Chystáš sa do Chorvátska? Zisti, v čom je ostrov Čiovo jedinečný!

Chystáš sa do Chorvátska? Zisti, v čom je ostrov Čiovo jedinečný!

Chorvátsko patrí už dlhé roky medzi jednoznačne najnavštevovanejšie dovolenkové destinácie nás – Slovákov. Dovolíme si dokonca tvrdiť, že niektorí už Chorvátsko poznajú lepšie, než Slovensko. Či už patríte k tým, ktorí sa radi vracajú na to isté osvedčené miesto alebo radšej spoznávate zakaždým nové a nové miesta, odporúčame vám tentoraz navštíviť ostrov Čiovo a zvoliť si ho za cieľ svojej chorvátskej dovolenky. Prečo? Dozviete sa nižšie!

Pomerne málo známy, ale pozoruhodný

Ostrov Čiovo, o rozlohe len málo pod tridsať kilometrov štvorcových, možno nepatrí k tým známejším a vyhľadávanejším, avšak, keď sa povie mesto Trogir, viacerí už sa chytajú. Ostrov Čiovo je však len na skok od Trogiru a spája ich unikátny pohyblivý dvíhací most. Čiovo je súčasťou strednej Dalmácie a v jeho blízkosti sa nachádzajú mestá, ako spomínaný Trogir, Split a Okrug. Žije tu približne šesť tisíc obyvateľov, tento počet však z roka na rok narastá.

Ak ste z tých, ktorí sa neuspokoja len tak s hocičím, rozhodne vám odporúčame vyhľadať jednu z najkrajších pláží ostrova Čiovo, nachádzajúcu sa na jeho východnej strane. Je dlhá asi dva kilometre a nesie skutočne ľubozvučno-svetový názov Okruška Copacabana. :-) Samozrejme, nechýba tu dostatok barov, kde sa dá osviežiť alebo si užiť nočný život.

Bude sa ti páčiť: Navštív Burgas a jeho okolie! Vychutnáš si more i mestskú turistiku

dovolenka v Chorvátsku

Zdroj: Shutterstock®

Nádherné pláže ako eso v rukáve

Krásne pláže všeobecne sú veľkým esom v rukáve tohto ostrova. Ich povrch tvorí jemný štrk a ak vám srdce zapiští po nejakom tom adrenalíne, využite napríklad ponúkanú možnosť windsurfingu, populárnej jazdy na vodných banánoch či vodných skútroch. Ak si tento rok zvolíte za cieľ svojej letnej dovolenky práve ostrov Čiovo, nezabudnite si vyčleniť čas aj na návštevu starobylého mesta Trogir, ktoré doslova dýcha historickou atmosférou. Veď nie náhodou je súčasťou UNESCA. Práve odtiaľto sa tiež organizujú mnohé výletné plavby do rôznych destinácií Chorvátska.

stredná Dalmácia

Zdroj: Shutterstock®

Nuda tu určite nehrozí

Ani milovníci potápania, rybolovu a šnorchlovania sa na ostrove Čiovo nudiť nebudú. Možností je tu naozaj veľa. Romantické duše sa tu budú takisto cítiť ako v raji – Čiovo je totiž plné najrôznejších „skrytých“ pláží a zátok či miest, plných borovíc, figovníkov, olivovníkov a vínnej révy. Ostrov Čiovo, kedysi nazývaný aj ostrovom samotárov a utečencov (dnes už ani zďaleka nie je taký tichý a pokojný ako predtým), určite nie je chudobný ani na kostoly, múzeá a kláštory – stretnete sa s nimi naozaj na každom kroku.

- Anketa

BOLI STE UŽ NA OSTROVE ČIOVO?

Odpovedalo 154 ľudí  

Áno
51%
Nie, ale rád / rada by som ho navštívil/a
45%
Nie, pre mňa nič lákavé
4%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Lucia Šeptáková 09.07.18 13:03

karma
110.00

Práve rozmýšlame kam do Chorvatska,pozriem sa na to...

  • 1
Odpovedať

Angela Gavlasová 26.07.18 04:30

AG
karma
105.00

Krásne to vyzerá :)

  • 1
Odpovedať

Kristína Sekeráková 14.02.21 04:58

KS
karma
133.00

Chorvátsko mám veľmi rada, o tomto ostrove som síce ešte nepočula, ale Ďakujem za tip, pretože práve takéto destinácie rada vyhľadávam, nie veľmi rušné, kde si človek dostatočne oddýchne a zrelaxuje sa :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní