Leto sa blíži: Zvládnite prípravy na dovolenku v predstihu!

Leto sa blíži: Zvládnite prípravy na dovolenku v predstihu!
  • 13.03.2013
  • Silvia Karasová

Ak vám už v týchto dňoch myseľ prenasledujú myšlienky na tohtoročnú letnú dovolenku, vedzte, že nie ste jediné. Aby ste mali zariadené všetko v predstihu, zozbierajte si čo najviac potrebných informácií o destinácii, ktorú by ste radi toto leto navštívili. Do google zadávajte okrem pojmov ako dovolenka Chorvátsko, tiež heslá týkajúce sa ubytovania, leteniek či kultúry daného národa. Dostatočná príprava predsa zabezpečí tú najlepšiu a bezproblémovú dovolenku!

Zvládnite prípravy na dovolenku v predstihu

Ak plánujete cestu autom, pripravte si vhodnú trasu a naštudujte si dopravné zákony krajín, cez ktoré budete prechádzať. V prípade, že uprednostňujete dovolenky cez cestovné kancelárie, poobzerajte sa už teraz po first minute zájazde, prípadne po akciových cenách, ktoré núkajú zľavové portály.

Okrem výberu ideálnej destinácie je pred vycestovaním potrebné tiež cestovné poistenie. Nespoliehajte sa na šťastie, alebo na fakt, že idete predsa len na pár dní! Jeden nikdy nevie, kedy vaše najmladšie dieťa môže rozbolieť hnisajúci zub, alebo hlava rodiny nezvládne tamojšiu kuchyňu a práve cestovné poistenie vás doslova zachráni. Ak cestujete celá rodina, oplatí sa vám využiť zvýhodnenú rodinnú poistku. Aby ste mali istotu, že na poistení nepreplatíte, nechajte si včas vystaviť cenové ponuky od rôznych poisťovní, ktoré si v pokoji domova porovnajte a rozhodnite sa pre tú najvýhodnejšiu.

Pozri aj: Zuhair Murad 2020: Kolekcia svadobných šiat, pri ktorej onemieš od údivu

letná dovolenka

Zdroj: Shutterstock®

Keď už máte jasno v destinácii, ceste aj cestovnom poistení, môžete začať pokojne pripravovať dovolenkovú batožinu. V lete väčšina z nás cestuje k moru, prípadne k prírodným jazerám, aby si tak mohla užiť kúpanie, plávanie, čľapkanie aj vodné športy pod holým nebom.

Nech už je súčasťou vašej každoročnej batožiny čokoľvek, veríme, že plavky vám nebudú chýbať ani toho roku.

Odporúčame: RECEPT: Najlepší hrnčekový koláč z kyslého mlieka a jednoduchou prípravou


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Veronika Kulanová 25.03.13 20:35

VK
karma
-1.00

je pekne mysliet uz teraz na letnu dovolenku, slnko,. more a plaz, ked vonku fuci ako v januari :D

  • 0
Odpovedať

Ingrid Šimoniková 26.03.13 19:38

karma
74.00

my sme si tiež už vybrali dovolenku v predstihu,je to pohodlne človek má kopec času si to  v klude premysliet a využit  first minute zlavy a potom sa už len tešit a počítat mesiace

  • 0
Odpovedať

Janka Ľalíková 26.03.13 19:51

karma
-1.00

už je jar - ale za oknom poletuje sneh... na dovolenku však treba vždy myslieť v predstihu

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 10.09.14 15:26

MR
karma
-1.00

hmmm vedela by som si predstaviť letnú dovolenku v každom ročnom období :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 31.12.20 08:11

KS
karma
133.00

Dostatočné prípravy sú tiež základom skvelej dovolenky bez stresu, ja osobne si spisujem zoznam aby som na nič nezabudla :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní