Načerpajte novú energiu a naučte sa vnímať svoje telo

Načerpajte novú energiu a naučte sa vnímať svoje telo

Aj napriek tomu, že ešte stále máme možnosť užívať si letné slnečné lúče, už čoskoro ich vystriedajú prvé jesenné dni. Ešte pred tým, než sa tak stane, vychutnajme si posledné záblesky leta aktívnym a telu prospešným spôsobom.

Nájdite rovnováhu tela a duše v lone prírody, naučte sa vnímať a milovať svoje telo, naberte inšpiráciu a povedzte áno zdravému životnému štýlu. Toto všetko môžete objaviť a zažiť počas Fit&Balance Weekendu v prostredí očarujúcej donovalskej prírody.

V dňoch 15. – 18. 9. 2016 si pre vás Residence Hotel&Club Donovaly pripravil jedinečný predĺžený víkend plný zdravých jedál a prospešného pohybu. Tešiť sa môžete na bohatý program, ktorého súčasťou bude aj inštruktorka Ashtanga jogy a Power jogy, Majka Bothová, R. Y. T. Majka nám v krátkom rozhovore prezradila niečo o sebe i o tom, na čo sa počas Fit&Balance Weekendu môžete tešiť. 

Odporúčame prečítať: Pretransformujte svoju myseľ a prekonajte strach

Načerpajte novú energiu a naučte sa vnímať svoje telo

Zdroj: Shutterstock®

Čo je na jo​ge výnimočné a prečo vás očarila?

​Všeobecne, nech sa niekto venuje joge akokoľvej do hĺbky, či už viac alebo menej, je telu veľmi prospešná. Robí naše telo ohybnejším, uvolnenejším, pevným a dokážeme pri nej celkovo zrelaxovať.​ Popravde, pôvodne ma joga zaujala kvôli ladným a krásnym pozíciám, ktoré som raz chcela dosiahnuť aj ja. Moje motivácie sa však časom menili, a už nimi nie je ani tá extrémna ohybnosť a to, ako mi to dobre ide alebo nejde. Časom som o troška viac pochopila, že to nie je podávaní výkonov a o množstve pozícií, ale o tom, že si tú jogu užívam v danom okamihu, dokážem sa pomocou nej viac zahĺbiť do seba, učiť sa tolerancii voči sebe a ostatným, vnímať. Všade sa dookola opakuje motto, že cesta je cieľ, ale v tomto prípade to tak naozaj je. 

Pre koho je joga vhodná?

​Joga je vhodná pre každého, kto vie dýchať. Mnohé jogové systémy vedia prispôsobiť pozície, ich prevedenie a tempo aj pre tých, ktorí majú nejaké zdravotné obmedzenia. Ja osobne mám najväčšiu skúsenosť s ashtanga jogou. Cvičiť ju môže naozaj každý. To, čo si môžete pozrieť na youtube je často iba predvádzanie tých najdokonalejších tiel v najdokonalejšej podobe. Preto ani neodporúčam inšpirovať sa a čerpať z internetu. Na hodine jogy vám učiteľ „ušije“ pozície na mieru tak, aby ste pri tom netrpeli, ale naopak, ozdravovali svoje telo a dušu. :) Iný prístup sa volí pri extrémne flexibilných cvičiacich, stuhnutých, zranených, mladších, starších, tehotných ženách, alebo prehnane cieľavedomých. :) Bola by som rada, keby bola joga vo väčšej miere vnímaná ako bežná súčasť života a nielen ako prostriedok až vtedy, keď už cvičiacich trápia bolesti, a to najmä chrbta. Jednoducho, aby sa vnímala už ako prevencia, nie ako „záplata“ na vzniknuté problémy. 

Odporúčame prečítať: Začíname s Ashtanga jogou

                                 Ashtangou pomôžete detoxu a chudnutiu

Načerpajte novú energiu a naučte sa vnímať svoje telo

Zdroj: Shutterstock®

Ako ste sa dostali k jo​ge vy?

​K joge som sa dostala náhodou cez iný šport. Môj vtedajší inštruktor si otvoril jogové štúdio, tak som skúsila aj jogu. Odvtedy cvičím jogu, až na menšie pauzy, v podstate neustále. Postupne sa mi formovalo moje vnímanie jogy, prešla som si viacerými štýlmi a najviac mi vyhovuje ashtanga joga. V podstate v súkromí nepraktizujem iný jogový systém, napriek tomu, že precvičujem dva rôzne. Dá sa povedať, že profesionálne sa venujem joge od roku 2011, kedy som si urobila môj prvý certifikát power jogy v Akadémii Power Joga Slovensko. Postupne som sa začala vzdelávať aj u Jarka Páveka, ktorý je aj mojim učiteľom ashtanga jogy. V súčasnosti učím power jogu a ashtanga jogu. 

Na čo všetko sa môžu návštevníci podujatia v rámci vášho programu tešiť?

​Počas pobytu si môžu účastníci so mnou vyskúšať rôzne hodiny jogy. Hodiny vediem v štýle ashtanga jogy a power jogy. Oba systémy sú zaujímavé, majú svoje osobitosti. Sú dosť odlišné, avšak obe tieto jogy sú skôr dynamické. Každému sadne niečo iné, preto by som im rada ukázala obe. Spôsoby prevedenia týchto hodín sú tiež odlišné. Ashtanga joga je učená tradičným spôsobom a teda inštruktor na nej necvičí, dokonca sa na tejto hodine nevyužíva ani hudba. Má to však svoje opodstatnenia. Túto jogu považujem za veľmi terapeutickú, aj keď, ako som spomínala, ide o dynamickú jogu. Pozície, ktoré sa na nej precvičujú, sú v zásade nemenné, tak ako aj ich poradie. Zloženie hodiny power jogy býva na rozdiel od ashtanga jogy rôzne, z hodiny na hodinu a využíva sa tu aj hudba. Zúčastniť sa môžu pokročilí aj začiatočníci. Začiatočníkom umožním vybrať si ľahšie prevedenie pozícií a kedykoľvek si budú môcť v prípade potreby oddýchnuť. 

Odporúčame prečítať: Muži a joga?

                                 Ako si zľahčiť hodinu jogy pri obmedzeniach

Načerpajte novú energiu a naučte sa vnímať svoje telo

Zdroj: Shutterstock®

Na viac informácií o Fit&Balance Weekende sa môžete tešiť už čoskoro. 

Tento predĺžený víkend si môžete zakúpiť priamo na recepcii hotela:

mobil: +421 917 432 511

mail: reception@residencehotel.eu

web: www.residencehotel.eu

program pre vikend na donovaloch - fit and balance

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Majka Bothová, www.residencehotel.eu

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

11 komentárov

Iveta Moravčíková 08.08.16 12:24

IM
karma
100.00

keby sa mi dalo tak hned idem

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 08.08.16 15:26

SK
karma
114.00

výborná akcia

 • 0
Odpovedať

Katarina Hovancova 19.08.16 12:45

KH
karma
86.00

jaj, jaj už by som si rada oddýchla

 • 0
Odpovedať

Marika Michálková 26.08.16 20:34

MM
karma
107.00

To bude určite super

 • 0
Odpovedať

Adriána Jakubová 31.08.16 09:46

AJ
karma
-1.00

super

 • 0
Odpovedať

Antónia Vattaiová 04.09.16 22:32

AV
karma
-1.00

Táto akcia môže byť super... Škoda len, že nemôžem ísť :-(((

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 07.02.21 07:44

KS
karma
133.00

Tak takýto ozdravný víkend by sa mi veru aj zišiel na odbúranie stresu a všetkých starostí bežných dní, určite by som sa po ňom cítila ako znovuzdrodená :-)

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 22:14

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 22:14

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 15:44

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 15:44

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní