Fitness vám dodá sebavedomie a radosť do každého dňa

Fitness vám dodá sebavedomie a radosť do každého dňa

  • Zdieľaj:
 • 6

Čas letných dovoleniek sa pomaly blíži ku koncu a nás už onedlho čakajú chladné dni. Aj vy máte pocit, že vám energia, ktorú ste načerpali počas voľných letných dní postupne ubúda?

Načerpajte novú energiu z pohybu a naučte sa vnímať svoje telo na Fit&Balance Weekende, ktorý strávite v lone očarujúcej donovalskej prírody.

V dňoch 15. – 18. 9. 2016 totiž Residence Hotel&Club Donovaly pripravil pre všetkých milovníkov pohybu a zdravého životného štýlu víkend v spoločnosti skúsených inštruktorov a trénerov, ktorí vás naučia správne vnímať svoje telo. Kým v predošlom článku sme si prostredníctvom krátkeho rozhovoru predstavili inštruktorku Ashtanga jogy Majku, na ktorú sa môžete počas víkendu tešiť, dnes vám predstavíme fitness trénerku Slavku Hečkovú, ktorá sa zameria na spevnenie postavy a odbúravanie tukov. Ako si Slavka vybudovala fitness kariéru a prečo je pre ňu fitness výnimočné? O tom sa dozviete v dnešnom rozhovore. 

Odporúčame prečítať: Pretransformujte svoju myseľ a prekonajte strach

fit and balance weekend

Zdroj: Shutterstock®

Na čo všetko sa môžu návštevníci podujatia v rámci vášho programu tešiť?


Dnes sme vystavení množstvu informácií, pretože žijeme vo veľmi pretechnizovanom svete. Ľudia chcú, aby si k nim informácie našli cestu kdekoľvek sa práve nachádzajú a kedykoľvek ich potrebujú. A tak hľadajú rôzne cesty k zdravému životnému štýlu, snažia sa navoliť si programy na chudnutie, dúfajúc, že zaberú, vrhajú sa na rôzne cvičenia a často tak precenia svoje sily. Stretávam sa s tým veľmi často.

Ponuka služieb na fitness trhu je naozaj veľká – Pilates, Zumba, CrossFit, Taebo, funkčný tréning, TRX, Bodypumping a tak ďalej... Ako si však vybrať správny typ cvičenia? Kde začať? Či už budete behať, chodiť, hrať tenis, plávať, chodiť do posilňovne, na jogu, urobíte pre svoj organizmus mnoho dobrého. Fit&Balance Weekend na Donovaloch vám pomôže vzpruziť vašu telesnú schránku, nabije vás novou energiou a zaručene vám vnesie stratený elán do vášho života. Všetky návyky, ktoré si osvojíte na Fit&Balance Weekende na Donovaloch by sa mali stať súčasťou vášho každodenného života. Mojou úlohou počas celého pobytu bude previesť vás nielen cvičením, ale pomôžem vám získať kontrolu nad vašim telom, ktorú ste stratili. Verím, že získate novú silu, energiu a schopnosť byť v tej najlepšej kondícii :-).

Odporúčame prečítať: Zabehnite si na skok do očarujúcej donovalskej prírody

fit and balance weekend

Zdroj: Shutterstock®

Čo je na fitness cvičení výnimočné a prečo vás očarilo?


Fitnes predstavuje celkový životný štýl, ktorého hlavným cieľom je získať fyzickú kondíciu, zlepšiť držanie tela, skrášliť postavu, rozvinúť silu a celkovú zdatnosť. Fitness je cesta a mnohí z vás tomu stále neveria. Áno, aj ja som patrila ku skupine ľudí, ktorí robili všetko možné, ale fitnes nebola moja „šálka kávy". Fitness teda nie je len posilňovanie, ale znamená byť ZDRAVÝ, PRIPRAVENÝ a v DOBREJ KONDÍCII. Mimo krásy, zdravia, pozitívneho myslenia vám dá aj sebavedomie a radosť do každého nového dňa. :-)

Pre koho je fitness cvičenie vhodné?


Fitnes cvičenie je určené pre:
- aktívnych športovcov, ktorí nechcú prešľapovať na mieste, ale rozhodli sa rozvíjat sa ďalej.
- pasívnych športovcov a stálych „začiatočníkov“, ktorí by chceli začať pracovať na svojom fyzickom zdraví aj pravidelným športom, no chýba im motivácia a disciplína.
- všetkých, ktorí chcú zdokonaliť svoj pohyb a anatómiu tela pravidelným tréningom pod vedením profesionála.

Osobný tréning je určený všetkým tým, ktorí chcú dosahovať výsledky, byť zdravý, pružný a plný pozitívnej energie :-).

Odporúčame prečítať: Pretransformujte svoju myseľ a prekonajte strach

fit and balance weekend

Zdroj: Shutterstock®

Ako ste sa dostali k fitness vy?


Už ako malá som milovala šport a v kútiku duše som vždy verila, že v silnom tele prebýva silný duch. Zo dna na deň som sa rozhodla opustiť biznis a dať sa na fitness. Za krátky, tvrdý, no mimoriadne obohacujúci čas som sa dokázala vypracovať natoľko, že som sa v júni 2012 zúčastnila Majstrovstiev Slovenska v naturálnej kulturistike a fitness. Vo veku 34 rokov som sa tak kvalifikovala na INBA WorldChampionship. Toto však nebolo to pravé víťazstvo. Zvíťazila som hlavne sama nad sebou a presvedčila sa, že dokážem čokoľvek, čo si zaumienim.

Dnes viem, že som vybočila na svojej životnej ceste správne a môžem s istotou povedať, že sa konečne cítim ako „ryba vo vode“, pretože poznám svoje životné poslanie. Milujem svoju prácu, bola to tvrdá škola a neustále sú predo mnou nové výzvy, ale som tu preto, aby som plnila svoje poslanie a pomáhala ľuďom :-). Každý človek si zaslúži byť zdravý, silný a krásny, vy takisto, tak na čo ešte čakáte? :-) Teším sa na vás na Fit&Balance Weekende na Donovaloch. :-)

Odporúčame prečítať: Objavte kúsok Orientu na Donovaloch

fit and balance weekend

Zdroj: Shutterstock®

fit and balance weekend

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Slavomíra Hečková

  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Iveta Moravčíková 05.09.16 20:34

IM
karma
100.00

fitness nič pre mna

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 05.09.16 20:42

JK
karma
100.00

Škoda že nemám o tridsať menej

 • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 05.09.16 21:32

IO
karma
97.00

Fitnes , najlepšie čo môže byt :), práve dnes som bola zasa prvý krát po letnej pauze :), super aj na psychiku :)

 • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 07.09.16 17:40

karma
108.00

Každý by mal niečo robiť,nejaký šport,dodá to sebavedomie každej žene.

 • 0
Odpovedať

Marta Bujdošová 20.10.17 13:40

MB
karma
98.00

mne práve cvičenie v zime dodáva energiu, milujem teplo a leto, ale to radšej strávim na deke pri bazéne lebo ma unavuje

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 07.02.21 08:03

KS
karma
133.00

Viem si predstaviť zažiť takýto ozdravný víkend :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Jablkový perník s čokoládovou polevou a orechmi – konkuruje tomu tradičnému
Dezerty

Jablkový perník s čokoládovou polevou a orechmi – konkuruje tomu tradičnému

 • 4
 • 24.10.2022
Chrumkavé okra hranolčeky: Chutná a zdravá zelenina na tanieri
Bezmäsité jedlá

Chrumkavé okra hranolčeky: Chutná a zdravá zelenina na tanieri

 • 1
 • 26.09.2022
Makovo-slivkový koláč rýchlo a jednoducho: Táto šťavnatá pochúťka vás dostane!
Dezerty

Makovo-slivkový koláč rýchlo a jednoducho: Táto šťavnatá pochúťka vás dostane!

 • 6
 • 16.08.2022