CK BUBO vás pozýva preplávať Dunaj

CK BUBO vás pozýva preplávať Dunaj

  • Zdieľaj:
 • 2

CK BUBO chystá pre dobrodruhov ďalšiu výzvu, aká sa len tak neodmieta! V rámci série podujatí cestovateľského festivalu Od pólu k pólu sa už túto sobotu uskutoční nultý ročník PLÁVANIA CEZ DUNAJ. A vy môžete byť pri tom.

V sobotu sa Dunaj sfarbí do oranžova

27.septembra o 14-tej hodine skočia odvážlivci v oranžových kúpacích čiapkach do Dunaja, aby dokázali, že „sa to dá“ a že žiadne bláznovstvo nie je dosť veľké na to, aby sa nedalo zrealizovať. Taká je aj filozofia Ľuboša Fellnera, majiteľa CK BUBO, ktorému nerobí žiadny problém plávanie medzi krokodílmi ani medúzami.

Odporúčame prečítať: Kam za morom na jeseň?

plávanie s medúzami

Zdroj: Shutterstock®

Plával som v Amazonke, Gange, Brahmaputre, Induse, Níle, v rieke Niger, Kongo aj v jazere Tanganika, ktoré je v priemere hlboké vyše 0,5 kilometra. V amazonskej džungli sme sa kúpali v jazere Chalalan a večer sme v tom istom jazere pozorovali stovky krokodílov. V Palau v Mikronézii som sa kúpal v jazere plnom medúz (neštípu), a bol to väčší zážitok, než si viete predstaviť. Na Tahiti som plával so žralokmi a rajami, je to tu bežná turistická atrakcia. Pri južnom ostrove Nového Zélandu som plával s delfínmi, ale nie, ako je to na Kube či Zanzibare, kde sú delfíny prikrmované, tu na Novom Zélande ide o divoké delfíny a boli ich stovky. Perfektné! V Antarktíde sme plávali iba chvíľu a vraj okolo plával tuleň leopardí, ktorý útočí aj na ľudí,“ spomína Fellner na niektoré z najbizarnejších miest, kde sa kedy vykúpal. „No Dunaj je pre mňa najkrajšou riekou sveta,“ dodáva. 

Odporúčame prečítať:  Zamilujte si Jordánsko

plávanie so žralokom

Zdroj: Shutterstock®

Plávanie cez Dunaj nie je len exhibícia nadšencov adrenalínu, ale aj jedinečná príležitosť, ako si v Svetový deň turizmu pripomenúť, čo doma máme a na čo môžeme byť hrdí. „Chceme Bratislavčanom ukázať, že im pod nosom tečie veľký šperk. Málo vecí máme lepších než Parížania či Londýnčania, no náš Dunaj je väčšia a krajšia rieka – v tomto sme lepší! Aj keď je Dunaj zadarmo, má obrovskú cenu!“

Odporúčame prečítať: Obľúbené dovolenkové destinácie hviezd

pygmejovia

Zdroj: Shutterstock®

Plávaním to nekončí

Dvojtýždňová oslava cestovania a zážitkov Od pólu k pólu stále pokračuje! A spolu s ňou tiež historicky najvyššie zľavy na ceny zájazdov CK BUBO. Nenechajte si ujsť príležitosť vidieť vzdialené kúty Zeme a zažiť dobrodružstvo, na ktoré budete spomínať celý život.

Odporúčame prečítať:  Najdôležitejšie cestovateľské tipy

Všetky informácie o programe festivalu Od pólu k pólu a o exotických zájazdoch za akciové ceny nájdete na webe www.odpolukpolu.sk alebo www.bubo.sk.


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Katarína Šutvajová 28.09.14 20:11

karma
-1.00

obdivujem ľudí,ktorí sa kúpu v rieke v takejto zime

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.01.21 11:13

KS
karma
133.00

Už aspoň viem, prečo neviem plávať :-D

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Za vysvedčenie skvelý darček, ktorý poteší a naučí
Inšpirácie

Za vysvedčenie skvelý darček, ktorý poteší a naučí

 • 0
 • 03.07.2022
Ako vybrať zdravú školskú tašku pre vaše dieťa?
Rodina

Ako vybrať zdravú školskú tašku pre vaše dieťa?

 • 1
 • 15.08.2022
Film Princezná rebelka nesie krásne posolstvo!
Rodina

Film Princezná rebelka nesie krásne posolstvo!

 • 0
 • 24.07.2022
TOPlist