Registrácia Prihlásenie

Ako posilniť nechty? Budeš sa diviť, ale pomôžu ti sušené huby


Trápia vás lámavé a rozštiepené nechty, ktoré nechcú dorásť do správnej dĺžky? Vyzerajú stále škaredo a neupravene? Nezúfajte a pokúste sa im trochu pomôcť. 

Udržiavajte si kratšie nechty

Ak potrebujete, aby boli vaše nechty silnejšie, skráťte ich a udržiavajte ich niekoľko mesiacov kratšie. Budú tak menej náchylné k lámaniu a tiež sa zmenší plocha povrchu, ktorému môžu škodiť rôzne chemikálie. Akonáhle ich skrátite, nezabudnite okraje nechtov zahladiť jemným pilníkom na nechty, aby ste čo najviac zabránili zadrhávaniu.

Vyhnite sa acetónu

Ak máte problém s lámaním nechtov, skúste prestať používať odlakovač s acetónom. Práve toto rozpúšťadlo je zodpovedné za ľahké odstraňovanie laku. Nechtom ale veľmi neprospieva, pretože je pre ne veľmi drsné a vysušuje. To vedie k ich lámaniu a štiepeniu, ale tiež k bielym škvrnám.

Odporúčame: Dvojča petržlenovej vňate: Vieš, čo je trebuľka a čo dokáže liečiť?

lamanie_nechty

Zdroj: Shutterstock®

Pozor na antibakteriálne gély

Neviete si predstaviť život bez antibakteriálneho gélu, ktorým si dezinfikujete ruky kdekoľvek a kedykoľvek? Vaše nechty sa vám zaň však príliš nepoďakujú, pretože tieto gély väčšinou obsahujú alkohol. Gél nechty vysúša a zanecháva ich veľmi krehké. Ak máte možnosť, dajte prednosť klasickému umývaniu rúk a hlavne používajte krémy na ruky, ktoré vyživia aj nechty.

Obmedzte gél a akryl

Mnoho žien rieši problém so slabými a lámavými nechtami tým, že si nechávajú robiť gélovú alebo akrylovú manikúru. Je síce pravda, že takéto nechty sa vám len veľmi ťažko zlomia, ale nie sú ideálnym riešením. Pravidelným brúsením vaše nechty slabnú a počas aplikácie dochádza k častému kontaktu s acetónom, ktorý vysušuje. Z dlhodobého hľadiska je preto lepšie vydržať nejaký čas a dopriať nechtom prirodzené zosilnenie.

posilnenie_nechtov

Zdroj: Shutterstock®

Oddýchnite si

Aj klasická manikúra, kedy si nechty len nalakujete obyčajným lakom, môže viesť k poškodeniu. A to aj v prípade, že používate netoxické laky. Ak sú vaše nechty krehké, doprajte im oddych od akýchkoľvek procedúr, vrátane obyčajného laku. Ozdravný proces môžete podporiť prípravkami s obsahom keratínu, ktorý má na zdravie nechtov pozitívny vplyv.

Sledujte, čo jete

Na kvalitu vašich nechtov majú pochopiteľne vplyv aj naše stravovacie návyky. Aby ste pomohli tomu, že vaše nechty budú silnejšie a odolnejšie, do jedálnička je nutné zaradiť dostatok bielkovín a vápnika, ktoré zdravie nechtov podporujú. Zamerajte sa tiež na vitamín krásy – biotín, ktorý nájdeme napríklad v sušených hubách. Vo vašom jedálničku by nemali chýbať vajcia a orechy.

Zaujme ťa: Nemáš čas na salón? Vyskúšaj tento návod na domácu pedikúru!


Návrat hore
Autor článku

1 komentár

Simona Káčerová 09.11.19 23:59

SK
karma
100.00

Skvelý článok, mam tiež problém s nechtami a tento článok mi pomohol v tom, čomu sa mám vyvarovať.

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Rifľová sukňa a sveter: Babie leto odhaľuje kúsok kože
Módne outfity

Rifľová sukňa a sveter: Babie leto odhaľuje kúsok kože

  • 68
  • 4
  • 22.10.2019
Jesenné kvetinové šaty s pončom: Kombinácia, ktorá nikdy neomrzí
Módne outfity

Jesenné kvetinové šaty s pončom: Kombinácia, ktorá nikdy neomrzí

  • 31
  • 9
  • 08.10.2019
Cyklistické kraťasy: Máš už túto módnu vychytávku vo svojom šatníku?
Módne inšpirácie

Cyklistické kraťasy: Máš už túto módnu vychytávku vo svojom šatníku?

  • 41
  • 4
  • 18.08.2019
TOPlist