4 fakty ako na nás vplýva spln Mesiaca

4 fakty ako na nás vplýva spln Mesiaca
  • 15.11.2016
  • Silvia Karasová

Dnešná noc je na celom svete výnimočná tým, že pokiaľ nám to dovolia klimatické podmienky, môžeme na nebi vidieť mimoriadne netradičný spln Mesiaca. Odborníci mu hovoria aj takzvaný "superspln" a dôvod na to majú jednoduchý. Ide totiž o spln Mesiaca, počas ktorého je Luna neobvykle zväčšená a okrem toho aj intenzívnejšie svieti. Mesiac sa totiž nachádza veľmi blízko Zeme. Vďaka tomu vytvára aj akýsi efekt vyššej svietivosti. Naposledy sa podobné nebeské divadlo odohralo pred 68 rokmi a dnes (zo 14. na 15. november) je tu opäť. Jednoduchá logika nám hovorí, že keď je niečo "super veľké" asi bude mať aj "super veľké" schopnosti.Keďže spln sám o sebe pôsobí napríklad na more, surferi kdesi na Bali sa tešili, že si užijú veľké vlny. Astronómovia v Thajsku sa naopak obávali možných prírodných katastrôf. Nech už spln Mesiaca spôsobuje čokoľvek, my vieme, že tieto 4 fakty na 99,9% určite áno. (Iba žeby výnimky potvrdzovali pravidlo)

Odporúčame prečítať: Aké planéty prislúchajú k našim znameniam?

4 fakty ako na nás vplýva spln Mesiaca

Zdroj: Shutterstock®

1. SPÁNOK


Keď na nebi svieti veľký okrúhly Mesiac mnohé z nás nevedia spať. V posteli sa počas celej noci prehadzujeme, kopeme do prikrývky, aj partnera, hádžeme vankúš na zem a keď sa nám zdá, že už už zaspíme, opäť nás niečo prebudí. Spln Mesiaca je známy tým, že dokáže v senzitívnejších osobách navodiť pocity nervozity, ktorej sa nevedia zbaviť ani v čase spánku. Ideálnym riešením by bolo zatiahnuť žalúzie, závesy, nakvapkať na vankúš levanduľový olej a zabudnúť, že vôbec nejaký spln je.

Odporúčame prečítať: Ubúdajúca Luna sa postará o vaše vlasy, pleť aj postavu2. PRIBERANIE


Ak vás chytí "žravka" práve v čase splnu, je to to najhoršie, čo sa mohlo stať. Spln má totiž "zázračnú" moc presvedčiť všetky nezdravé kalórie, aby si okamžite začali na našom tele vytvárať a doslova budovať akúsi zásobovaciu stanicu. Po takomto období, ktoré trvá maximálne tri dni sa pri postavení na váhu, nestačíme diviť. Spln jednoducho nie je stvorený pre ťažké jedlá, ale ani pre sladkosti, či alkohol, alebo iné nezdravé pokušenia. A čo sa odporúča? Nanešťastie pôst.

4 fakty ako na nás vplýva spln Mesiaca

Zdroj: Shutterstock®

3. BOLESTI


V závislosti od toho, akým znamením aktuálne Luna prechádza, ak ste na spln citlivejšie, pripravte sa na stupňujúce sa bolesti. Tento novembrový "superspln" napríklad prechádza zemským Býkom, ktorý pôsobí najmä na krčnú chrbticu, hrdlo a mandle. Tak, čo aj vás dnes tieto oblasti vášho tela pobolievali?

Odporúčame prečítať: Akú energiu nám dodáva naše oblečenie?4. PLODNOSŤ


Kedysi podľa dávnych pohanských kalendárikov, boli ženy plodné práve v období splnu. S tým sa spájali aj oslavné rituály, počas ktorých sa ľudia zabávali, tancovali, smiali, aj milovali. Dnešné moderné ženy mávajú menštruáciu podriadenú Lune už len občasne. Napriek všetkému však spln môže zapôsobiť na vás tak, že to, čo s istotou budete považovať za nemožné, sa reálnym stať môže.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Martina Begalova 16.11.16 10:33

MB
karma
108.00

cim som starsia tym si viac uvedomujej ako na mna vplyva..

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 16.11.16 12:42

karma
93.00

vôbec si takéto veci neuvedomujem, zatiaľ

  • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 16.11.16 16:58

MR
karma
109.00

mne sa horšie zaspáva keď je spln

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 02.12.16 20:18

SK
karma
113.00

aj my máme vtedy problém so spánkom

  • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 07.12.16 14:45

ľO
karma
-1.00

pekne vysvetlené

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní