Do Trenčianskych Teplíc sa vracia legenda!

Do Trenčianskych Teplíc sa vracia legenda!
 • 11.08.2015
 • PR článok

  • Zdieľaj:
 • 4

Budovy sú pamätníkmi doby, udalostí a ľudí. Ich prostredníctvom vieme lepšie uchopiť ducha miesta. Mnohé prehliadneme, iné sa zapíšu do nášho povedomia tak výrazne, že už pri samotnej zmienke v nás evokujú miesto, kde boli postavené. A presne to je prípad kúpeľného hotela KRYM v Trenčianskych Tepliciach.

Architektonický fenomén jedného z našich najstarších kúpeľných miest bol v čase otvorenia najmodernejším a najkomplexnejšie vybaveným liečebným domom v celom Československu. Hotel, skolaudovaný v septembri 1975, vyrástol na mieste niekdajšieho Grand Hotela Krym, známym do roku 1945 ako Grand Hotel Teplitz. Stal sa tak prirodzeným nasledovateľom v dlhej línii luxusných hotelov schopných pokryť potreby klientely z celého sveta. „KRYM si odjakživa držal status kozmopolitného hotela, ktorý s obľubou vyhľadávali naši i zahraniční návštevníci. Počas minuloročnej sezóny sa tu zišli hostia z dovedna 40 krajín sveta,“ povedal Michal Vojtáš, generálny riaditeľ Kúpeľov Trenčianske Teplice.  

Grand Hotel Krym

Zdroj: Shutterstock®

Kúpele Trenčianske Teplice s cieľom skvalitňovať svoje služby a reflektovať meniace sa potreby klientov pristúpili v novembri 2014 k rozsiahlej rekonštrukcii KRYM-u. Pred niekoľkými dňami bola úspešne dokončená a už 2. augusta 2015 čaká hotel znovuotvorenie. Predstaví sa modernejší, ekologickejší a viac reflektujúci na požiadavky kúpeľných hostí 21.storočia.  

Grand Hotel Krym

Zdroj: Shutterstock®

Grand Hotel Krym

Zdroj: Shutterstock®

V uplynulých mesiacoch prešiel KRYM viacerými zásadnými zmenami, predovšetkým fasády, strechy,  terás a interiéru objektu,“ spresnil povahu rekonštrukcie M. Vojtáš. „Prebehla kompletná výmena okenných a fasádnych plôch, izolácia strechy a terás. Izby a apartmány boli - okrem rekonštrukcie sociálnych zariadení, povrchových úprav stien, či výmeny elektroinštalácie - vybavené novým zariadením. Výraznými úpravami prešli aj priestory jedálne - po novom klimatizovanej, vodoliečby, či úplne novej recepcie.“ dodal M.Vojtáš. Rekonštrukcia pozitívne ovplyvnila aj úsek poskytovaných procedúr – rozšírili sa niektoré oddelenia balneoprevádzky a boli urobené nové dispozičné riešenia pre lepšie využitie jej kapacity.

Grand Hotel Krym

Zdroj: Shutterstock®

Nový vzhľad hotela so sebou prinesie nielen zvýšený komfort pre ubytovaných hostí, ale tiež zohľadnenie ekonomického a ekologického hľadiska, čo ho posúva bližšie k stavbám rešpektujúcim svetový eko-štandard. Vďaka aplikovaným úpravám dôjde k výraznému zníženiu energetickej náročnosti budovy, a teda aj záťaži životného prostredia.  

Grand Hotel Krym

Zdroj: Shutterstock®

Pre kúpeľný hotel KRYM je charakteristický moderný účelový dizajn izieb. Dovedna bude ponúkať nezmenený počet 298 lôžok (vrátane 8 apartmánov) v rámci plne vybavených dvojlôžkových izieb v kategóriách comfort a štandard.

Multifunkčné priestory denného baru sa jednoduchými úpravami budú dať zmeniť na plnohodnotne vybavenú kongresovú miestnosť s kapacitou približne 60 osôb, čo je ideálne na menšie alebo stredne veľké firemné, či privátne eventy.

hotel krym ubytovanie

Zdroj: Shutterstock®

Grand Hotel Krym bazén

Zdroj: Shutterstock®

Veríme, že štvorhviezdičková pečať kvality kúpeľného hotela KRYM v kombinácii s ústretovým prístupom nášho personálu a malebným prostredím slovenských hôr ešte viac posilnia liečivý efekt tunajších minerálnych prameňov. Našou ambíciou je, aby sa návštevníci – či už pacienti alebo rekreanti – vracali z Trenčianskych Teplíc odpočinutejší, zdravší a so spomienkami, ktoré ich primäjú, aby sa k nám vrátili aj o rok,“ uzavrel M.Vojtáš.

http://www.kupele-teplice.sk/


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Miriama Rusinová 22.09.15 16:03

MR
karma
-1.00

nevedela som o návrate tohto hotela :)

 • 0
Odpovedať

Ľuba Reháková 30.12.15 18:31

ĽR
karma
-1.00

Do Trenčíanských Teplíc chodíme často - na vonkajší bazén Grand. Je to super, keď je okolo bazéna sneh a my vo vode :). Len odporúčam si zobrať čiapku do vody, lebo keď sú vlasy mokré, tak to dosť chladí a je to nepríjemné. Ale inak supeeeeeeeer :D Do Grandu sa dá vojsť aj z Krymu - naozaj vypadá teraz po rekonštrukcii pekne.

 • 0
Odpovedať

Iva Modra 27.05.18 09:55

IM
karma
-1.00

Co tak to skusit tu?

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 04.01.21 17:11

KS
karma
133.00

Takýto druh oddychu by som brala :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní