIFESTYLE
Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

Možno ste už aj vy na internete narazili na meno Dr. Pimple Popper, teda dermatologička Sandra Lee. Videá, ktoré nakrúca vo svojej ambulancii, sledujú milióny ľudí po celom svete a nevedia od nich spu...

Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

02.06.2017 ROZHOVORY
Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

Je mladá, krásna, má dokonalé telo a obrovské množstvo fanúšikom na sociálnej sieti. Alexis Ren však svoju pravú tvár na Instagrame doteraz neukázala. Sociálnu sieť zapĺňala idylickými fotkami svojej ...

Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

25.06.2017 LIFESTYLE
Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

K letu neodmysliteľne patrí chuť šťavnatého melónu. Viete si však vybrať zrelý melón tak, aby bol chutný, červený a šťavnatý? Stalo sa vám, že keď ste nakrojili melón, nebol podľa vašich predstáv...

Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

06.06.2017 ROZHOVORY
Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

Speváčka Kristína Peláková v poslednej dobe žiari ako nikdy predtým. Na fotografiách, ktoré denne pridáva na svoj instagramový profil, vyzerá ako nebezpečná sexi kráska. Možno si budete myslieť...

Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

10.06.2017 ROZHOVORY
Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

Podnikateľka, matka a dcéra amerického prezidenta. Ivanka Trump je žena, o ktorej sa hovorí, že sa zaslúžila o vyhraté voľby Donalda Trumpa. Niektorí ľudia ju milujú, iní ju považujú len za dcéru boha...

Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

29.05.2017 LIFESTYLE
Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

Mnohí z nás si deň nevieme predstaviť bez dávky kofeínu. Káva je pre nás denný rituál a bez nej to jednoducho nefunguje. Káva je nielen nápoj, ale posedenie pri káve sa stáva už životným štýlom...

Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

19.06.2017 KRÁSA
Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

Mnohokrát obdivujeme ženy, ktoré sa objavujú na youtube videách krásne a dokonalé. Často však ide o hru svetiel, vrstvu make-upu a ich šikovnosti všetky nedokonalosti zakryť...

Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

28.05.2017 LIFESTYLE
Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

Snažíme sa dodržiavať zdravý životný štýl, varíme si a konzumujeme len zdravé jedla, dodržiavame pohyb, a to všetko len preto, aby náš organizmus správne fungoval. Viete však...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s