4 kráľovstvá za jeden deň? Vezmite deti a poďte na výlet!

4 kráľovstvá za jeden deň? Vezmite deti a poďte na výlet!
 • 15.07.2015
 • PR článok

  • Zdieľaj:
 • 3

Ako zabaviť deti v lete, aby videli zo sveta viac než len z dokumentov v televízii, a aby ste pri tom nezruinovali rodinný rozpočet?

Naplánujte im kráľovský výlet, na aký tak skoro nezabudnú.

Budete prekvapení, no aj tie najakčnejšie zážitky môžu byť cenovo dostupné.

Dobrodružstvá sa dajú zažiť i na Slovensku a Trenčiansky kraj ich ponúka hneď niekoľko, či už sú vaše ratolesti naklonené rozprávkam, zvieratkám alebo bláznovstvám vo vode.

1. zastávka – vodné kráľovstvo

Nenápadná štvortisícová dedinka Trenčianske Teplice ukrýva poklad v podobe kúpeľov, jedných z najstarších na Slovensku. Predsudky o tom, že kúpele sú pre seniorov, tu skutočne nemajú miesto. Dôkazom je obľúbený rodinný bazén Grand už pre deti od troch rokov, kde okrem plaveckých dráh a oddychovej zóny nájdete aj menší relaxačný bazén. Zábavu znásobuje množstvo vodných atrakcií ako vzduchové lôžka, vírivky, sedadlá s hydromasážnymi tryskami či chrliče vody. Zážitkom pre celú rodinu bude prechádzka starodávnym Hammamom, ktorý dýcha atmosférou príbehov z Tisíc a jednej noci. 

KÚPALISKO

Zdroj: Shutterstock®

2. zastávka – prírodné kráľovstvo

Turisti a cykloturisti oceňujú Trenčianske Teplice ako rozcestník pre výlety do blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Považský Inovec, Strážov, Vtáčnik, Tribeč... všetky tieto miesta máte na dosah. Stačí zvážiť výdrž každého člena rodiny, podľa toho vybrať trasu a podniknúť cestu do lesa, ďaleko od tabletov a internetu.   

kúpele trenčianske teplice

Zdroj: Shutterstock®

3. zastávka – kráľovstvo princezien

Trenčiansky hrad má svoje historické kúzlo, no pre deti je ešte väčšou lahôdkou Bojnický zámok, zachovalý zvonka i zvnútra. Pridanou hodnotou sú jeho komnaty, ktoré možno drobcom pripomenú nejednu filmovú rozprávku. Práve tu sa nakrúcali vybrané časti obľúbenej koprodukčnej série Fantagiro i nestarnúca československá klasika – Šialene smutná princezná.

zoo výlet

Zdroj: Shutterstock®

4. zastávka – kráľovstvo zvierat

Bojnická zoologická záhrada je aktuálne stredobodom pozornosti turistov zo Slovenska i zahraničia. Môže za to rozkošné súrodenecké duo berberských levíčat – sestrička Zara a braček Ramzes. Mláďatá patria k druhu, ktoré dnes už vo voľnej prírode nenájdete a na celom svete ostalo posledných niekoľko desiatok kusov. O to vzácnejší je dvojnásobný prírastok do levej rodiny, ktorý sa v bojnickej zoo pred polrokom narodil.  


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Zahoranová 16.07.15 11:46

MZ
karma
92.00

môže byť - tomuto by sa dcérka určite potešila :-)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 23.09.15 08:55

MR
karma
-1.00

to nielen deti ale aj ja by som sa tešila :)

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 04.01.21 16:44

KS
karma
133.00

Dobrý program pre deti, ale aj dospelých :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní