Ako na vás vplýva vaša obľúbená farba?

Ako na vás vplýva vaša obľúbená farba?
  • 17.01.2016
  • Silvia Karasová

Farby liečia, a istotne to nepočujete prvý ani poslednýkrát. Ak keď túto pravdu možno máme zakorenenú kdesi hlboko v našej pamäti, len máloktorá z nás sa tým aj v bežnom živote riadi.

Napriek tomu, že si farby do svojej domácnosti, šatníka, či na tanier nevyberáme podľa toho, aby nás liečili, aj tak na nás vplývajú. Každá z nás má medzi farbami tie svoje favoritky, s ktorými manipuluje najčastejšie.

Pozrite sa, čo o vás hovoria vaše obľúbené farby a čo si vďaka nim môžete v živote preliečiť.

Odporúčame prečítať: Líčenie krok za krokom: Zažiarte aj v zime s novým líčeniím

Ako na vás vplýva vaša obľúbená farba?

Zdroj: Shutterstock®

BIELA

Biela je farbou nevinnosti a čistoty. Je to akási univerzálna farba aj vo svete ezoteriky. Keď robievate nejaké magické rituály a nemáte po ruke tú správnu farbu sviečky, vo väčšine prípadov ju môžete poľahky zastúpiť sviecou bielou. Biela farba má okrem toho aj liečivé a utišujúce účinky. Môže byť aj znakom sterility, ale zároveň túžbou po zmene. V oblasti zdravia posilňuje imunitu a navracia stratenú rovnováhu a harmóniu.

Odporúčame prečítať: Vyberte si bylinky podľa svojho znamenia

ŽLTÁ

Žltá farba je ideálna pri liečbe depresií. Zvyšuje dobrú náladu, pôsobí optimisticky, žiarivo, melanchólia a pesimizmus pri nej nemajú šancu. Lieči žlčník, pečeň, močový mechúr, obličky, pozitívne pôsobí aj na zrak. Starším ľuďom pomáha zlepšovať pamäť, využíva sa preto aj pri otrasoch mozgu.  Pomáha sa nám viac sústrediť a zlepšuje tiež aktivitu a kreatívne myslenie. 

Ako na vás vplýva vaša obľúbená farba?

Zdroj: Shutterstock®

ORANŽOVÁ

Je podobne energická ako žltá a červená farba, avšak omnoho viac harmonická. Oranžová je farbou pohody, pravdy, mieru a pokoja. Pri liečbe ochorení je najužitočnejšia v súvislosti s pohlavným orgánmi, najmä čo sa týka cýst. Napomáha aj zvyšovať plodnosť. Rovnako účinná je aj v rámci rekonvalescencie, zvyšuje odolnosť tela a dodáva optimistickú náladu.

Odporúčame prečítať: Vhodné miesto pre vaše kvietky podľa Feng Shui

RUŽOVÁ

Ide o jemnú farbu plnú nehy. Ideálna je pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení. Podporuje činnosť srdca, prečisťuje cievy a napomáha aj červeným krvinkám. Využiť sa môže taktiež pri odstránení menštruačných bolestí, prípadne pri menopauze. Ružová farba je tiež o láske, zjemní rany po zlomenom srdiečku, ale pri tom správnom v nás zároveň podporí zamilovanosť.

ČERVENÁ

Červená farba patrí medzi tie základné, ktoré sa v liečení používajú najčastejšie. Prinavracia energiu, posilňuje obranyschopnosť organizmu, prehrieva neaktívne body a utišuje bolesť. Najčastejšie sa využíva pri liečbe rán, ale aj ochoreniach spojených s krvou. Má takisto vplyv na pohlavné orgány, zo psychologického hľadiska nám dodáva viac sebavedomia a asertivitu. 

Ako na vás vplýva vaša obľúbená farba?

Zdroj: Shutterstock®

FIALOVÁ

Fialová farba sa považuje prioritne za farbu spirituálnu. Používa sa ale nielen vo svete ezoteriky. Má povzbudzujúce účinky čo sa týka podpory našej psychiky, zároveň však dokáže liečiť aj niektoré ochorenia. Najviac sa sústreďuje na centrálny nervový systém, na mozog, nervové zakončenia, lymfu. Organizmu pomáha využívať minerály a vitamíny zo stravy a lepšie ich vstrebať. Počas spánku nás učí viac duchovnu, posilňuje schopnosť snívania, ale aj veštenia.

MODRÁ

Má vysoko utišujúce účinky. Až natoľko, že pomáha aj pri liečbe nespavosti. Modrá farba dokáže telo upokojiť a ukolísať do pohodovej nálady. Bojuje so stresom a dodáva nám viac pozitívneho myslenia. Po zdravotnej stránke je ideálna na hnisavé rany, aj bolestivé miesta. Eliminuje búšenie srdca, znižuje krvný tlak a tíši bolesť. Zmierňuje taktiež problémy v období menopauzy. 

Ako na vás vplýva vaša obľúbená farba?

Zdroj: Shutterstock®

ZELENÁ

Zelená farba pôsobí upokojujúco, lieči tak telo, ako aj myseľ. Dodáva do priestoru, ale aj do nás harmóniu, skľudní rozutekané myšlienky, odstráni nervozitu a stres. Regeneruje celý nervový systém, pomáha znižovať krvný tlak, ako aj liečiť problémy s kĺbmi, či reumou. Neodporúča sa pri liečbe rakoviny, avšak pri iných ochoreniach pôsobí hojivo. 

HNEDÁ

Hnedá farba pôsobí uzemňujúco, a v tom správnom odtieni aj harmonicky. Pri liečbe ochorení sa spája najmä s hrubým črevom, má detoxikačné účinky, ale tiež zmierňujúce. Tíši napríklad bolesť chrbta, kĺbov, aj panvy. 

ČIERNA

Čierna sa pri liečení farbami nevyužíva. Čo s čakier týka, pôsobí ako blok. Na druhej strane, ani jej nemôžeme uprieť niektoré účinky. Pomáha organizmu pri regenerácii a odpočinku. Dokonale preto pôsobí na nespavosť. Najlepšie je ju ale vždy skombinovať aj s inými farbami.

AKÁ JE VAŠA NAJOBĽÚBENEJŠIA FARBA?

 

 

Odporúčame prečítať:  8 RÁD, KTORÉ ZARUČENE ZATOČIA S VAŠOU LENIVOSŤOU

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Martina Zahoranová 17.01.16 12:32

MZ
karma
92.00

modrá a hnedá sú moje obľúbené farby... v lete určite aj veselšie :-)

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 17.01.16 16:48

SK
karma
114.00

mam rada zelenu,ruzovu,hnedu...

  • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 18.01.16 20:40

IM
karma
100.00

červená je dobrá aj na liečenie ženských problémou ako spodne prádlo

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 20.01.16 14:18

karma
93.00

červená a zelená

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní