Novootvorený Cabaret Aphrodite ponúka luxus aj firmám

Novootvorený Cabaret Aphrodite ponúka luxus aj firmám
  • 18.02.2016
  • Petronela Kotlárová

V poslednom období kúpele Spa Aphrodite Rajecké Teplice budujú značku luxusného kúpeľného zariadenia určeného pre tú najnáročnejšiu klientelu, ktorá vyhľadáva kvalitné liečebné a relaxačné služby. Aj preto nezabúdajú neustále na inovácie, ktoré zvyšujú kvalitu a rozsah poskytovaných služieb.

Novinkou je novootvorený luxusný bar CABARET APHRODITE, ktorý je súčasťou ďalšej fázy rozsiahlych investícií Slovenských liečebných kúpeľov, a. s., Rajecké Teplice. Slúži ubytovaným hosťom i verejnosti pre rôzne zábavné spoločenské podujatia pod názvom ,,Cabaret Show". Priestor však slúži nielen na skvelé víkendové kabaretné programy(speváci, imitátori, kúzelník, tanečnice...), ktoré si hostia užívajú plným dúškom, ale jeho technické vybavenie je vhodné aj pre organizáciu rôznych konferencií, seminárov a eventov.

,,Luxusná miestnosť je reprezentatívna aj pre medzinárodné podujatia a pre korporátne akcie vieme pripraviť všetko na mieru podľa želania klienta. Firmy, spoločnosti, inštitúcie majú jedinečnú možnosť pozvať svojich obchodných partnerov alebo zamestnancov na reprezentatívne miesto u nás, kde si splnia nielen vzdelávacie povinnosti, ale môžu dokonale využiť aj potrebný blahodarný relax termálnych kúpeľov a večer si užiť aj zábavu," skonštatoval viceprezident akciovej spoločnosti SLK (Slovenské liečebné kúpele) Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.

Odporúčame prečítať: Filip Kulisev: „Fotenie je pre mňa zábavou“

cabaret-aphrodite

Zdroj: Shutterstock®

Práve spomínaný Cabaret Aphrodite skrýva zaujímavú históriu, o ktorej sa veľa nevedelo... V miestnosti zostali pôvodné vstupné trezorové dvere, za ktorými bol určitý čas na jeseň v roku 1938 tajne uložený československý štátny poklad. „O českom štátnom poklade ukrytom v našich kúpeľoch v Rajeckých Tepliciach zo začiatku druhej svetovej vojny kolujú odpradávna rôzne chýry a poviedky. V jednej sa údajne hovorí, že kto sa pri návšteve baru Cabaret Aphrodite dotkne vstupných historických trezorových dverí, bude v budúcnosti obdarený určitým blahobytom," prezradil Zdenko Miškolci.

Odporúčame prečítať: Uvažujete o letnej dovolenke? Choďte za dobrodružstvom na Filipíny

kupele-rajecke-teplice

Zdroj: Shutterstock®

V tomto trezore na jeseň v roku 1938 tajne ukrývali pred agentmi Nemeckej ríše korunovačné klenoty českých kráľov, ktoré za posledných 600 rokov opustili Pražský hrad iba jediný raz, a to pre hroziace bombardovanie Prahy počas sporu o Sudety, preto prezident Beneš prikázal klenoty odviezť. Svätováclavskú korunu, žezlo, jablko, kríž, rúcho, meč a ďalšie zlaté cennosti odviezli z Prahy dňa 19. septembra 1938 na dvoch veľkých autách. Nasledujúci deň už boli klenoty v Žiline, kde ich prevzal František Koupil, prednosta filiálky Národnej banky československej v Žiline. Odtiaľ ich presunuli a vzácne klenoty boli ukryté v trezore vo vtedajšom hoteli Veľká Fatra (dnes Aphrodite Palace) v Rajeckých Tepliciach. V spomínanom hoteli Veľká Fatra bola zvláštna miestnosť (teraz bar Cabaret Aphrodite), kde bol uložený zlatý poklad ČSR. V rušnom období 1939 bol odvezený späť do Čiech a odtiaľ časť do Spojených štátov amerických. O tejto prísne utajenej akcii vedeli iba v prezidentskej kancelárii a v najvyššom vedení banky.

Odporúčame prečítať: Vychutnajte si valentínsky wellness víkend v Bardejovských kúpeľoch

spa-cabaret-aphrodite

Zdroj: Shutterstock®

,,Väčšina Slovákov a Čechov dodnes ani netuší, že český národný poklad niekedy opustil Pražský hrad. A nehovoriac o tom, že sa ocitol na určitý čas práve u nás v kúpeľoch a práve v tomto trezore hotela Aphrodite Palace," dodal viceprezident akciovej spoločnosti SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.

Viac informácií je na www.spa.sk,  tel.: +421 41 5494 256-7,e-mail: spa@spa.sk

Odporúčame prečítať: Nový kongresový hotel Alexander patrí k špičke v Prešovskom kraji

kupele-rajecke-teplice

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Krátka 19.02.16 07:44

SK
karma
113.00

Rajecke Teplice su nasou srdcovkou,mame to tam vsetko velmi radi,kupele su naozaj prekrasne a velmi luxusne,ples s pani Helenkou Vondrackovou musel byt naozaj velkym zazitkom

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 01.03.16 17:22

karma
93.00

pekné priestory

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.07.16 18:46

MZ
karma
-1.00

Luxusné :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 11.01.21 18:58

KS
karma
133.00

Super, že sa tak rozrastajú :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní