Fakultatívne výlety v Bulharsku: Ktoré sa oplatí podniknúť?

Fakultatívne výlety v Bulharsku: Ktoré sa oplatí podniknúť?
 • 06.05.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 4

Či sa tam toto leto chystáte prvýkrát, alebo dovolenku v Bulharsku ešte len zvažujete, vedzte, že pri Čiernom mori môžete zažiť naozaj skvelé chvíle. Bulharsko už dávno nie je o špinavých plážach (aj keď tak ako inde, aj tu sa sem tam čosi podobné nájde), ani o nekvalitných službách. Bulhari sa prispôsobili požiadavke trhu, a tak dokážu aj našincom v dnešnej dobe poskytnúť dostatok luxusu.

Keď už sa teda v Bulharsku vyskytnete, čo môžete podniknúť? Samozrejmosťou je spoznanie daného mesta či lokality, kde sa ubytujete. V Bulharsku je hneď niekoľko stredísk určených výhradne pre milovníkov slnenia a kúpania, ale tiež oblastí, kde si na svoje prídu všetci milovníci histórie a starobylých romantických miest. Ak už vás omrzí vaša dovolenková časť, stále sú tu fakultatívne výlety. Aké obvykle ponúkajú slovenské cestovky práve v Bulharsku?

Odporúčame prečítať: Malebné mestečko Sozopol

Nesebar

Zdroj: Shutterstock®

uličky v Nesebare

Zdroj: Shutterstock®

Nesebar

Prehliadka starobylého Nesebaru je skvelým výletom. Dopraviť sa tam môžete autobusom alebo aj loďou. Sprievodca vám poukazuje krásy tohto historického mestečka, niektorí vás zavedú aj do typickej bulharskej reštaurácie, kde môžete zažiť miestnu tradičnú zábavu, okrem dobrého jedla trebárs aj tanec na žeravých uhlíkoch. Cena výletu sa zvykne pohybovať okolo 20 Eur na dospelú osobu.

Bulharsko je aj o ostrovoch. Napríklad na Ostrove sv. Jána môžete zažiť takzvaný fish piknik. Nachytať si ryby, šnorchlovať sa, skákať z lode, loviť mušle a na záver si pochutiť na chutných morských jedlách priamo pod holým nebom na pláži. Ak si takúto zábavu doprajete cez slovenskú cestovku, vyjsť vás môže na cca 20 až 30 Eur.

Odporúčame prečítať: Cyprus - láska na prvý aj druhý pohľad

mesto Varna

Zdroj: Shutterstock®

Varna

Zdroj: Shutterstock®

delfinárium vo Varne

Zdroj: Shutterstock®

Delfinárium vo Varne

Delfinárium vo Varne je skvelým lákadlom pre malých aj veľkých. Užiť si môžete nielen v meste, ale aj zábavu a prehliadku tamojšieho delfinária. Cestou vás možno stiahnu aj do blízkeho Nesebaru a máte hneď dva v jednom. Cena pre dospelého približne do 40 Eur.

Skúsiť môžete aj aquaparky. Ak vám bude málo čľapkania sa a zábavy vo vode, zavítať môžete aj do niektorého z bulharských aquaparkov. Tie sa nachádzajú na Slnečnom pobreží aj v Prímorsku. Nečakajte síce nič prevratné, ale klasickú zábavu v štýle tobogány a bazény, ktoré určite nič nepokazia.

Odporúčame: Ako podporiť látkovú premenu? Metabolizmu pomôže táto rastlinka!

Hagia Sophia

Zdroj: Shutterstock®

Istanbul

Zdroj: Shutterstock®

krásy Istanbulu

Zdroj: Shutterstock®

slnečný Istanbul

Zdroj: Shutterstock®

výlet do Istanbulu

Zdroj: Shutterstock®

Istanbul

Navštíviť môžete aj Istanbul. Bulharsko je pomerne blízko k Turecku, z takého Sozopolu je Istanbul len pár hodín cesty autobusom. Spoznať môžete jeho najväčšie krásy, nechýba obvykle ani nášvetva obrovského trhu s názvom Grand Bazar. Kto si priplatí, môže zažiť aj plavbu po Bospore. Takýto výlet vás bude stáť od 50 Eur vyššie.

Čo podľa vás v Bulharsku určite stojí za pozretie?

Odporúčame prečítať: Ako sa vyhnúť nevoľnosti pri cestovaní?


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Sedláková 09.05.15 21:39

MS
karma
73.00

v Bulharsku som nikdy nebola a ani ma to tam veľmi neláka no možno raz zmením názor a vyberiem sa tam

 • 0
Odpovedať

Karolína Lehotová 13.05.15 07:39

KL
karma
-1.00

Do Bulharska sa chystám už niekoľko rokov, tak uvidím či sa mi to toto leto splní:-)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 25.09.15 15:23

MR
karma
-1.00

v Bulharsku som nebola ale rada by som šla.

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 05.05.20 11:20

KS
karma
133.00

Bulharsko ma veľmi neoslovilo, bola som na Slnečnom pobreží a taká rušná dovolenka nie je nič pre mňa, jedine Nesebar sa mi páčil :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní