Vyberáme európske dovolenkové destinácie. Kam zamieriť toto leto?

Vyberáme európske dovolenkové destinácie. Kam zamieriť toto leto?

Letná sezóna sa už nezadržateľne blíži a vy stále neviete, ktorú prímorskú destináciu túžite navštíviť? Ponuka je v dnešnej dobe naozaj veľká. Možno vás však inšpirujeme práve my naším výberom európskych dovolenkových destinácií, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. 

Odporúčame: Dovolenka v Albánsku: Tento neprebádaný balkánsky raj musíš navštíviť

Taliansko

Zdroj: Shutterstock®

Taliansko

Krajina delikátnej pizze, cestovín, zmrzliny a vína. Taliansko je nielen gurmánsky, ale i cestovateľský pôžitok. Objavovanie histórie, vychutnávanie si kvalitného vína v blízkosti toskánskych viníc či relax na kamenistej alebo piesočnatej pláži. Alebo túžite objaviť čaro romantických Benátok?

Chorvátsko

Zdroj: Shutterstock®

Chorvátsko

„Slovenské more“ nesmie v našom európskom dovolenkovom výbere chýbať. Je obľúbenou dovolenkovou destináciou a i cestovanie autom je časovo prijateľné. Ubytovanie nie je problémom, nakoľko v Chorvátsku nájdete mnoho privátov či hotelov. Mnohí však oceňujú najmä krásu a čistotu Jadranského mora.

Pozri aj: Najúžasnejšie cesty na svete: Nechaj sa uniesť očarujúcimi výhľadmi!

Francúzska riviéra

Zdroj: Shutterstock®

Francúzska riviéra

Túžite i počas letnej dovolenky pocítiť čaro francúzskeho šarmu a elegancie? Francúzska riviéra sa v poslednej dobe stala veľkým dovolenkovým hitom. Slávu tejto destinácie azda priniesli i dve o trochu slávnejšie festivalové mestá, ktoré sú zasvätené filmu – Cannes a St. Tropez.

Bulharsko

Zdroj: Shutterstock®

Bulharsko

Bulharsko s väčšinovým pravoslávnym vierovyznaním nie je len krajinou lákavého mora, ale i krajinou dobrých a lacných nákupov či chutného jedla. Okrem týchto faktorov však Bulharsko ponúka i kultúrne vyžitie v podobe mnohých pamiatok, z ktorých sú viaceré zapísané do zoznamu UNESCO.

Grécko

Zdroj: Shutterstock®

Grécko

Krajina Helénov sa vyznačuje významnou a nezanedbateľnou históriou, ktorá je na území Grécka viditeľná dodnes. Nezabudnite ochutnať chutné grécke souvlaki či tradičný anízový alkohol ouzo. Čo tak po dobrom jedle navštíviť skalnaté zákutia pláží, ktoré ponúkajú lákavý súkromný relax?

Odporúčame: 5 podceňovaných destinácií, ktoré jednoznačne stoja za návštevu

Španielsko

Zdroj: Shutterstock®

Španielsko

Španielsko by bez Gaudího Sagrady Familie snáď Španielskom ani nebolo, a preto návštevu Barcelony určite nesmiete vynechať. V tejto krajine to žije a po sieste sa začína v uliciach, okolitých baroch a reštauráciách tá pravá španielska zábava.

Čierna Hora

Zdroj: Shutterstock®

Čierna Hora

Krajina na Balkáne očarí svojich turistov mnohými prírodnými, historickými či kultúrnymi krásami. I keď u nás sa Čierna Hora nezaraďuje medzi top dovolenkové destinácie, prevažne hornatá krajina ponúka zaslúžený relax pri mori na nádherných plážach.

OTÁZKA PRE VÁS:
Ktorú destináciu plánujete navštíviť túto letnú sezónu? A ktoré destinácie ste už navštívili? 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Zahoranová 29.05.14 13:30

MZ
karma
92.00

Tak zatiaľ ešte neviem kam sa nám toto leto podarí dostať, najradšej by som išla do Talianska tak uvidíme :-)Všetky vami spomínané destinácie majú svoje čaro no najviac sa mi zatiaľ páčilo Grécko

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 27.08.14 09:00

MR
karma
-1.00

Veľmi rada by som navštívila Španielsko a Nemecko.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.01.21 10:12

KS
karma
133.00

Zatiaľ som mala možnosť navštíviť iba Chorvátsko a Bulharsko. Bulharsko ma vôbec neoslovilo, ale v Chorvátsku som bola už 5x vždy na iných miestach a stále sa tam rada vraciam, je blízko, stále cenovo dostupné a krásne, tak prečo by aj nie :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní