Najkrajšie čerešňové stromy v plnom kvete: Tieto parky stoja za to!

Najkrajšie čerešňové stromy v plnom kvete: Tieto parky stoja za to!

Jar milujeme najmä preto, že prichádza zväčša po naozaj dlhom období sychravého a pochmúrneho počasia. Zrazu sa objavia slnečné lúče, štebocú vtáčiky a včielky usilovne pracujú na opeľovaní kvetov na stromoch. Áno, rozkvitnuté rastliny naozaj dodávajú človeku energiu. Preto sme pre vás vybrali fotografie tých najkrajších miest po svete, kde kvitnú čerešňové stromy. Nech vám slúžia ako inšpirácia na vaše ďalšie cestovateľské dobrodružstvá!

Tokyo, Japonsko

Metropola Japonska je azda najznámejšou čerešňovou metropolou na svete. Čerešňové kvety do tohto krásneho mesta lákajú v marci a v apríli nespočetné množstvo turistov, ktorí sa na túto nádheru prichádzajú pozerať osobne. Zastavte sa v známom Asukayama parku, z ktorého pochádzajú aj fotografie nižšie, alebo v oblasti Chidorugafuri. Pozor, čerešne v Tokyu nie sú žiadne mladice, práve naopak – ide o veľmi staré stromy, ktoré majú aj niekoľko storočí.

Pozri aj: Dark Tourism: Necháš sa zlákať destináciami s temnou históriou?

Washington DC, USA

Aj hlavné mesto Spojených štátov amerických v tomto období zaplavujú turisti, a to nielen kvôli návšteve Bieleho domu, ale aj pre čerešňový zážitok. Dokonca im tu venovali aj každoročný festival, kde niekoľko týždňov sprevádza kvitnutie čerešní aj zaujímavý program, napríklad ohňostroje. Keď sa teda do Washingtonu DC vyberiete práve na jar, zabijete dve muchy jednou ranou. Alebo možno aj tri, keďže je tu aj známy monument či Lincolnova socha.

čerešne Washington

Zdroj: Shutterstock®

Hamburg, Nemecko

Z ďalekých destinácií sa presunieme do Európy, kde čerešňové stromy vo veľkom kvitnú v Hamburgu pri krásnom jazere Alster. Kvety čerešní tu nádherne dotvárajú romantickú atmosféru, a preto sa tu fotia nejedni zaľúbenci. Ak teda túžite po čerešňovom opojení a nechystáte sa práve do Ázie či USA, Hamburg je to správne miesto.

Inšpiruj sa: Najzaujímavejšie hostely sveta: Tieto budeš chcieť určite navštíviť!

čerešňové stromy Hamburg

Zdroj: Shutterstock®

Wuxi, Čína

Staroveké čínske mesto Wuxi ukrýva naozaj poriadnu čerešňovú nádielku. Môžete tak spojiť prechádzku čerešňovým parkom napríklad aj s návštevou starovekých pamiatok. Nesmie chýbať ani socha Buddhu a krásne jazero, ktoré tiež nesmiete vynechať pri návšteve čínskeho Wuxi. Aj keď ide tiež o ďalekú destináciu, možno vás tam niekedy vietor zaveje práve kvôli krásne rozkvitnutým čerešňovým stromom.

Londýn, Anglicko

Opäť sa vrátime do bližších končín, a to na sever Európy – do Anglicka. Hlavné mesto Londýn sa pýši mnohými monumentmi, napríklad Big Benom, Westminsterským palácom či svetoznámym Londýnskym okom. Keď sa však na ne prídete pozrieť v apríli či máji, zavítajte aj do Greenwich parku, v ktorom kvitnú čerešne jedna radosť. Ide naozaj o nádherný pohľad, na ktorý nikdy nezabudnete. Presvedčia vás o tom fotografie nižšie!

Zaujme ťa: Čo prezrádza tvar rúk o tvojej osobnosti? Dozvieš sa aj to, čo nevieš

- Anketa

V KTOROM MESTE SA VÁM ČEREŠŇOVÉ STROMY PÁČIA NAJVIAC?

Odpovedalo 33 ľudí  

V Tokyu.
52%
Jednoznačne Washington DC.
9%
Asi Hamburg.
3%
V čínskom Wuxi.
9%
V Londýne sú najkrajšie.
27%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Lucia Šeptáková 20.04.19 07:48

karma
110.00

Prekrásne!

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 20.04.19 08:07

ĽŠ
karma
100.00

Nádhera!

  • 0
Odpovedať

Simona Záhumenská 20.04.19 11:39

SZ
karma
90.00

Krásne :-) U nás, v Trenčíne, sú tiež krásne rozkvitnuté čerešne. Čerešňový sad a Soblahovská ulica sú v tomto období nádherné.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 21.04.19 06:49

JK
karma
100.00

Waú nádherné

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 21.04.19 21:21

karma
115.00

Padla mi sánka-je to krása.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 23.04.19 16:21

MM
karma
100.00

aj u nás v meste na námestí máme tieto čerešne, škoda, že kvitnú tak krátko, sú prekrásne

  • 0
Odpovedať

Alica Mareková 11.08.20 15:00

AM
karma
-1.00

milujem rozkvitnuté čerešne

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 19:43

KS
karma
133.00

Nádhera, ale v Japonsku sú najkrajšie :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní