10 vecí, na ktoré by Blíženec nemal dopustiť

10 vecí, na ktoré by Blíženec nemal dopustiť
 • 27.05.2016
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

Tvrdohlavého, ale za to praktického a milujúceho Býka vystriedali vzdušní Blíženci, plní slobody a životného elánu. Znamenie Blížencov je známe svojou dvojakosťou. Ľudia narodení v tomto znamení majú viacero tvári, vedia byť náladoví, ale neuveriteľne charizmatickí.

Pod ich znamením tak môžete v najbližších týždňoch pocítiť aj príval novej energie a originálnych myšlienok. Tie sa nebojte praktizovať tak v oblasti práce, ako aj lásky.

Ak ste sa samé narodili v znamení Blížencov, alebo poznáte niekoho z tohto vzdušného znamenia, vedzte, že existuje 10 vecí, na ktoré by nemali dopustiť.

Odporúčame prečítať: 10 vecí, na ktoré by Býk nemal dopustiť

10 vecí, na ktoré by Blíženec nemal dopustiť

Zdroj: Shutterstock®

PĽÚCA A PRIEDUŠKY

Tieto časti tela sú pre ľudí narodených v znamení Blížencov náchylnejšie k ochoreniam. To, že fajčenie je škodlivé, je dobre známa vec. Cigaretám, nikotínu a zadymeným miestnostiam by sa obzvlášť mali ale Blíženci vyhýbať. Nemali by zabúdať ani na pravidelné kontroly, preventívne prehliadky, dovolenku pri mori, v horách, odstraňovanie prachu, vôňu eukalyptu...jednoducho o kompletnú starostlivosť pľúc a priedušiek.  

NADANIE

Tí, čo sa narodili v znamení Blížencov mávajú obvykle všestranné nadanie. Najmä na hudbu, výtvarné umenie, tanec, ale aj spisovateľskú tvorbu, či herectvo. Najlepšie je, ak svoje nadanie pochytíte už od útleho veku. Ak ste to šťastie nemali, začnite sa mu venovať teraz. Každá tvorivá činnosť je totiž pre vás dokonalým relaxom.

Odporúčame prečítať: Ako si vyložiť rôzne sny o láske?

DOVOLENKA

Počas roka obvykle idete na 110%. Ani vy však nie ste žiadne perpetum mobile a tak by ste mali myslieť aj na chvíle oddychu. Voľné dni, víkendy sa snažte venovať svojim najbližším. V rámci relaxu vám postačí hoc aj grilovačka na záhrade. Aspoň raz do roka sa ale snažte ukojiť aj svoje cestovateľské chúťky a vyrazte niekam do neznáma spoznávať nové kraje aj kultúru. 

10 vecí, na ktoré by Blíženec nemal dopustiť

Zdroj: Shutterstock®

NÁPADY

Zaobstarajte si zápisník, či denníček, do ktorého si budete zapisovať všetky svoje famózne myšlienky, idey aj nápady. A my vieme, že ich nie je málo. To nevadí, že ich hneď neviete všetky zrealizovať, raz príde aj ich čas. Podstatné je, že ich budete mať vo svojom šuplíku a vždy k nahliadnutiu.

ČÍTANIE

Blíženci sa vraj radi vzdelávajú. Ak je to pravda, ktorú potvrdzujete aj vy, nedajte sa a nepodľahnite rýchlej dobe. Podporte v sebe naďalej lásku ku knihám a rozširujte svoju knižnicu o cenné poklady. Prípadne si konečne obnovte preukaz do knižnice.

OBJATIA

Vy ste vo vnútri naozaj veľmi citlivé, avšak len máloktorá žena v znamení Blížencov dáva svoje city aj navonok. Vaše vyznania sú skôr výnimkou, než pravidlom, avšak to neznamená, že z času na čas nepotrebujete objať. Dajte si také pravidlo, že svoje milované osoby budete objímať častejšie než doteraz.

Odporúčame prečítať: Ako si očistiť a posilniť pľúca?

10 vecí, na ktoré by Blíženec nemal dopustiť

Zdroj: Shutterstock®

STRETÁVAJTE SA

Blížencom nesvedčí samota. Ste od prírody spoločenské typy, ktoré aj vo chvíľach smútku potrebujú bútľavú vŕbu, či aspoň pokec s niekým blízkym. Okrem toho milujete spoznávanie nových ľudí, práve to vás častokrát posúva ďalej. Vďaka novým kontaktom si budujete kariéru, ale aj osobný život. Neuťahujte sa preto do samoty, nech sa deje, čo sa deje.

Odporúčame prečítať: Láska na dlani - vyčítajte si osud z ruky

PRAVDA A LŽI

V tejto oblasti sa občas pohybujete na tenkom ľade. Blíženci totiž mávajú sklony zahmlievať pravdu a sem tam sa zamotať do pavučiny lží. Skôr, či neskôr vás vaši blízki pri klamstve prichytia, a ak aj náhodou nie, ste taká povaha, ktorá sa kvôli vlastným lžiam bude trápiť. Posnažte sa preto vyhýbať klamstvám a radšej buďte ticho, ak nemôžete byť úprimné.

NÁLADY

Snažte sa navodiť si vždy čo najlepšiu náladu. Blíženci bývajú tiež náladoví a za tou ich náladovosťou stojí práve ich vnútorná rozpoltenosť. Čím viac nešťastia a sklamaní v živote zažijú, tým viac podliehajú častým náladám, výbuchom hnevu, či plaču. Na tomto sa však dá pracovať. Vyhľadávajte veselých ľudí, počúvajte obľúbenú hudbu, usmievajte sa a majte sa rady.

ŠPORTUJTE

Mnohé z vás mávajú časom sklony k nadváhe. V mladom veku Blíženci športujú jedna radosť, v dospelosti však na pohyb zvyknú zabúdať. Ak je to aj váš prípad, je najvyšší čas prekonať sa a vrhnúť sa do vody, na tanec, do fitka, či na bicykel. Športovaním si zabezpečíte nielen dobrú náladu, ale aj vytúženú postavu.

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 27.05.16 07:10

SK
karma
113.00

blizenec je moj brat, nieco nanho sedi, dam mu precitat

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyhrajte dobroty od Mixit.sk, ktoré môžete darovať (ak im vy sami odoláte)
SÚŤAŽE

Vyhrajte dobroty od Mixit.sk, ktoré môžete darovať (ak im vy sami odoláte)

 • 14
 • 02.12.2022
Vyhraj 3x kozmetiku Nivea ROSE TOUCH pre krásnu a žiarivú pleť
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x kozmetiku Nivea ROSE TOUCH pre krásnu a žiarivú pleť

 • 2
 • 27.03.2023
Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk
SÚŤAŽE

Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk

 • 5
 • 05.12.2022