Najlepšie plážové kluby: Rýchlo baľ plavky a hoď sa do pohody!

Najlepšie plážové kluby: Rýchlo baľ plavky a hoď sa do pohody!
  • 08.08.2019
  • Michaela Kožáková

Pamätáte sa, ako sa chodilo kedysi na pláž? Fľaša vody, deka, prípadne nafukovačka, lopta, slnečník, ktorý sme vyhrali, keď sme nakúpili za kartón zmrzliny, potápačské okuliare za peniaze z brigády, slané tyčinky, uterák a hor sa na pláž. V tej dobe sme ku šťastiu viac nepotrebovali. Boli sme radi, že sme pri mori a môžeme sa po prázdninách v škole alebo v práci pochváliť, že sme boli na Makarskej alebo v Taliansku. Dnes je doba už iná a pobyt na pláži je posunutý do úplne iných levelov. Po celom svete existuje niekoľko luxusných plážových klubov, ktoré ponúkajú maximálny zážitok z pobytu na pláži a kúpania sa v mori.

Pláž vs. plážový klub

Čím sa odlišuje plážový klub od pláže? Plážový klub ponúka pohodlie, komfort a zábavu. Je to miesto, kam môžete ujsť od každodenného stresu a zhonu. Áno, aj na pláži si môžete oddýchnuť a zrelaxovať sa. Ale v plážovom klube toto všetko robíte s dobre vychladeným pohárom prosseca v ruke, ležiac na mäkkom matraci v tieni vysokej palmy poklepkávajúc si prstami v rytme príjemnej hudby. Čistý biely piesok medzi prstami, upravené móla, šikovní čašníci, niekoľkochodové večere pri západe slnka a viac. A to všetko preto, aby sa váš deň strávený na pláži stal nezabudnuteľným. Plážové kluby sú vybavené reštauráciami s medzinárodnou kuchyňou až po rýchle občerstvenia, šatňami, oddychovými zónami, samozrejme, že aj toaletami, barmi, rôznymi obchodmi, stráženými parkoviskami, bazénmi, športoviskami, centrami s možnosťou vodných atrakcií. Wifi pripojenie je samozrejmosťou. Predsa musíte všetkým na Instagrame ukázať, ako vyzerá váš deň. 

Pre bežných ľudí môžu tieto plážové kluby vyzerať ako snobské miesta určené pre vyššiu triedu, ktorá nemá problém zaplatiť vstupné do klubu a objednať si aj zo tri fľaše šampanského. Áno, je pravda, že v týchto kluboch asi ťažko zahliadnete „obyčajné" rodinky s pobehujúcimi deťmi. Tie sa pravdepodobne vyberú na klasickú pláž. Skôr tu stretnete dievčatá v plavkách z kolekcie leto 2019 s dokonalým make-upom a svalnatých mladíkov predvádzajúcich elegantné skoky do vody. V plážových kluboch si však môžu prísť na svoje všetci – starí či mladí, tuční či vyšportovaní.

Prečo si však neskúsiť užiť deň v takomto klube? Aspoň raz. Možno ste už v nejakom boli. Ak nie, my vám ukážeme tie najlepšie plážové kluby.

Pozri aj: Najchutnejšia varená kukurica, akú si kedy jedla: Nerob túto chybu a bude dokonalá!

1 z 13

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Alica Mareková 06.08.20 12:38

AM
karma
-1.00

pekné a štýlové.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 28.02.21 03:35

KS
karma
133.00

Také rušné dovolenky s veľkým množstvom ľudí ma nikdy nelákali, ja mám radšej pokojnejšie destinácie, kde je čo objavovať :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní