12 znamení na cestách po svete – časť II.

12 znamení na cestách po svete – časť II.
  • 22.10.2014
  • Silvia Karasová

V pondelok sme si povedali, kam podľa hviezd ťahá prvú šesticu znamení. Ak ste sa v nej nenašli minule, v dnešnom článku to napravíme. Podľa astrológie nám totiž naše znamenia, predurčujú nielen naše povahové vlastnosti, ale aj s nimi súvisiace situácie.

Napríklad také cestovanie. Ktoré krajiny, či miesta, by ste teda nemali pri spoznávaní sveta vynechať?

Odporúčame prečítať:  12 znamení na cestách po svete – časť I.

Cestovanie podľa VÁH

Váhy sú veľmi vnímavým a umelecky založeným znamením. Túto svoju osobnostnú črtu neraz pretavujú aj do svojich dovoleniek. Ak sa niekam vyberú, tak len s jednoznačným cieľom. Krajiny, ktoré by ich podľa hviezd mohli zaujať sú Japonsko, Čína, Rakúsko, Argentína, Tibet, Egypt, či Barma.

Čo radi navštívia? Samozrejme múzeá, galérie, výstavy, vernisáže, koncerty, divadlá...Bavia ich tiež zábavné lokály, miestne kaviarne, vinárničky a pouliční umelci, s ktorými sa neraz dajú do reči.

Odporúčame prečítať:  Charakteristika znamenia Váhy

                                   Aké znamenie sa hodí k Váham?

                                   10znakov ako rozoznať osoby v znamení VÁHY

Obľúbené mestá? Frankfurt, Nottingham, Lisabon, Kodaň, Viedeň, Brusel, Johannesburg.

cestovanie podla znamenia

Zdroj: Shutterstock®

Cestovanie podľa ŠKORPIÓNA

Škorpión by najradšej všetky krásy svet videl z výšky a z pohodlia vrtuľníka. Keďže je to však málokedy možné, keď ho niekto veľmi pekne prehovorí, alebo sám seba nastaví do pozície „musím“, nakoniec predsa len rád zavíta do Maroka, Bavorska, Švédka, Rumunska (najmä taká Transylvánia), Nórsko, Sýria, či Alžírsko,

Čo radi navštívia? Napriek trošku pohodlným sklonom ich lákajú viaceré miesta na Zemi, dokonca aj také nehostinné ako sú napríklad púšte, močiare, sopečné územia, či vulkanické pohoria. Keďže patria tiež k milovníkom histórie, nevynechajú ani kultúrne pamiatky.

Odporúčame prečítať:  Charakteristika znamenia Škorpión

                                 Aké znamenie sa hodí k Škorpiónovi?

Obľúbené mestá? Liverpool, Washington, Gdaňsk, Mníchov, Baden-Baden.

cestovanie podla znamenia

Zdroj: Shutterstock®

Cestovanie podľa STRELCA

Strelec vďaka svojej dobrodružnej povahe precestuje snáď celý svet. Obzvlášť ak má na to prostriedky. Rád zavíta do krajín ako Španielsko, Austrália, Chorvátsko, Turecko, Egypt, India, či Nový Zéland.

Čo rád navštívi? Strelec chce na novom mieste vyskúšať čo najviac nových vecí. Chce objavovať neznáme chute, vône, zabávať sa s miestnymi v tamojších puboch, objaviť skryté zákutia, ale nevynechá ani návštevu ZOO, rezervácie, parkov, či botanickej záhrady.

Odporúčame prečítať:  Charakteristika znamenia Strelec

                                 Aké znamenie sa hodí k Strelcovi?

Obľúbené mestá? Budapešť, Barna, Rím, Madrid, Toronto, Paríž 

cestovanie podla znamenia

Zdroj: Shutterstock®

Cestovanie podľa KOZOROŽCA

Kozorožec k cestovaniu pristupuje pragmaticky. Chce navštíviť miesta, ktorých spoznávanie im umožní nadobudnúť potrebné poznatky. Rád zavíta aj do pre našincov pomerne nebezpečných krajín typu Afganistan, Irak, či Sýria. Kozorožec chce objavovať aj Izrael, Mexiko, Indiu, Albánsko, či Grécko.

Čo rád navštívi? Okrem pamiatok chce hlavne spoznávať miestnych ľudí, ich kultúru, zvyklosti, chce vidieť ako žije obyčajný človek, s akými problémami sa stretáva. Kozorožec neváhaj zájsť ani do prírody, objaviť jaskyňu, či vyliezť na skalu.

Odporúčame prečítať:  Charakteristika znamenia Kozorožec

                                  Aké znamenie sa hodí ku Kozorožcovi?

Obľúbené mestá? Moskva, Brusel, Varšava, Viedeň, Bombaj

cestovanie podla znamenia

Zdroj: Shutterstock®

Cestovanie podľa VODNÁRA

Vodnár je vďaka svojej spoločenskej povahe na cestách veľmi príjemným spoločníkom. Keďže má rád spoločnosť ľudí, na výlety sa nikdy nevydáva sám. Lákajú ho arabské krajiny, ale tiež USA, či krajiny na severe Európy.

Čo rád navštívi? Fascinujú ho moderné miesta, ale zároveň aj vidiek so všetkým svojím čarom. Vodnár k svojim cestám pristupuje občas ľahkovážne, je za každú srandu aj dobrodružstvo. Veľké plány, čo by rád navštívil si preto vopred nepripravuje, a necháva sa strhnúť aktuálnou situáciou.

Odporúčame prečítať:  Charakteristika znamenia Vodnár

                                 Aké znamenie sa hodí k Vodnárovi?

Obľúbené mestá? Brémy, Los Angels, Dortmund, Berlín, Oslo, Amsterdam

cestovanie podla znamenia

Zdroj: Shutterstock®

Cestovanie podľa RÝB

Ryby sa síce nejavia ako dobrodružné stvorenia, ale aj toto znamenie si rado zacestuje. Podľa hviezd túži spoznať krajiny ako Brazília, Kalábria, Portugalsko, Nórsko, či Anglicko.

Čo rád navštívi? Aj Ryby podobne ako Váhy patria k umelecky založeným znameniam. Pri svojich putovaniach svetom rad zavítajú do umeleckých štvrtí, objavia čaro tamojších divadiel, múzeí a galérií.

Odporúčame prečítať:  Charakteristika znamenia Ryby

                                 Aké znamenie sa hodí k Rybám?

Obľúbené mestá? Sofia, Sao Paulo, Sevilla, Rio de Janeiro, Rotterdam


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Begalova 23.10.14 10:21

MB
karma
108.00

nieco na tom bude

  • 0
Odpovedať

Lenka Vartovníková 24.10.14 22:28

LV
karma
-1.00

sedí :-)

  • 0
Odpovedať

Ivana Mrázková 23.09.18 22:10

IM
karma
-1.00

Tomu hovorím nápaditý článok! Vďaka! Ja som Vodnárka a na mňa aj váš popisok dosť pasuje. Dovolenky väčšinou vyberám na poslednú chvíľu a ani keď som na mieste, tak neplánujem dopredu a väčšinou vymýšľam až ráno, kam vlastne vyrazím na výlet :-D Partner to so mnou nemá vôbec jednoduché.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní