Registrácia Prihlásenie

Vyberáme svadobné menovky na stôl

 • 03.03.2014
 • Simona Žigová

Vaše svadobné prípravy pomaly, ale isto vrcholia. Práve v tomto období je ten správny čas i na tie najmenšie detaily, aby bola vaša svadba dokonalá a nezabudnuteľná. Dôležitá je taktiež výzdoba miestnosti ,prostredia, v ktorom sa svadba bude uskutočňovať, taktiež i výzdoba stolov

Pri výzdobe stolov sa trošku pristavíme, pretože dnešné svadobné inšpirácie budú venované práve vhodnému výberu menoviek na svadobný stôl

Svadobné menovky na stoloch majú veľmi jednoduchú, no pritom dôležitú funkciu. Informujú svadobných hostí o tom, ktoré miesto im bolo v rámci svadobnej hostiny pridelené. Prostredníctvom svadobných menoviek sa mladomanželia vyvarujú rôznym nedorozumeniam, ktoré by pri usádzaní mohli nastať. 

labels-ideas-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

V dnešnej dobe sú však svadobné páry či svadobné agentúry vynaliezavé a snažia sa častokrát svojim hosťom zanechať prostredníctvom svadobnej menovky i milú spomienku. Typov svadobných menoviek je neúrekom a výber záleží najmä od vášho vkusu. My vám prinášame 4 základné delenia, ktoré by vám pri výbere mali pomôcť.

 Klasické svadobné menovky

Ako sa vraví: ,,Klasika, ktorou nikdy nič nepokazíte.“ V prípade, že preferujete jemnosť, jednoduchosť a eleganciu v jednom, sú takéto menovky vhodné práve pre vás. Už len vybrať tú správnu farbu.

classic-inspiration-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

 Papierové svadobné menovky

Typ svadobných menoviek, ktorý je známy najmä z amerických svadieb - delenie hostí na jednotlivé stoly. Takéto menovky sú však vhodné aj v našich podmienkach. Pokiaľ plánujete svadbu niekde v prírode, omotané okolo stromov budú ideálnou dekoráciou.

paper-inspiration-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

 Fľaškové svadobné menovky

Ide o netradičnejšie svadobné menovky, avšak stále veľmi pútavé a originálne. Práve pri tomto type menoviek sa uplatňuje spomínaná spomienka na svadbu prostredníctvom milej drobnosti. Svadobných hostí tak môžete potešiť chutnou domácou limonádou či kvalitným alkoholom.

bottle-inspiration-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

 Netradičné svadobné menovky

V prípade, že máte chuť zažartovať si i v svadobný deň, pripravte pre vašich hostí originálne svadobné menovky. Poslúžiť vám k tomu môžu drobné postavičky hračiek, odznaky či prívesky z kože. Hosťom opäť zostane milá spomienka na váš svadobný deň.

untraditional-inspiration-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

 Otázka pre vás:

Aký máte názor na svadobné menovky? Sú podľa vás praktické? Aký typ by ste si zvolili vy?

Zdroj foto: Zdroj foto: www.thenaturalweddingcompany.co.uk, www.beforethebigday.co.uk  www.untocdelila.blogspot.com, www.boho-weddings.com, www.pocketfulofdreams.co.uk www.sarakateevents.com, www.etsy.com, www.weddinary.com, www.firefly-events.com   www.victoriaangela.com, www.lovemydress.net, www.ashleysbrideguide.com, www.capitolromance.com, www.blog.makezine.com, www.beau-coup.com, www.joyfulweddingsandevents.com, www.blog.psprint.com, www.sites.google.com, www.pinterest.com 

Návrat hore
Autor článku

4 komentáre

Marcela Šagatova 03.03.14 12:43

karma
-1.00

Super nápady, človek by si ani nevedel vybrať :) Mohli by ste dať nabudúce tipy na spoločenské šaty pre družičky, to by sa mi momentálne šiklo. Nemám moc predstavu čo na seba.

 • 0
Odpovedať

Simona Žigová 03.03.14 15:33

karma
-1.00

Milá Marcelka,

inšpiračné podnety od našich čitateliek/čitateľov nás vždy veľmi potešia, preto Vám za dobrý tip ďakujeme,popremýšľame nad ním a v blízkej dobe zverejníme článok v podobnej téme :-)

S pozdravom

Simona Žigová
redaktorka KAMzaKRASOU

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 03.03.14 17:07

MZ
karma
93.00

dobré nápady pre každého kdo nemusí úplnú klasiku...

 • 0
Odpovedať

Juliana Hamajdáková 09.05.16 16:10

JH
karma
-1.00

Menovky na svadobný stôl môžu vyzerať aj originálne od slovenskej výtvarníčky ..
www.malovaneumenie.sk

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyrážky, svrbenie či sfarbenie: Vieš, čo prezrádza jazyk o zdraví?
Zdravie

Vyrážky, svrbenie či sfarbenie: Vieš, čo prezrádza jazyk o zdraví?

 • 47
 • 0
 • 14.09.2019
Pociťuješ vyčerpanie organizmu? Povieme ti, ako okamžite dobiť energiu!
Inšpirácie

Pociťuješ vyčerpanie organizmu? Povieme ti, ako okamžite dobiť energiu!

 • 66
 • 0
 • 10.07.2019
Sebarozvoj s koučkou: Ako na negatívne hlasy zvnútra nás samých?
Inšpirácie pre sebarozvoj

Sebarozvoj s koučkou: Ako na negatívne hlasy zvnútra nás samých?

 • 79
 • 0
 • 21.08.2019
TOPlist