Najdôležitejšie cestovateľské tipy: Na čo myslieť nielen pri balení?

Najdôležitejšie cestovateľské tipy: Na čo myslieť nielen pri balení?
  • 13.08.2014
  • Silvia Karasová

Vydať sa na cesty nie je len tak. Aj skúsených dobrodruhov zvykne pochytiť cestovná horúčka, podobne ako sezónnych dovolenkárov. Je pravda, že čím viac výletov máte za sebou, tým ste skúsenejšie, napríklad v takom balení batožiny. Občas si ale nezaškodí pripomenúť tie najpodstatnejšie veci, bez ktorých budete na svojich cestách miestami bezradné. 

Na čo myslieť nielen pri balení?

V batožine si nájdite miesto aj na klobúk. V zime zas na čiapku. Aj keď nepatríte k čiapkovým typom, na horúcom slnku či v mrazivých dňoch kdesi na horách sa vám pokrývka hlavy viac než zíde.

Pri balení myslite aj na svoje zdravie. Mini lekárnička s liekmi proti bolesti, sprejom proti komárom či kliešťom, s náplasťami či dezinfekciou sa vám zíde minimálne raz. Okrem liekov si pribaľte aj fľašu s vodou. Ušetríte nemalé peniaze, keď si do nej budete pitnú vodu dolievať. 

Pozri aj: Tip na dovolenku: Objavili sme najkrajšie miesta Bosny a Hercegoviny

cestovný kufor

Zdroj: Shutterstock®

Ak si chcete brať slušný nóbl odev, tak maximálne jeden. Pokiaľ, samozrejme, nejdete na nejakú špeciálnu cestu, ktorá si ich vyžaduje hneď niekoľko. Za normálnych okolností, aj na dovolenke pri mori, vám spokojne stačia jedny elegantné šaty. Prinajhoršom budete mať o dôvod viac na návštevu butikov.

Myslite vopred na spomienky. Konkrétne na tie, ktoré si uchováte vďaka fotkám. Ak doma zabudnete nabíjačku, stihnete urobiť len pár záberov, ak zabudnete batériu alebo rovno celý foťák, budete si musieť vystačiť s mobilom.

fotografovanie

Zdroj: Shutterstock®

Aby ste sa nemuseli na cestách trmácať s obrovským batohom či ťažkou cestovnou taškou, doprajte si kufre na kolieskach. Cestovanie s nimi je omnoho pohodlnejšie.

Na nové topánky radšej zabudnite. Podobne tak aj na 90 % čerstvo novo kúpených vecí, ktoré ste si nestihli ešte ani raz obliecť, obuť či jednoducho vyskúšať. Môžete byť nemilo prekvapené, napríklad tým, že balerínky vám zanechajú priveľké otlaky, plavky sa pri prvom ponorení do mora rozpadnú, a to krásne tielko v akcii sa začne párať. 

darčeky z ciest

Zdroj: Shutterstock®

Na suveníry sa vykašlite. Obzvlášť na tie, ktoré vám všemožne núkajú na miestnom trhu. Všetky tie sošky, vázičky, mini obrázky vám nebudú k ničomu dobré. Úprimne si odpovedzte, kto ich naozaj bude vystavovať vo vitríne? Len vám zaberú miesto v batožine.

Odporúčame: Najnebezpečnejšie letiská na svete: Tam by si pristávať nechcela!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Martina Zahoranová 14.08.14 14:12

MZ
karma
92.00

s Vašimi cestovateľskými tipmi sa úplne stotožňujem :-)

  • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 20.08.14 13:13

DS
karma
-1.00

Ďakujem za rady určite na nič nezabudnem ;)

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 09.09.14 15:17

MR
karma
-1.00

všetko treba robiť s mierou... rovnako aj balenie sa na dovolenku :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.01.21 10:55

KS
karma
133.00

To musí byť paráda, len tak sa zbaliť a ísť cestou do neznáma. Bolo by to veľmi milé prekvapenie keby mi niekto z blízkych povedal: ,,Baľ si kufor ideme na dovolenku, pričom je to prekvapenie.,, :-D

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 09:42

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 09:42

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní