Miesta opradené legendami: Ktoré z nich by si navštívila?

Miesta opradené legendami: Ktoré z nich by si navštívila?
  • 20.11.2012
  • Ingrid Maderičová

Vždy nás lákalo tajomno, legendy a naša história. Preto turisti radi navštevujú miesta, ktoré sú zahalené tajomnou energiou, opradené legendami, alebo ktoré sú spojené s veľkou historickou udalosťou. Odpradávna ľudí takéto miesta fascinujú a priťahujú ako magnet. Miesta opradené legendami sa pritom nachádzajú po celom svete a my vám o zopár z nich dnes niečo povieme. 

Karakorum, Mongolsko

Ide o sídlo známeho kontroverzného vodcu Čingischána. Centrum jeho obrovskej ríše, odkiaľ dobýval postupne celý svet na západ od neho. Karakorum, biele uctievané sídlo, dnes pomerne zničené, je opradené mnohými legendami ako samotný vládca. Čingischán dodnes fascinuje ľudí, hlavne historikov a jeho príbeh stále dokáže zaujať.

Odporúčame: Jesenné Nemecko: 5 najkrajších miest, ktoré by si nemala vynechať!

Zanzibar

Zdroj: Shutterstock®

Zanzibar, Tanzánia

Zanzibar je voňavý ostrov na východnom pobreží Afriky. Tento vysnívaný ostrov z 1000 a jednej noci je opradenými mnohými legendami. Bol silným a významným obchodným centrom v 12. až 15. storočí. Obchodoval s Európou, Strednou Áziou až po Indiu. Vyvážal zlato, otrokov, slonovinu, koreniny a drahé drevo ako mahagón a teak. Sultán Oman tu mal domov so svojimi 100 konkubínami. Ostrov korenín má meno vďaka pestovaniu muškátu, klinčekov, vanilky a škorice. Dnešným lákadlom pre turistov sú biele piesočnaté pláže, koralové útesy, sultánov palác a pokoj.

Pozri aj: Najnezvyčajnejšie spôsoby prepravy: Počula si už o nich?

Trója

Zdroj: Shutterstock®

 Trója, Turecko

Trója je celosvetovo známa a hlboko zapísaná do našich dejín. Toto legendárne miesto je jedným z najvyhľadávanejších na svete. Bohatá história prelínajúca sa mnohými legendami sú lákadlom pre mnohých turistov. Magickosť tohto miesta umocňuje aj fakt, že hranica medzi faktami a legendami je nejasná. Môžete sa poprechádzať medzi ruinami starovekých zámkov, budov a múrov starého mesta a zasnívať sa o silných mužoch v sukniach.

Odporúčame: Krásy Slovenska: Čo milujú cudzinci na našej malej krajine?

Stonehenge

Zdroj: Shutterstock®

 Stonehenge, Anglicko

Stonehenge - najznámejšia anglická ikona symbolizujúca tajomno, silu a odolnosť. Jeho originálny účel dodnes nie je jasný, hoci vedci prišli s mnohými zaručenými teóriami. Naďalej zostáva zahalený rúškou tajomstva a je magnetom pre milióny turistov. Observatórium, posvätné miesto, energické centrum – to sú najviac skloňované teórie. V každom prípade turisti hovoria o magickom zážitku, keď vstúpia na jeho územie.

Odporúčame: Najfascinujúcejšie európske miesta: Týchto 9 by si mala navštíviť!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

11 komentárov

Valéria Džupinková 28.11.12 20:05

VD
karma
-1.00

Ja milujem Turecko a Troju by som si nenechala ujsť ,kebyže mám šancu tam cestovať. Škoda len, že sa nedá cestovať aj v čase a chýrne legendy zažiť aj na vlastnej koži. Bolo by to iste zaujímavé

  • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 17.01.14 18:03

BS
karma
100.00

Veru, stačí aj takýto pohľad na svet, musí...

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 10.09.14 15:41

MR
karma
-1.00

mám rada mestá, ktoré majú niečo v spojitosti s históriou...viac to človeka nadchne,

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 31.12.20 07:46

KS
karma
133.00

Miesta so zaujímavou históriou ma vždy fascinovali :-)

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 12:21

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 12:21

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní