10 vecí, na ktoré by Býk nemal dopustiť

10 vecí, na ktoré by Býk nemal dopustiť
  • 17.04.2016
  • Silvia Karasová

Pomaly, ale isto sa nám začína „sezóna“ astrologického znamenia Býk. Ohnivý a temperamentný Baran predáva žezlo vlády zemskému, a na prvý pohľad mierumilovnému Býkovi.

Ak sa obávate ako bude „panovať“, vedzte, že Býk do životov všetkých znamení, dokáže vniesť praktické myslenie, rozhodnosť, a medzi city a rozum, harmóniu.

Zároveň svojim „poddaným“ dožičí aj pôžitky, lásku, radosť. Koho je potrebné strestá, kto si to zaslúži, nech sa teší odmenu. Ako však pôsobí vláda Býka na samotných ľudí z tohto znamenia? Predstavujeme vám 10 vecí, na ktoré by ste ako správne Býčice, rozhodne nemali dopustiť.

Odporúčame prečítať: Jarné práce podľa lunárneho kalendára – časť II.

10 vecí, na ktoré by Býk nemal dopustiť

Zdroj: Shutterstock®

HLASIVKY

Čo sa orgánov týka, práve hlasivky, hrdlo a z časti aj priedušky, patria k tým, na ktoré by si ľudia narodení v znamení Býka mali dávať najväčší pozor. Viac ako iné znamenia ste náchylné k ich oslabeniu a chorobám. Vyhýbajte sa preto cigaretám, ale tiež kriku, bublinkovým a ľadovým nápojom. Z času na čas im doprajte pobyt pri mori, v jaskyni aj v horách. Pite tiež šalviový čaj, ktorý hlasivky lieči aj upokojuje, a zároveň ničí zápaly. A doprajte im dostatok spánku na regeneráciu.

TO, ČO MÁTE NA TANIERI

Keďže ste známi pôžitkári, dupľom by ste mali dať pozor, na to, čo jete. K obľúbeným mäsovým špecialitkám, pridajte ešte viac zeleniny, prípadne skúste mäsko nahradiť rybami. Doprajte si diétnejšiu zdravú stravu, ideálne v stredomorskom štýle. Veľa čerstvej zeleniny, ovocia aj byliniek. Menej alkoholu, sladkostí a tučných jedál. Z olejov užívajte najviac kokosový a olivový.

Odporúčame prečítať: Ako si vyložiť rôzne sny o láske?

10 vecí, na ktoré by Býk nemal dopustiť

Zdroj: Shutterstock®

POHYB

Vaše gurmánske chuťové poháriky spôsobujú, že máte sklon k nadváhe. V mladom veku mávajú Býci dobrý metabolizmus a tak sú z nich len málokedy obézne deti. S pribúdajúcimi rôčikmi sa však vaše telo prestáva správať tak, ako ste boli zvyknuté a vtedy je už najvyšší čas prekonať lenivosť a zahrnúť aspoň 20 minút aktívneho pohybu denne. Mnohé z vás fitness centrá naozaj nemusia. Zo športov vám je najbližšie plávanie, alebo športové hry, od volejbalu, až po tenis. Snažte sa veľa chodiť pešo a sem tam zájdite aj na príjemnú túru.

VYZNANIA LÁSKY

Aj keď máte veľké a dobré srdiečko, môžete občas pôsobiť chladne. Dôvodom je vaša Býčia povaha, ktorá vo vás vyvolá pocit „zaseknutia“ a vtedy neviete zo seba dostať tie správne slová. Pozor ale, aby ste si kvôli takému správaniu, neodohnali od seba toho pravého. Podobne „nemožne“ sa vedia Býci správať aj vtedy, keď im lásku vyznáva niekto iný. Naučte sa prijímať komplimenty aj nežnosti.

Odporúčame prečítať: Ako si očistiť a posilniť pľúca?

PREPÁČ

Ruka v ruke s vašou tvrdohlavou povahou ide aj neschopnosť pripustiť si vlastné chyby. Aj keď o nich viete, akási hrdosť vám neraz nedovolí vysloviť to zázračné slovíčko „prepáč“. Ak ste sa v týchto riadkoch spoznali, určite ste si vedomé potreby vedieť poprosiť o odpustenie, podobne tak vedieť odpúšťať. V opačnom prípade vám hrozí, že na staré kolená zatrpknete na svoje okolie a svet.

10 vecí, na ktoré by Býk nemal dopustiť

Zdroj: Shutterstock®

SPEV A TANEC

Čo vám naozaj dokáže zdvihnúť náladu je obľúbená hudba. Mnohé z vás inklinujú nie k jednému, ale rovno k viacerým druhom muziky. Púšťajte si ju pravidelne, spievajte a tancujte. Hudba dokáže liečiť a u Býkov to platí dvojnásobne. 

VIERU

Aby sme z Býkov nerobili len pôžitkárske pri zemi sa držiace stvorenia, aj oni majú bohatý duchovný svet. Niekedy však pod vplyvom všetkých bežných povinností zabúdajú na jeho rozvoj. U niekoho postačí aj to, aby začal veriť aspoň sám v seba a svoje schopnosti. Býci mávajú problémy aj s dôverou v iných. Nech už ste sa akokoľvek popálili v živote, snažte sa vždy dávať šance, prípadne v tomto smere počúvajte aspoň svoju intuíciu. 

Odporúčame prečítať:  10 sladkých a slaných toastových receptov

10 vecí, na ktoré by Býk nemal dopustiť

Zdroj: Shutterstock®

DOVOLENKU

Mnohé z vás mávajú to šťastie v živote, že si nájdu prácu, ktorá ich aj baví. Tu však nastupuje riziko sklonov k prepracovanosti. O Býkoch sa síce hovorí, že sú pohodlní, avšak na pracovisku sú mimoriadne svedomití až perfekcionistickí. Neraz tak ťahajú nadčasy, ktoré ich postupne oslabujú a odoberajú im energiu. Vtedy musí nutne prísť na rad dovolenka, ideálne pasívno-aktívneho charakteru. Teda taká, kde budú môcť ležať dostatok času na pláži, ale zároveň spoznajú zákutia svojej dovolenkovej destinácie.

PARFÉMY (či iné vône)

Býci milujú ovoniavať a ešte viac milujú príjemné vône. Starajte sa o túto svoju charakteristickú črtu a nebanujte dať pár eur navyše za svoj vysnený parfém. Pokiaľ vás trápi smútok a žiaľ, siahnite po aromaterapii. Tá vám môže pomôcť vyliečiť aj niektoré zdravotné ochorenia.

Odporúčame prečítať: Láska na dlani - vyčítajte si osud z ruky

OBJATIA

Doprajte si ich toľko, koľko vám len srdce ráči. Patríte k „maznavým“ typom ľudí a síce nie ste z tých, ktorí sa budú vítať bozkami a srdečnými objatiami s cudzími. Na druhej strane v bezpečí svojich domovov sa radi pritúlite k svojmu milému. Doprajte si nežnosti všetkého druhu, pretože tie bývajú liekom aj na váš smútok a dobíjajú vás tou správnou pozitívnou energiou. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 17.04.16 06:31

SK
karma
114.00

celkom fajn

  • 0
Odpovedať

Julius Nagy 17.04.16 15:38

JN
karma
94.00

Kamaratka je bycica, dam jej precitat clanok, nieco je na tom pravdy

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní