Čínska tlaková masáž Tui-na: Prečo by si ju mala vyskúšať?

Čínska tlaková masáž Tui-na: Prečo by si ju mala vyskúšať?
  • 14.08.2012
  • Ingrid Maderičová

Čínska tlaková masáž nie je u nás taká známa, pritom je najviac používanou masážnou technikou v Ázii. Vychádza z učenia o jin a jang, energetických dráhach – meridiánoch, vnútorných orgánoch, krvi a 5 elementov zeme. Pri tejto masáži sa pracuje s energiou tela použitím rôznych techník, ktoré pôsobia jemnejšie ako pri klasickej masáži, ale v skutočnosti majú oveľa hĺbkovejší efekt. Zistite viac o Tui-na v nasledujúcom článku!

Odporúčame: Ako vyzerajú slávne hviezdy dnes? Dostihla ich staroba, alebo starnú s noblesou?

účinky Tui-na masáže

Zdroj: Shutterstock®

Objavte Tui-na masáž!

Táto masáž pôsobí na tok energie v meridiánoch a prostredníctvom aktívnych bodov na týchto dráhach aj priamo na funkciu vnútorných orgánov. Jej pomoc spočíva v uvoľnení a posilnení postihnutej energetickej dráhy a tým sa uvoľní cesta energetickému a krvnému obehu. Pomocou nej sa tak harmonizujú nerovnovážne stavy t.j. regulovaním zložiek jin a jang sa navodzuje rovnovážny stav, ktorý je podmienkou dobrého zdravia.

Tui-na lieči predovšetkým problémy pohybového aparátu, odstraňuje bolesť chrbta, šije, hlavy, svalové kŕče, napätie v svaloch, psychické napätie, únavu a nespavosť. Je vhodná nielen pre dospelých ale aj pre deti a tehotné. Robí sa cez tenké oblečenie alebo látku. Má nielen liečebné ale aj preventívne účinky. Vyskúšala som ju pri pretrvávajúcich bolestiach chrbta a už po dvoch masážach som sa cítila fit. Môžem len odporučiť!

Pozri aj: Nevieš, ako udržať chlieb dlhšie čerstvý? Tak vyskúšaj tento trik!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Kristína Sekeráková 31.12.20 07:15

KS
karma
133.00

Vyskúšala by som, masáže mám veľmi rada :-)

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 23:05

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 23:05

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní