Tip na dovolenku: Panenský ostrov Ischia ťa uchváti svojou krásou

Tip na dovolenku: Panenský ostrov Ischia ťa uchváti svojou krásou

V dnešnej dobe, kedy už len o máloktorom ostrove môžeme povedať, že je panenský a pokojný, pretože cestovný ruch je natoľko rozšírený, že cestujeme takmer všetci a všade, je skutočne obrovskou vzácnosťou objaviť miesto, kde na vás z každého zákutia dýcha absolútny pokoj a pohoda. A presne taký ostrov vám dnes predstavíme. Tip na dovolenku, plnú romantiky, krásy, pokoja, pre všetkých tých, ktorí majú tohtoročné sladké ničnerobenie ešte len pred sebou. Nechajte sa inšpirovať!

Krása, kam sa len obzriete

Nebudeme vás dlhšie napínať. Reč je o ostrove s názvom Ischia, ktorý sa nachádza v Neapolskom zálive. Ak si teda viete predstaviť dovolenku v Taliansku, rozhodne by mali vaše kroky smerovať práve na tento ostrov. Prečo? Ako sme už v úvode načrtli, ostrov leží na kúzelnom (snáď tom najkúzelnejšom) mieste talianskej oblasti Kampánia. Jednoznačne ide o najkrajšie pobrežie krajiny. Ischia je ostrov vulkanického pôvodu a už tento fakt samotný mu pridáva na čare a lukratívnosti. Ide o termálny a večne zelený ostrov, takže nech by sme sa akokoľvek snažili nájsť tu nejakú chybičku krásy a niečo ostrovu ako takému vytknúť, bolo by to naozaj ťažké.

Zaujme ťa: Cestovanie s deťmi k moru nemusí byť pohroma. Zbaľ im toto!

dovolenka v Taliansku

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: flickr.com

Ostrov, plný zdravia

Len pripomenieme, že termálnym ostrovom je Ischia preto, že tu zo zeme aj z morského dna vyviera asi stovka liečivých prameňov, ktoré blahodarne pôsobia na zdravie a liečia celú škálu zdravotných ťažkostí. Nuž a zeleným je ostrov Ischia nazývaný pre jeho mimoriadne bohatú vegetáciu. To však nie je ani zďaleka to jediné, čo vás na Ischii uchváti. Nachádza sa tu totiž pre ostrov špecifický zelenkastý tuf (kameň), do ktorého sa hĺbili tak priestory na bývanie, dokonca ešte donedávna obývané, ako aj pivnice a terasy.

ostrov Ischia

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Raj pre romantické duše

Pookrejú tu však predovšetkým romantické duše, pretože všade okolo vás budú kvitnúť kvety a stromy, kam sa len pozriete, bude rásť hrozno, ale aj kapary, prenádherné oleandre a voňavé byliny. Isto nám dáte za pravdu, že s takým niečím sa nestretnete len tak hocikde. A ak nie ste práve morský typ, ako stvorený pre vás bude termálny park Poseidonove záhrady, plný liečivých prameňov, takmer dvadsiatkou bazénov a krásou všade, kam sa len obzriete.

Komu by nevyhovovali piesočnaté pláže? Tu si ich užijete naozaj dosýta. Dokonalo čisté Tyrhénske more je k tomu dokonalou čerešničkou na torte.

Bude sa ti páčiť: Chystáš sa autom k moru? Tieto osvedčené rady ti spríjemnia cestu!

pokojná dovolenka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: flickr.com, pinterest.com

Možnosť nezabudnuteľných výletov

A keď už sa rozhodnete navštíviť ostrov Ischia a pobudnúť tu niekoľko dní, bola by škoda nevyužiť blízkosť ďalších jedinečných a nádherných miest, ktoré stoja za videnie. Určite si preto naplánujte výlet do unikátnej kaktusovej botanickej záhrady, návštevu Pompejí či sopky Vezuv alebo Aragonského hradu. Nebudeme vám klamať – Ischiu sa jednoducho nedá nemilovať.

Zdroj - úvodná foto: flickr.com

- Anketa

LÁKA VÁS OSTROV ISCHIA?

Odpovedalo 11 ľudí  

Áno, musí to byť raj na zemi
82%
Vyzerá krásne, ale asi by som tam nešla / nešiel
9%
Ani nie, nič pre mňa
9%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 29.07.18 07:36

ĽŠ
karma
100.00

Úchvatné pobrežie!

  • 2
Odpovedať

Martina Zahoranová 29.07.18 10:43

MZ
karma
92.00

vyzerá to tam krásne ... určite stojí za to sa tam vybrať

  • 2
Odpovedať

Ľudka Uličná 29.07.18 13:52

ĽU
karma
100.00

vyzera pekný ostrov

  • 1
Odpovedať

Marika Michálková 10.08.18 13:45

MM
karma
107.00

V Neapolskom zálive som bola. Má to svoje čaro.

  • 1
Odpovedať

Peter Gavlas 01.09.18 23:15

PG
karma
93.00

Bol som tam raz ako malý, veľa si nepamätám, ale rád sa tam pozriem znova.

  • 1
Odpovedať

Anton Marek 03.10.18 14:57

karma
127.00

Keby som videl iba fotky, tipol by som, že je to niekde v Amalfi. Krásne.

  • 1
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 08:23

KS
karma
133.00

Jedným slovom krása :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní