Aktívna dovolenka v Pravých kúpeľoch

Aktívna dovolenka v Pravých kúpeľoch

  • Zdieľaj:
 • 6

Skvelý oddych, dobrodružstvo, príjemná zmena a finančne menej náročná, aj taká môže byť dovolenka na Slovensku. Prinášame vám tip ako spojiť turistické aktivity s regeneráciou v kúpeľoch Trenčianske Teplice. Liečivá voda a nádherné lesy s vyhliadkami, sú ideálne na relax, turistiku a výlety na bicykloch.

Blahodarné a liečivé vlastnosti termálnej vody v Trenčianskych Tepliciach sú známe už stáročia.

Pravé kúpele a ich liečebné procedúry sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti prameňov a unikátny liečebný bazén Sina ako jeden z mála na Slovensku ponúka kúpeľ v zrkadlisku, kde voda vyviera do bazéna priamo z prírodného termálneho zdroja. Odpočinok po tomto kúpeli si môžete dopriať v nádhernej historickej odpočivárni Hammam v orientálnom maurskom slohu. Celoročne je k dispozícii vonkajší vyhrievaný bazén Grand s atrakciami. 

kúpele Trenčianske Teplice

Zdroj: Shutterstock®

hamman kúpele trenčianske teplice

Zdroj: Shutterstock®

Z množstva pobytov si môžete vybrať napr. 4-dňový pobyt Pravá kúpeľná rýchlovka alebo krátky víkendový Minirelax. Variabilný Prameň Teplíc umožňuje naplánovať si pobyt podľa vlastných predstáv. Kompletnú ponuku pobytov nájdete v ponuke na: www.kupele-teplice.sk a www.pravekupele.sk

kúpele Trenčianske Teplice

Zdroj: Shutterstock®

Trenčianske Teplice, rozvoniavajú kúpeľnými oblátkami a ponúkajú príjemné posedenie v kaviarničkách a reštauráciách na promenáde. Architektúru secesných a eklektických viliek, či 130-ročný Kursalón, môžete obdivovať na prechádzke po nádhernom 150-ročnom anglickom parku. K dnešným Trenčianskym Tepliciam neodmysliteľne patrí medzinárodný filmový festival Art Film Fest. Na Moste slávy zanechali svoje tabuľky desiatky známych hercov vrátane Liv Ullmannovej či Omara Sharifa. Atrakciou je aj úzkokoľajná električka do Trenčianskej Teplej z roku 1909.

kúpele Trenčianske Teplice

Zdroj: Shutterstock®

Trenčianske Teplice „Perla Karpát“ sa tešia na váš príchod!


  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Martina Zahoranová 21.05.15 13:55

MZ
karma
92.00

Trenčianske Teplice sú krásne mesto ,bola som tam už dávnejšie a určite by som sa tam vrátila, či už len tak na výlet alebo aj do kúpeľov :-) trošku si oddýchnuť

 • 0
Odpovedať

Nikola Sisáková 21.05.15 14:25

NS
karma
-1.00

v týchto kúpeľoch som ešte nebola a ani v meste, celkom dobrý tip na výlet

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 25.09.15 14:17

MR
karma
-1.00

tú sú rýdzo slovenské kúpele, super :)

 • 0
Odpovedať

Ľuba Reháková 30.12.15 18:34

ĽR
karma
-1.00

Veru, na Slovensku síce more nemáme, ale máme veľa minerálnych a termálnych - liečivých prameňov, tak by sme si to mali vážiť a aj využívať. Grand v Tr. Tepliciach máme blízko, takže chodíme často... len tá hodinka sa mi zdá málo a 2 hodinky zase vkuse vo vode veľa ..... V lete chodievame na bicykloch, ideme zahrať minigolf alebo tenis, potom zmrzlinka, bazén, pizza a pekne naspäť zase na bicykloch a den je tak rýýýýýýýýchlo fuč :D. Ale super :)

 • 0
Odpovedať

Ján Komada 27.02.18 13:53

JK
karma
103.00

ešte som tam nebol

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 03.01.21 11:34

KS
karma
133.00

Rada by som raz navštívila aj tieto kúpele :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní