Kúpeľom Aphrodite Rajecké Teplice rastie klientela

Kúpeľom Aphrodite Rajecké Teplice rastie klientela
 • 21.08.2015
 • PR článok

  • Zdieľaj:
 • 3

Slovenské liečebné kúpele (SLK) Rajecké Teplice, a. s., za prvý polrok 2015 navštívilo 12 725 osôb, z toho 55 % Slovákov. V porovnaní s 1. polrokom 2014 sa návštevnosť zvýšila o cca 13 %, podiel Slovákov na celkovej klientele sa zvýšil o 2 %. Zvýšil sa počet individuálnych klientov, ale aj počet klientov cez cestovné kancelárie. Počet klientov cez zdravotné poisťovne ostal približne rovnaký. Informoval o tom viceprezident SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.

Rebríček zahraničných hostí tradične vedie ČR, nasleduje Poľsko, Rusko, Lotyšsko, Nemecko, Rakúsko, Ukrajina, Macedónsko, Francúzsko, Belgicko, Švajčiarsko, Bielorusko, Azerbajdžan, USA. Vzhľadom na situáciu na Ukrajine, poklesy niektorých východných mien a sankcie EÚ, sme radi, že k nám neprestala chodiť ruská a ukrajinská klientela, aj keď je teraz turistov z týchto krajín o niečo menej. Práve bohatá klientela z rusky hovoriacich krajín a Blízkeho východu oceňuje luxus, ktorý poskytuje naša vlajková loď, prestavaný hotel APHRODITE PALACE,“ konštatoval Z. Miškolci.

Kúpele Aphrodite v Rajeckých Tepliciach

Zdroj: Shutterstock®

Kúpele v Rajeckých Tepliciach vlani preinvestovali celkovo 10 miliónov EUR, najmä na prestavbu 4-hviezdičkového hotela APHRODITE PALACE. Zvýšenie ubytovacích kapacít a rozsahu a kvalitatívnej úrovne služieb sa prejavili už v náraste klientely za minulý rok, rast pokračuje aj v tomto roku. Celkový počet klientov za rok 2014 dosiahol 25 354, z toho zo Slovenska bolo 13 793. 

Kúpele Aphrodite v Rajeckých Tepliciach nezabúdajú na inovácie zvyšujúce kvalitu a rozsah poskytovaných služieb. Nedávno rozšírili svoje služby o saunové rituály a vyčlenili bazén pod bralom špeciálne pre rodiny s deťmi. Vybavený je hydromasážnymi tryskami, chrličom vody a vodopádom. Pokračujú tak v trende budovania značky luxusného kúpeľného zariadenia určeného pre tú najnáročnejšiu klientelu, ktorá vyhľadáva kvalitné liečebné a relaxačné služby.

Kúpele Aphrodite v Rajeckých Tepliciach

Zdroj: Shutterstock®

V tohtoročnej letnej sezóne sme pre klientov pripravili novinky - saunové rituály, bambusovú masáž a Rodinný bazén. Je súčasťou vodného sveta a nachádza sa vo vonkajšom vodnom Spa. Má hĺbku 130 cm a je rozmerovo prispôsobený na plávanie detí s vodnými pomôckami. Teplota termálnej liečivej vody je v ňom udržiavaná na hodnote 34°-35°C. V tomto roku sme zaviedli aj nový detoxikačný program Aphrodite Natural Detox, ktorý je prírodným spôsobom detoxikácie organizmu pomocou upravenej zdravej stravy, cvičenia, relaxácie, pitia rajeckoteplickej minerálnej vody a blahodárneho pôsobenia rôznych procedúr zameraných na očistu tela. V septembri plánujeme otvorenie apartmánového domu v 5-hviezdičkovom ubytovacom štandarde a eventovej sály Apolón, ktoré sa nachádzajú v areáli vonkajších bazénov pri hoteli Aphrodite. Do konca roka by sme radi ukončili rekonštrukciu nočného baru s lounge,“ vymenoval Z. Miškolci.

Kúpele Aphrodite v Rajeckých Tepliciach

Zdroj: Shutterstock®

Kúpele Rajecké Teplice patria k najobľúbenejším kúpeľom pre samoplatcov. Ako prvé na Slovensku zaviedli wellness služby, víkendové wellness pobyty a to už v 90. rokoch minulého storočia. Rozvoj kúpeľníctva, predovšetkým na liečbu pohybového aparátu, začal v 17. storočí. Rajecké Teplice disponujú dobrou geografickou polohou, malebnou prírodou v pohorí Malá Fatra a Strážovské vrchy, v údolí rieky Rajčanky, v nadmorskej výške 420 m.n.m. a prítomnosťou termálnych liečivých prameňov, ktorých priaznivé účinky sú známe od 14. storočia. Tento prírodný potenciál v kombinácii s nemalými investíciami urobili z Kúpeľov Aphrodite Rajecké Teplice jednu z top európskych kúpeľných destinácií pre náročných zákazníkov. Hlavným lákadlom pre domácich i zahraničných návštevníkov je kúpeľný dom Aphrodite postavený v antickom štýle, v ktorom sú poskytované liečebné procedúry a novorekonštruovaný hotel Aphrodite Palace. V Rajeckých Tepliciach sa liečia pohybové, nervové, dýchacie choroby (astma) a choroby z povolania. 

Kúpele Aphrodite v Rajeckých Tepliciach

Zdroj: Shutterstock®

Viac informácií je na www.spa.sk


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Romana Fabianova 03.09.15 09:11

RF
karma
-1.00

Nádherné to tam je, urcite odporúcam, luxus :)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 22.09.15 15:57

MR
karma
-1.00

skvelé prajem im veľa návštevníkov :)

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 04.01.21 17:22

KS
karma
133.00

Vždy ma očarí ich prostredie, určite by som sa pri ich návšteve cítila ako v samotnom Grécku :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní