Bojnický letný slnovrat

Bojnický letný slnovrat
 • 19.06.2015
 • Petronela Kotlárová

Programy plné hudby, tanca a regionálnych gastronomických špecialít, ktoré budú oslavou leta, pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HORNÁ 

NITRA - BOJNICE (OOCR RHNB) na piatok 19. júna a sobotu 20. júna 2015 v centre Bojníc. 

O podujatí BOJNICKÝ  LETNÝ SLNOVRAT informovala predsedníčka Predstavenstva OOCR RHNB Helena Dadíková.

,,Bojnický  letný slnovrat je prezentačným podujatím, ktoré OOCR RHNB organizuje po prvýkrát. Záštitu prevzal Jaroslav Baška, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja. Hlavným partnerom podujatia je Slovenská agentúra cestovného ruchu (SACR), ktorá predstaví ponuku regiónov, destinácií a zariadení cestovného ruchu z celého Slovenska.

Náš región sa predstaví turistom i domácim s tým najlepším, čo doma máme. Hurbanovo námestie v Bojniciach po dva dni ožije spevom, tancom, zábavou a dobrým jedlom. V piatok 19.júna od 18.00 do 23.00 je pripravený program plný hudby a tanca, ktorého inšpiráciou je letný slnovrat. Vystúpia dievčenská hudobná skupina One Reason, tanečná skupina Dáriusa Štrbu, bojnická dychová kapela, spevácky zbor sv. Martina z Bojníc, TK MIMIKRY.

V sobotu 20. júna od 11.00 do 23.00 sa opäť zaplní hudbou. V kultúrnom programe sa predstavia hudobníci René Lacko, Slavo Repaský, FS Rokôška, detská ľudová hudba Spod Rokoša, prievidzské mažoretky, tanečné skupiny MIMIKRY, FANTASTIC, XOANA, súbory SUBINA, SUPOHU, One Reason, spevácky zbor LIBERI CANTANTES, sokoliari z Bojníc a ďalší. Jedným z vrcholov programu bude zapaľovanie jánskych ohňov obidva dni o 21.00 h.,“ pozýva širokú verejnosť H. Dadíková.

vrch-vtacnik

Zdroj: Shutterstock®

Dodáva, že návštevníci si budú môcť pozrieť ponuku zariadení cestovného ruchu pôsobiacich v turistickej destinácii HORNÁ NITRA – BOJNICE, ukážky práce ľudových remeselníkov a ich originálnych výrobkov. Z regionálnych gastronomických špecialít rozvoňajú Lipovú alej prievidzské koláče, perky z hornej Nitry, medovníky z Nitrianskych Sučian. Budú tu i ďalšie atrakcie ako maskoty,  golfový trenažér a golfový vozík. Pre rodiny s deťmi je na Bojnickom zámku v dňoch 18.-21.6. a 27.6-28.6. 2015 pripravené podujatie Rozprávkový zámok.

Prirodzeným turistickým centrom Hornej Nitry je mesto Bojnice, kde sú sústredené najväčšie atrakcie tejto destinácie, ktoré zároveň patria k najatraktívnejším miestam na Slovensku. K magnetom cestovného ruchu patrí neogotický Bojnický zámok, najväčšia ZOO na Slovensku so slonmi a berberskými levmi, termálne liečebné kúpele Bojnice, termálne  kúpalisko Čajka, farský kostol sv. Martina biskupa s kaplnkami, Kalvária so siedmymi zastaveniami, Prepoštská jaskyňa s nálezmi pračloveka a dávnych zvierat, renesančné a barokové domy, 700 – ročná lipa kráľa Mateja v historickom zámockom parku a areál sokoliarov.

V Bojniciach a ich okolí je podmanivá príroda, podmienky pre vodné, letné a zimné športy. V ponuke sú turistické aj cykloturistické trasy, vyhliadkové lety, tandemové zoskoky, návšteva banského a sklárskeho skanzenu, jazdecké kluby, tenisové kurty, golfové centrá, rybie farmy, ale aj kvalitné ubytovacie a stravovacie zariadenia.

bojnicky-slnovrat

Zdroj: Shutterstock®


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Martina Zahoranová 20.06.15 10:20

MZ
karma
92.00

Bojnice sú krásne mesto ktoré sa určite oplatí navštíviť

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 25.09.15 12:37

MR
karma
-1.00

ešte som tam nebola trebalo by navštíviť

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 03.01.21 11:52

KS
karma
133.00

Bojnice sú skutočne krásne mesto, mala som už možnosť ich navštíviť :-)

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 22:56

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 22:56

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 21:39

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 21:39

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní