Cestovanie po Guatemale - pre turistov stále neznáma krajina II.časť

Cestovanie po Guatemale - pre turistov stále neznáma krajina II.časť
  • 20.04.2017
  • Danka Šindléryová

Guatemala je stále pomerne neznáma krajina, od ktorej však môžu turisti veľa očakávať. Najmä čo sa týka indiánskych tradícií a histórie pôvodných obyvateľov Ameriky.

Guatemalská republika, ako ste sa mohli už v minulom článku dozvedieť, sa nachádza v Strednej Amerike. 

Dnes vám priblížime typické indiánske domčeky, pozrieme sa na nádherné námestie a ulice v Antigue a ukážeme vám jedno z najkrajších jazier sveta či iné zaujímavé miesta, ktoré sa v Guatemale oplatí navštíviť.

Guatemala - Antigua

Ako sme už spomenuli, Guatemalská republika v sebe ukrýva viacero sopiek. Za zmienku určite stojí aj silueta vulkánu nad mestom Antigua. Antigua pritom nie je obyčajné mesto. Bolo postavené začiatkom 16. storočia a svojho času bolo jedným z troch najvýstavnejších centier španielskeho zámorského impéria. Ani dnes nazaostáva za svojou povesťou a v uliciach tohto mesta môžete vidieť nadšených turistov. 

Odporúčame prečítať: Guatemala - pre turistov stále neznáma krajina I.časť

Guatemala je pre turistov stále neznáma krajina

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

#guategram #miguate #mitierra

Príspevok, ktorý zdieľa Steven Alonzo (@pep_alonzo),

Vulkán Agua sa týči ako dominanta nad mestom a je naň skutočne úchvatný pohľad. Našťastie pre celé mesto tento vulkán už aktívny nie je. Hoci v minulosti sa pre mesto a okolie stal osudovým. Slovo agua totiž v preklade znamená voda a sopka. Agua svoje pomenovanie dostala vďaka krásnemu jazeru, ktoré sa nachádza vo vnútri jej krátera.

Osudným pre toto mesto pod vulkánom sa stal rok 1541, kedy sa jazero kvôli silným dažďom vylialo a jeho obrovská vlna bahna zmietla španielsku metropolu pod ním. Prví conquistadori tak spoznali silu americkej prírody. Práve po tejto katastrofe bola vybudovaná Antigua. Nakoľko však mestom po vybudovaní otriaslo niekoľko zemetrasení, mnoho stavieb sa zničilo, čo je dodnes vidieť na zakonzervovaných ruinách viacerých kostolov a katedrál. Hoci sa zachovalo len málo budov z bývalej slávy a pompéznosti koloniálneho skvostu, mnoho historických domov sa podarilo zrekonštruovať. Dnes je tak v meste množstvo stáročných pamiatok, ktoré by sme len ťažko hľadali u nás v samotnej Európe.

Odporúčame aj: Republika Trinidadu a Tobaga - vitajte v Karibiku

Guatemala - jazero Atitlán

Jedným z vôbec najkrajších jazier sveta je sopečné jazero Antitlán. Je známym strediskom cestovného ruchu na vysočine v juhozápadnej časti krajiny. Jeho zeleno-azúrová hladina a v pozadí siluety mohutných sopiek patria medzi nezabudnuteľné pohľady. Svojou krásou už učarovalo mnohým.

Jeho najväčšia zistená hĺbka je viac než 350 metrov. Jedna teória hovorí o tom, že vznik okolitých sopiek prerušil tok troch riek tečúcich zo severu, ktoré tak spôsobili jeho vznik. O jeho nádhere vás presvedčia fotky turistov. 

Odporúčame prečítať aj: Najkrajšie svetové záhrady, ktoré sa oplatí aspoň raz za život vidieť

Príspevok, ktorý zdieľa Carlo Vitelloni (@carlovitelloni),

Guatemalská republika a indiáni

Aby exotiky tejto malebnej krajiny nebolo dosť, brehy pri vyššie spomenutom jazere lemujú indiánske dediny roztrúsené aj na neuveriteľne strmých svahoch sopiek. Práve v týchto dedinách je tak možnosť vidieť pôvodné indiánske obyvateľstvo vo vyšívaných a pestrofarebných krojoch.

Z pohľadu indiánov je to tradičný život, na ktorom sa vlastne nič nemení. Okrem zavedenej elektriky, televízie a rádia. Hlavným spôsobom obživy je v tejto krajine obchod a indiáni ho využívajú denne. Zaujímavé je, že v tejto krajine obchodujú hlavne ženy. Podľa mnohých turistov zjednávajú, ponúkajú a sú mimoriadne neodbytné. 

Odporúčame tiež: Ostrov lásky Cyprus - skalnaté zrázy, čarovné pláže a čisté tyrkysové more

Príspevok, ktorý zdieľa Carlo Vitelloni (@carlovitelloni),

Ak sme už pri Indiánoch, najvýznamnejším strediskom týchto pôvodných obyvateľov je pravdepodobne horské mestečko Chichicastenagro. Dvakrát do týždňa -  vo štvrtok a v nedeľu sa tu schádzajú indiánske obchodníčky a remeselníci zo šíreho okolia. Mestečko sa tak mení na mravenisko farieb, zvukov a vôní. Navyše Chichi, ako ho skrátene nazývajú domáci, je pre Mayov kultúrnym a náboženským strediskom. 

Odporúčame aj: Najdostupnejšie Štrbské vyhliadky, ktoré sa oplatí navštíviť

Buscando a wally?? On sóc? #guatemala #familia #chichicastenango #kiche #mayaculture #maya #roadtrip #market #handmade

Príspevok, ktorý zdieľa Cristina Bardají (@tinanov),

Hoci nejde o turisticky rozvinutú krajinu, na stredoamerické pomery je tu niekoľko kvalitných centier s modernými hotelmi, reštauráciami a so solídnymi službami. Ak vám Guatemala učarovala, prajeme príjemnú cestu za jej osobným poznaním. :-)


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Soňa Kelemenová 20.04.17 07:17

SK
karma
86.00

nádhera... i keď málo navštevovaná krajina turistami....určite by stálo zato vidieť krásne sopečné jazero...... navštíviť farebný trh či už remeselníkov alebo trh so šťavnatou čerstvou zeleninou a ovocím.... škoda že je tak ďaleko... ako sa hovorí iný kraj iný mrav..... treba sa vedieť prehlbiť aj do iného svetu, vidieť inú kultúru a krásny malebných mestečiek

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 20.04.17 12:19

PV
karma
113.00

krásna exotická krajina..

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 20.04.17 13:17

DB
karma
117.00

Krásna príroda i pamiatky, nádherná exotická krajina, hneď by som tam išla

  • 0
Odpovedať

Stanislava Hasajová 26.04.17 21:41

SH
karma
-1.00

Možno raz...

  • 0
Odpovedať

Marie Gutmannová 17.05.17 15:40

MG
karma
104.00

Tak to už hej...môžem snívať ďalej :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 07.02.21 10:48

KS
karma
133.00

Žiť v takejto sopečnej aktívnej krajine musí byť ale poriadny adrenalín :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní