City break – prečo dať šancu tomuto typu dovolenky?

City break – prečo dať šancu tomuto typu dovolenky?
  • 06.08.2014
  • Silvia Karasová

Počuli ste už o takzvaných city breakoch? Ešte nie? Tak je vysoká pravdepodobnosť, že si ich čoskoro zamilujete aj vy. City breaky sú vhodné aj teraz v letnom období, a to najmä v prípade, že nemáte dostatok času, prípadne peňazí na dvanásťdňovú dovolenku kdesi pri mori, ale relax už potrebujete viac než akútne. Zbaľte preto svoj mini kufor a vyberte sa na pár dní skvelého oddychu. Podľa prieskumov si totiž tento druh dovolenky získava srdcia stále viac Slovákov.

Pozri aj: Najbizarnejšie hotelové služby: To nie je žiaden výmysel!

spoznávanie miest

Zdroj: Shutterstock®

Čo to vlastne city break je?

Aspoň trochu znalé angličtiny hneď pochopia, ak nie, pomôže google translate, ktorý vám jednoduchou rečou podstatných mien povie, že city je mesto a break prestávka. V praxi ide o pár dní dovolenky za menej peňazí s leteckou dopravou a výberom miesta podľa vášho gusta.

cestovanie

Zdroj: Shutterstock®

Pre koho sú city breaky vhodné?

Pre všetkých, ktorí z akýchkoľvek dôvodov nehľadajú desať až dvanásťdňovú dovolenku, ale potrebujú doslova vypadnúť na pár dní mimo domova a hľadajú v podstate taký ideálny predĺžený víkend, či už v svetových metropolách, alebo kdesi pri mori. Vďaka ponuke si tak môžu poskladať letenky spolu s ubytovaním a pre nich vhodným termínom, ako aj cenou. Takýto druh oddychu vyhľadávajú nielen mladí ľudia, ktorých počas roka trápi prievan v peňaženke, ale aj ľudia veľmi rozlietaní, zaneprázdnení prácou, školskými povinnosťami či detičkami.

Kedy sú city breaky aktuálne? Počas celého roka. Je jedno, či vonku prší sychravá jeseň, alebo za oknom zúri zasnežená zima, či sú naopak tropické letné horúčavy. City breaky sú vhodné počas celého roka, po väčšine totiž ponúkajú pestré možnosti programu, ako je shopping, ale aj spoznávanie mesta, pamätihodností, kultúrnych pamiatok či gastronomických zážitkov.

potulky mestom

Zdroj: Shutterstock®

Prečo takto dovolenkovať?

Aké sú výhody a nevýhody takéhoto dovolenkovania? Jednoznačnou výhodou je cena. Logicky pri kratšej dovolenky miniete omnoho menej peňazí, ako pri takmer dvojtýždňovom relaxe. Výhodou je aj fakt, že si počas roka predsa len urobíte aký taký oddych a nemusíte doma vyplakávať, že potrebujete zmeniť vzduch, ale všetky ponuky sú pre vás neprijateľné z časového alebo finančného hľadiska.

Nevýhodou je zas to, že väčšinou si takýto city break robíte individuálne (niektoré cestovné kancelárie na Slovensku ich už síce mávajú občas aj v ponuke, no tá nemusí vyhovovať každému). No a ísť na individuálnu dovolenku znamená zabudnúť na služby delegátov či sprievodcov, aj na vybavené a sprostredkované fakultatívne výlety.

Využili ste už dovolenku v štýle city break? Kam by ste sa radi pozreli aspoň na pár dní?

Odporúčame: 7 fascinujúcich miest, ktoré by tento rok nemal vynechať žiadny cestovateľ


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Martina Zahoranová 06.08.14 17:34

MZ
karma
92.00

zaujímavé ale ja mám radšej dlkšie dovolenky aspoň 21 dní :-)

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 09.09.14 15:20

MR
karma
-1.00

wauu ešte som o takej novinke nepočula :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.01.21 10:52

KS
karma
133.00

Takto si predstavujem ideálny predĺžený víkend, navštíviť veľké hlavné mestá Európy, ako je napr. Paríž alebo Rím :-)

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 08:23

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 08:23

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní