Registrácia Prihlásenie

Dehydratácia pokožky a starostlivosť o ňu: Čo zaberá najlepšie?

 • 31.08.2019
 • PR článok

Pokožka môže napovedať veľa o ľudskom zdraví. Ak je mastná a má veľké póry, hovorí o hormonálnych poruchách, ochoreniach pečene. A suchá pokožka, ktorá sa môže odlupovať, hovorí o alergických reakciách a kožných ochoreniach. Dehydrovaná pokožka môže byť kdekoľvek na tele, niektoré oblasti však pravdepodobnejšie budú veľmi suché, šupinaté alebo drsné a popraskané. Začervenaná pleť môže svrbieť a je pre ňu charakteristický aj rýchlejší vznik vrások. V našom E-shope MAKEUP si môžete nájsť veľký výber telových krémov na hydratáciu pokožky.

Pozri aj: Ako si uviazať šatku do vlasov? Vyskúšaj najsledovanejšie videonávody

starostlivosť o dehydrovanú pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Príčiny vysušenia pokožky môžu byť rôzne. Môžeme začať klimatickými podmienkami: horúci, mrazivý a suchý vzduch poškodzuje najhlavnejšiu ochrannú funkciu pleti. Ďalej nasleduje nesprávna starostlivosť o pleť, používanie obyčajných mydiel, peelingov a iných prostriedkov s vysokým obsahom alkoholu, v dôsledku čoho pokožka stráca svoje lipidy, čo spôsobuje neschopnosť zadržiavať vlhkosť. Ultrafialové  žiarenie slnka môže viesť k predčasnému starnutiu pokožky. S pribúdajúcim vekom je pokožka náchylnejšia na vysušenie. Časté a dlhé sprchovanie horúcou vodou spôsobuje poškodenie hydratačnej rovnováhy pokožky a zníženie jej schopnosti zadržiavať vlhkosť. A rovnako aj práca s rôznymi chemickými prostriedkami spôsobuje vysušenie pleti, ale medzi negatívne faktory spôsobujúce dehydratáciu možno zaradiť aj dedičnosť, kožné a iné ochorenia.

Dehydratácia pleti vzniká najmä vtedy, keď sa zníži množstvo vody v ľudskom tele pod fyziologickú normu, čo je sprevádzané metabolickými poruchami. Keď telo nedostane potrebné množstvo vody, spomaľuje sa prirodzená cirkulácia vody v pokožke a to vedie k jej dehydratácii.

pleťový krém na dehydrovanú pleť

Zdroj: Shutterstock®

Starostlivosť o dehydrovanú pokožku

 • Čistenie dehydrovanej pokožky

Jemné čistenie je vhodné pre dehydrovanú pleť: čím miernejší je efekt, tým lepšie. Predovšetkým je potrebné venovať pozornosť zloženiu čistiacich prostriedkov. Nemali by obsahovať mydlo a iné agresívne látky. Príliš tvrdá voda z vodovodu môže spôsobiť zvýšenú suchosť, takže by ste mali uprednostniť čistiace mlieko alebo dvojfázové výrobky na báze olejov, ktoré nie je potrebné zmývať, ale ktoré starostlivo rozpúšťajú nečistoty a odstraňujú make-up bez poškodenia hydrolipidickej vrstvy suchej pokožky.

 • Hydratácia suchej pokožky

Hydratácia pokožky zvnútra aj zvonka je hlavnou úlohou v boji proti suchej pokožke. Hydratovať pokožku je potrebné najmenej dvakrát denne: ráno a večer. Po rannom očistení naneste hydratujúce tonikum alebo jemný krém, ktorý sa rýchlo vstrebáva. Takéto výrobky budú vynikajúcou „bázou“ pod make-up, pretože je oveľa ľahšie naniesť tónovací krém a púder na zvlhčenú pokožku.

 • Výživa suchej pokožky

Suchá pokožka potrebuje nielen hydratáciu, ale aj pravidelnú výživu. Ideálny čas na aplikáciu výživnej starostlivosti je hodina pred spaním. Nočný krém alebo komplex olejov môže mať nasýtenejšiu a mastnejšiu štruktúru ako denný. Vytvára na pokožke tenký film, inhibuje odparovanie vlhkosti a udržuje prirodzenú rovnováhu lipidov.


Návrat hore
Autor článku

1 komentár

Ľubica Šťastná 31.08.19 07:17

ĽŠ
karma
115.00

Rady, ktoré vedú k pozitívnemu výsledku a je len prospešné si ich osvojiť.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Test Renault Kadjar: Verný spolupracovník pre zamestnanú ženu
Auto

Test Renault Kadjar: Verný spolupracovník pre zamestnanú ženu

 • 126
 • 0
 • 10.09.2019
Čo muži neznášajú na ženách? Na odplašenie stačí naozaj málo
Pre ženy

Čo muži neznášajú na ženách? Na odplašenie stačí naozaj málo

 • 52
 • 5
 • 23.08.2019
Ako zaradiť do života viac pohybu? Jeho nedostatok škodí nášmu zdraviu!
Ako schudnúť

Ako zaradiť do života viac pohybu? Jeho nedostatok škodí nášmu zdraviu!

 • 62
 • 5
 • 23.06.2019
TOPlist