Zubné pasty - tieto druhy by ste mali poznať!

Zubné pasty - tieto druhy by ste mali poznať!

Zubné pasty sú jedným z mála produktov, ktoré človek využíva po celý svoj život. Používali sme ich už od chvíle, čo nám narástli prvé zuby. A stále používame a učíme ich používať aj naše deti.

 

Ak sa opýtate rôznych zubných lekárov na tú najlepšiu zubnú pastu, ktorú by odporučili svojim pacientom, od každého dostanete rôznu odpoveď. Značka nie je dôležitá – dôležitá je správna technika čistenia, vďaka ktorej si zuby vyčistíte od všetkých škodlivých častíc.

 

Existuje toľko možností a druhov zubných pást a každá z nich sľubuje iné účinky. Preto väčšinou pri výbere stavíme na pútavý obal. Avšak zubné pasty môžu poskytnúť vašim zubom oveľa viac ako len ich vyčistenie. Z akých druhov zubných pást si môžete vyberať?

 

Odporúčame: Vypadávanie vlasov - problém s jedným riešením je Parusan

 

1. Detská zubná pasta

Väčšina detských zubných pást má veselý obal, ktorý by mal teoreticky presvedčiť deti, aby si umývali zuby. Je to zubná pasta, ktorá je podobná tým pre dospelých, avšak líši sa v množstve obsiahnutého fluoridu. Detské zubné pasty ho obsahujú v menšom množstve, hlavne kvôli zdravotným rizikám. Tiež obsahujú menej abrazív, pretože detské zúbky sú oveľa citlivejšie. A navyše, detské zubné pasty sú doplnené o jemne sladké chute.

 

 

TIP REDAKCIE: Nahliadnite do ponuky značky Lacalut, ktorá poskytuje rôzne zubné pasty pre vaše ratolesti. Ak chcete namotivovať deti k pravidelnému čisteniu zubov, tak siahnite po Lacalut detskej zubnej paste od 0  do 4 rokov s vitamínmi A a E bez cukru, ktorá má jemne malinovú chuť. Pretože umývanie zúbkov môže byť chutné a zábavné, tak pre staršie deti môžete zvoliť Lacalut junior Tropicana zubnú pastu s ovocnou exotickou príchuťou alebo Lacalut junior Sweet berry zubnú pastu s ovocnou jahodovou príchuťou. Aby sme nezabudli na obdobie výmeny mliečnych zúbkov za trvalé, čo býva v období od 4 do 8 rokov, tak vyskúšajte Lacalut detská zubná pasta 4-8 rokov. Tá obsahuje špeciálne čistiace telieska, ktoré odstraňujú zubné povlaky (plaky) - hlavnú príčinu kazov a chorôb ďasien.

 

Odporúčame prečítať: Čo je to vlastne vlasové tonikum a ako ho používať?

2. Zubná pasta pre citlivé zuby

Ak pociťujete problémy pri konzumácii studených alebo horúcich nápojov a potravín, vďaka čomu pociťujete ostrú bolesť, tak je pravdepodobné, že máte problém s citlivými zubami. Tento problém nastáva vtedy, keď vaše ďasná ustupujú, vďaka čomu odhaľujú zubné krčky. Ak je krčok zuba odhalený, teplotnými zmenami, chemickými zmenami alebo mechanickým tlakom sú dráždené dentálne tubuly, ktoré spôsobujú bolesť.

 

Zubná pasta pre citlivé zuby obsahuje chlorid draselný a chlorid strontnatý, ktoré blokujú cesty v tubuloch, čím začnú poskytovať úľavu od bolesti. Preto ak trpíte extrémnou citlivosťou na akékoľvek podnety, tak zvážte používanie zubných pást tohto typu.

 

 

TIP REDAKCIE: Výber vám ani v tomto prípade neuľahčíme, pretože pre vás máme hneď 2 tipy na zubné pasty pre citlivé zuby. Lacalut sensitive zubná pasta na citlivé zuby je špeciálna medicinálna zubná pasta na citlivé zuby a obnažené zubné krčky, ktoré ochraňuje vďaka obsiahnutému komplexu fluoridov. Lacalut extra sensitive zubná pasta zas účinne znižuje citlivosť zubov a obzvlášť šetrným spôsobom čistí ich povrch.

 

Odporúčame prečítať: Chcete mať krásne riasy? Vyskúšajte nové sérum Pharmatheiss Elixir

3. Bieliaca zubná pasta

Jedna z vecí, ktorú si väčšina ľudí na niekom inom všimne, je jasný úsmev. Preto s cieľom takýto úsmev získať, sme ochotní podstupovať rôzne ošetrujúce kúry, ktoré nám majú zabezpečiť žiarivý chrup. Od návštevy zubného lekára, ktorý vám vybieli zuby pomocou peroxidu, cez systémy na bielenie zubov, sa dostávame aj k domácemu spôsobu – prostredníctvom bieliacich zubných pást.

 

Väčšina bieliacich zubných pást neobsahuje žiadne chemikálie, ale brúsiva, ktoré sa používajú na odstránenie povrchových škvŕn zo zubnej skloviny. Bieliace zubné pasty sú účinnejšie pri prevencii budúcich škvŕn, preto by ste nemali očakávať extrémne vybielenie. A rozhodne nepoužívajte bieliace zubné pasty v prípade citlivých zubov!

 

 

TIP REDAKCIE: Ak túžite po hladších a odolnejších zuboch, tak vyskúšajte Lacalut white & repair zubnú pastu, ktorá remineralizuje zubnú sklovinu prírodnou zložkou a obnovuje jej poškodený povrch. Ak chcete belší chrup, tak odporúčame Lacalut White zubnú pastu na bielenie zubov, ktorá okrem bieliaceho efektu posilňuje zubnú sklovinu a ochraňuje pred zubným kazom.

 

Odporúčame prečítať: Objavte účinky micelárnej vody Pharma Hyaluron

4. Fluoridová zubná pasta

Fluorid je najdôležitejšou súčasťou zubnej pasty. Pomáha chrániť zuby pred nepriaznivým vplyvom škodlivých potravín a nápojov. Samotný fluór sa začal pridávať do zubných pást už pred vyše sto rokmi, vďaka čomu bol znížený počet ľudí trpiacich infekciami a rozpadom zubnej skloviny. Preto je obsiahnutý vo väčšine zubných pást, ktoré sú určené ako pre dospelých, tak aj pre deti. Fluorid pomáha chrániť zuby pred vznikom zubného kazu. Preto tieto zubné pasty obsahujú vyššie množstvo fluóru, a preto sú určené hlavne pre tých, ktorým bola diagnostikovaná vyššia kazivosť chrupu.

 

 

TIP REDAKCIE: Medicinálna zubná pasta s ochranným účinkom proti zubnému kazu a na odstránenie plakov zo zubov? Takáto je Lacalut Fluor zubná pasta proti zubnému kazu, ktorá obsahuje komplex fluoridov, ktoré spevňujú zubnú sklovinu, zvyšujú jej odolnosť proti kyselinám a ochraňujú ju pred zubným kazom.

 

Odporúčame prečítať: Nočná mora zrelých žien – vrásky! Ako sa brániť?

5. Zubné pasty bojujúce so zubným kameňom

Hlavným dôvodom, prečo si čistíme zuby, je odstránenie zvyškov potravín a zubného plaku. Pri nesprávnom čistení zubov dochádza k usadzovaniu zubného plaku, z ktorého sa postupne stáva zubný kameň. V takom prípade je potrebné navštíviť zubného lekára, ktorý vám pomerne bezbolestne tento zubný kameň odstráni.

 

Zubní experti sa preto zhodujú a odporúčajú používať zubnú pastu, ktorá je účinná pri kontrole tvorby zubného kameňa. Tieto zubné pasty obsahujú aktívne zložky, ktoré pomáhajú zabrániť usadzovaniu zubného plaku, vďaka čomu sa vytvára menšie množstvo zubného kameňa. Je to ideálne hlavne pre tých, ktorí sú náchylnejší na jeho tvorbu.

 

TIP REDAKCIE: Ak ste za zubnú pastu, ktorá má hneď viacero účinkov, tak vyskúšajte Lacalut multi-effect. Táto zubná pasta má 5 účinkov – prispieva k zdravým ďasnám, pomáha dosiahnuť belší úsmev, spevňuje zubnú sklovinu, chráni zuby pre zubným kazom a navyše zanecháva svieži dych.

 

Odporúčame prečítať: 10 rád ako potlačiť mastnú pleť a akné počas leta


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Stopkový zeler sa rozhodne oplatí zaradiť do jedálnička!
Nedostatok vitamínov! Ako to jednoducho spozorovať na našom tele?
Študentka roky trpela šikanou kvôli vzhľadu: TAKTO zatočila s nepríjemnou kožnou chorobou
Chodíte do postele s mokrými vlasmi? Tak to viac nerobte, pretože ohrozujete svoje zdravie!
7 prínosov obyčajnej uhorky, o ktorých ste ani netušili
O 66% nižši výskyt rakoviny prsníka v Japonsku. Dôvodom je táto látka v strave.
Zdravý úsmev a čistý domov na jedno nabitie
Veľký prehľad olejov - na čo a ako ich správne používať v kuchyni!
Ashtanga joga 2017 - dva dni dialógov a praxe
Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle
Slnkom spálená pokožka: 10 spôsobov ako ju okamžite upokojíte!
Endodoncia: Skutočnosť o „vytiahnutí nervu“ zo zuba
Vysoký krvný tlak: Ako ho znížiť potravinami?
Nedajte nadúvaniu a tráviacim ťažkostiam žiadnu šancu! Vyskúšajte stláčanie správnych bodov na tele!
Ste v strese? Starnete rýchlejšie!
Nákup čerstvých rýb: Všetko, čo potrebujete vedieť!
Slnkom spálená pokožka: 10 spôsobov ako ju okamžite upokojíte!
7 dôvodov, prečo by každý jeden z nás mal praktizovať plank
Jarné choroby vedia okresať rodinný rozpočet. Chráňte sa poistením
Nízky krvný tlak upravíte aj vhodným stravovaním!
Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!
Jablčný ocot - záruka zdravia a krásy?
Nedostatok vitamínov! Ako to jednoducho spozorovať na našom tele?
Fenikel: 3 skvelé tipy na použitie!
Na uvoľnenie dýchania pri alergickej nádche skúste Vincentku
 

2 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.23.04.17 17:40 | Mária Maxianová | karma: 71
najčastejšie používam zubné pasty na citlivé zuby, keďže mám ten problém

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


23.04.17 21:36 | Soňa Kelemenová | karma: 68
U nas doma vyhrava prave spominana zubna pasta.....ci uz na citlive zuby alebo sem tam kupim aj z bieliacim ucinkom...je ich na trhu fakt neurekom...ako sa hovori 100 ludi 100 chuti....komu ktora sadne...

odpovedať

hlasuj plus 2 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

15.06.2017 LIFESTYLE
Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

Príbeh kyprej Jasmine inšpiroval tisícky žien po celom svete. Vyvolala to jedna fotografia, ktorú zdieľala na sociálnej sieti Instagram. V príspevku vidíme šťastných manželov, ktorí sa milujú aj napri...

Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

16.06.2017 LIFESTYLE
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

Nákupy cez internet môžu dopadnúť naozaj všelijako. Dôkazom toho je týchto dvanásť kúskov, ktoré nemajú takmer nič spoločné s obrázkami na webstránke. Najmä nakupovanie na čínskych e-shopoch je risk...

Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

30.05.2017 LIFESTYLE
Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

Náhly pocit hladu, tento stav pozná každý z nás. Chcete tento vlčí hlad zahnať niečím rýchlym, malým a plným cukru, aby ste váš žalúdok aspoň na nejaký čas oklamali. Bohužiaľ...

Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

31.05.2017 LIFESTYLE
Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

V prírode je množstvo známych liečivých bylín a ešte viac je ich neznámych. Okolo mnohých dokonca veľmi často prechádzame bez povšimnutia. Takou rastlinou je aj ďatelina. Bylina síce známa...

Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

07.06.2017 LIFESTYLE
Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

Práca šľachtí a to je určite každému jasné. Fyzická či psychická – jednoducho taká, na akú má každý z nás predispozície. No niekedy naše výdavky prevyšujú príjmy...

Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

20.06.2017 LIFESTYLE
Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

Trápia vás bolestivé kŕče v oblasti chrbta? Venujete sa športovým aktivitám, ste neustále v pohybe, no aj napriek tomu sa večer neviete od bolesti ani pohnúť...

Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

11.06.2017 LIFESTYLE
Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

Keď sa povie kyslá chuť, snáď každý si hneď spomenie na citrón. Toto ovocie asi len málokto konzumuje priamo, no aj napriek tomu sa v domácnosti používa veľmi často...

Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

25.06.2017 LIFESTYLE
Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

Zabudnite na drepy! Poznáme účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak. Vďaka tomuto cviku si navyše nebudete vôbec ničiť kolená! Už ste počuli o cviku zvanom squat...

Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

03.06.2017 LIFESTYLE
Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

Možno ste už aj vy na internete narazili na meno Dr. Pimple Popper, teda dermatologička Sandra Lee. Videá, ktoré nakrúca vo svojej ambulancii, sledujú milióny ľudí po celom svete a nevedia od nich spu...

Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

02.06.2017 ROZHOVORY
Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

Je mladá, krásna, má dokonalé telo a obrovské množstvo fanúšikom na sociálnej sieti. Alexis Ren však svoju pravú tvár na Instagrame doteraz neukázala. Sociálnu sieť zapĺňala idylickými fotkami svojej ...

Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

25.06.2017 LIFESTYLE
Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

K letu neodmysliteľne patrí chuť šťavnatého melónu. Viete si však vybrať zrelý melón tak, aby bol chutný, červený a šťavnatý? Stalo sa vám, že keď ste nakrojili melón, nebol podľa vašich predstáv...

Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

06.06.2017 ROZHOVORY
Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

Speváčka Kristína Peláková v poslednej dobe žiari ako nikdy predtým. Na fotografiách, ktoré denne pridáva na svoj instagramový profil, vyzerá ako nebezpečná sexi kráska. Možno si budete myslieť...

Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

10.06.2017 ROZHOVORY
Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

Podnikateľka, matka a dcéra amerického prezidenta. Ivanka Trump je žena, o ktorej sa hovorí, že sa zaslúžila o vyhraté voľby Donalda Trumpa. Niektorí ľudia ju milujú, iní ju považujú len za dcéru boha...

Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

29.05.2017 LIFESTYLE
Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

Mnohí z nás si deň nevieme predstaviť bez dávky kofeínu. Káva je pre nás denný rituál a bez nej to jednoducho nefunguje. Káva je nielen nápoj, ale posedenie pri káve sa stáva už životným štýlom...

Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

19.06.2017 KRÁSA
Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

Mnohokrát obdivujeme ženy, ktoré sa objavujú na youtube videách krásne a dokonalé. Často však ide o hru svetiel, vrstvu make-upu a ich šikovnosti všetky nedokonalosti zakryť...

Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

28.05.2017 LIFESTYLE
Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

Snažíme sa dodržiavať zdravý životný štýl, varíme si a konzumujeme len zdravé jedla, dodržiavame pohyb, a to všetko len preto, aby náš organizmus správne fungoval. Viete však...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s