Aké sú liečebné účinky konkrétnych stromov?

Aké sú liečebné účinky konkrétnych stromov?
  • 22.04.2016
  • Silvia Karasová

Ak sme vás posledne inšpirovali a vy ste už odskúšali, alebo ešte len máte v pláne vyskúšať, liečebné účinky stromov ich objatím, smelo do toho. Počasie aj jarná príroda k tomu priam vyzývajú. Pokiaľ si nie ste isté, ktorý strom objať, nechajte to na svoju intuíciu, prípadne sa inšpirujte horoskopom a pozrite sa, KTORÝ STROM SA HODÍ VÁŠMU ZNAMENIU.

Vieme, že ženská zvedavosť vie byť dotieravá, a keďže ani nám to nedalo, pozreli sme sa bližšie na to, ktorý strom sa na čo špecializuje. Prinášame vám prehľad tých najbežnejších stromov, ktoré nájde každá z nás vo svojom blízkom okolí, či už bývate v meste, alebo na vidieku. 

Odporúčame prečítať: 10 vecí, na ktoré by Býk nemal dopustiť

Aké sú liečebné účinky konkrétnych stromov?

Zdroj: Shutterstock®

BOROVICA – je symbolom sily, plodnosti aj zdravia. Samotný strom má v oblasti liečiteľstva hojivé účinky. Pri objímaní nám pomôže posilniť a vycibriť pamäť, ako aj intelekt. Zároveň dodá stratenú rovnováhu duše a povzbudí nášho emocionálneho ducha. Z fyzických chorôb urýchli liečbu nachladenia, aj infekcií, či chrípku.

BREZA – ide o ideálny strom pre všetkých melancholikov. Breza (už len pohľad na ňu) má upokojujúce účinky, dodáva harmóniu duše, odstraňuje smútok a nastoľuje vládu dobrej nálady. Rozvíja tiež našu intuíciu, vnímavosť. Okrem objímania môžete použiť aj jej listy, čaj z nich pripravený má močopudné a protizápalové účinky, pomáha dokonca rozpúšťať močové kamene. 

Odporúčame prečítať: Ako si vyložiť rôzne sny o láske?

Aké sú liečebné účinky konkrétnych stromov?

Zdroj: Shutterstock®

BUK – do vašich životov vám pomôže navrátiť nadhľad, uľahčuje náročné rozhodovania, taktiež posilňuje schopnosť kompromisov, respektíve nás ich rovno učí činiť. Pôsobí tiež antistresovo, môže uľahčiť od bolestí hlavy. Čaj možno považovať za detoxikačný.

DUB – posilní vaši imunitu, zbaví vás starostí a celkovo dodá novú životnú energiu. Dub vám môže dokonca do životov vniesť prorocké sny, podľa povier, by ste však mali v snahe o ne, rovno v tieni duba zaspať. Podobne ako buk vám pomôže v rozhodovaní a na životných križovatkách, ukáže ten správny smer.

GAŠTAN – tento strom je vhodný pre všetkých, ktorí majú strach. Je jedno z čoho, gaštan sa zameria na to, aby vám dodal odvahu a vieru v seba samú. Pomôže zbaviť sa strachu, aj fóbií, dodá sebavedomie a očistí našu myseľ od toxických myšlienok. 

Odporúčame prečítať: Jarné práce podľa lunárneho kalendára

Aké sú liečebné účinky konkrétnych stromov?

Zdroj: Shutterstock®

JABLOŇ – už z rozprávok môžeme vedieť, že jabloň je v prvom rade symbolom plodnosti a ženskosti. Práve tieto stránky môže posilniť čas strávený s týmto stromom. Tešiť sa môžete aj na lepšiu náladu, návrat pozitivizmu aj vitality. Jabloň vám pomôže nazbierať aj odvahu, či privolať si do životov lásku.

JEDĽA – je majestátna, elegantná, aj akási tajuplná. Pri jej objímaní si posilníte najmä svoj intelekt, ale tiež sexuálne zdravie, či sebavedomie. Jedľa sa sústredí aj na vašu vitalitu. Vyhľadať by ste ju mali ale najmä vtedy, keď ste príliš rozlietané, prepracované a potrebujete sa na okamih zastaviť a prečistiť myseľ.

LIPA – kto z nás si nerád dopraje v zime horúci lipový čaj s medom? Lipa pôsobí rovnako harmonicky a upokojujúco, ako čaj pripravený z jej kvietkov. Pomôže nám dopriať si zdravý oddych, zbaviť sa smútku a otvoriť svoje srdce pre príchod lásky. 

Odporúčame prečítať:  Recepty pre štíhlu líniu: Lahodné chia pudingy II

Aké sú liečebné účinky konkrétnych stromov?

Zdroj: Shutterstock®

ORECH – je stromom múdrosti, schopnosti aj kreativity. Orech podporuje náš intelekt aj našu nezávislosť. Pomáha tiež robiť správne rozhodnutia, dáva priestor našim talentom, no nezabúda ani na oddych a meditáciu.  

SMREK – je vhodný pre každého, kto sa cíti byť osamelým. Pôsobí na nás láskyplne, zahreje nám dušu a zaženie slzy aj smútok. Dodá vieru v nové a lepšie začiatky, pomôže nám opäť sa nadýchnuť slobody a začať si vychutnávať život plnými dúškami. 

Odporúčame prečítať: Ľanové semienko - pomocník proti neduhom

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 22.04.16 06:23

SK
karma
113.00

zaujimavy clanok, uz viem, ku ktoremu sa vyberiem

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní