Ako posilniť imunitu pred letom? Vyskúšajte prírodné a ezo tipy!

Ako posilniť imunitu pred letom? Vyskúšajte prírodné a ezo tipy!
 • 23.05.2017
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 4

I keď mrazivú zimu máme za sebou, to neznamená, že jarné obdobie, by dávalo stopku chorobám. Práve naopak. Počasie, do ktorého netušíme ako sa obliecť nám dokáže narobiť poriadne problémy a v tele ešte väčšiu šarapatu. Aby ste sa prípadným vírusom vyhli, rovno ich zo svojho okolia vyhnali, alebo si len tak posilnili imunitu, ktorá dokáže teraz zabojovať aj s alergénmi vo vzduchu. Namiesto tabletiek siahnite po overených receptoch, z ktorých vás mnohé ani nebudú nič stáť. A dokonca ich účinnosť vás aj milo prekvapí. Razom tak pošlete prípadnú nádchu, chrípku, alergiu, ekzém, či črevné ťažkosti (ktoré so sebou leto prináša už s oceľovou pravidelnosťou) niekam do teplých krajín. A to za pomoci nasledujúcich troch zaručených tipov.

Odporúčame prečítať: Čo symbolizujú kvety? Poznáte ich význam?

DOPRAJTE SI KVALITNÝ SPÁNOK

A takisto pravidelný. S pribúdajúcimi rôčikmi si mnohé z nás overia, že vyspať sa dobre a kvalitne je najlepším zdrojom energie pre naše telo. Organizmus čím je starší, tým ťažšie znáša ponocovanie, dlhé žúry, stres a 3 hodiny spánku mu už veru nič nehovoria. Preto by ste si mali najprv cielene posvietiť na svoju spálňu.


EZO TRIKY: ak máte kvalitný matrac, poriadok v izbe a predsa sa neviete dobre vyspať, niekde bude problém. Na nespavosť pomôže levanduľa pod vankúšom, alebo nakvapkaná na vankúš. Na zlé sny siahnite po lapači snov, ktorý umiestnite nad posteľ, z izby vyhoďte rastliny a kvety, ako i všetky zrkadlá. V prípade splnu, alebo novu si doprajte detox a vyhnite sa oblúkom alkoholu.

Ako si posilniť imunitu pred letom? Vyskúšajte 3 zaručené prírodné a ezo tipy!

Zdroj: Shutterstock®

SIAHNITE PO CESNAKU

Jeho liečivé až magické účinky sa opisujú už v dávnych knihách. Sú zdrojom špekulácii o boji s upírmi, naši predkovia ho využívali i na vyháňanie zlých síl, no a my ním vieme perfektne vyhnať zlé vírusy z tela. Ak vám ten klasický cesnak nerobí dobre, teraz je ideálna doba vyskúšať cesnak medvedí. Veľmi dobre prečisťuje krv a necítiť za ním až tak, ako za typickým bielym strúčikom.

Odporúčame prečítať: Odskúšajte masáže liečivými kameňmiEZO TRIKY: Z cesnaku si vyrobte svoj vlastný "tibetský elixír mladosti" - teda cesnakové kvapky. Pôvodný recept na ne je vraj až 5 tisíc rokov starý a spočíva v tom, že olúpaný censak je potrebné zaliať cca 65% liehom, dať na chladné miesto a po desiatich dňoch ho prepasírovať cez gázu. Prípravok sa užíva po kvapkách a sľubuje celkové omladenie organizmu, ako i jeho regeneráciu.

Ako si posilniť imunitu pred letom? Vyskúšajte 3 zaručené prírodné a ezo tipy!

Zdroj: Shutterstock®

ZBIERAJTE BYLINKY

O ich liečivých účinkoch sa už toho popísalo naozaj mnoho. A keďže to máme odskúšané aj na vlastnej koži, jednoznačne sme ZA. Terajšie obdobie je ideálne nielen na zber vyššie spomínaného medvedieho cesnaku, ale aj takej žihľavy. Tá má podobne ako medvedí cesnak čistiace účinky, zameriava sa ale špeciálne na naše obličky. Nezľaknite sa. Je tak trochu močopudná, no o to účinnejšia. Čaj uvarený z čerstvej žihľavy vás už zrána nakopne a dokonale naštartuje.

Odporúčame prečítať: Liečivé minerály ako pomoc pri ženských problémoch

EZO TRIKY: Bylinky sa vyberte zberať v čase, keď je Mesiac v splne. Vtedy majú totiž najmagickejšiu moc. A platí to pre všetky druhy. Nebojte sa, nemusíte sa vyzbrojiť "čelovkou", ani veľkou dávky odvahy. Zbieranie liečivých bylín si nevyžaduje noc. Stačí jednoducho deň, kedy viete, že nastala fáza splnu. A keďže tá obvykle trvá približne tri dni, do lesa sa môžete vybrať aj na viackrát. A mimochodom už keď tam budete, skúste trochu pomeditovať, zhlboka sa nadýchať čerstvého vzduchu a objať nejaký ten strom. Len tak pre radosť. Alebo pre zdravšiu imunitu.


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Katarína Kusá 23.05.17 10:18

KK
karma
89.00

medvedí cesnak a žihľava majú úžasné účinky na organizmus a sú ľahko dostupné lebo rastú skoro všade, ale neviem si predstaviť spálňu bez kvetov a zrkadiel

 • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 23.05.17 15:43

karma
108.00

Ja som robila elixir z medvedieho cesnaku aj žihľavová kúra musí byť každý rok..

 • 0
Odpovedať

Monika Filípková 23.05.17 17:01

MF
karma
56.00

Článok pre mňa ako stvorený, najmä tá nespavosť ma teraz trápi.

 • 0
Odpovedať

Mária Frnová 24.05.17 09:58

MF
karma
-1.00

zaujímavý článok

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní