Ako pôsobí Mesiac vo fáze novu?

Ako pôsobí Mesiac vo fáze novu?
  • 18.01.2016
  • Silvia Karasová

To, že spln Mesiaca vie byť mimoriadne intenzívny, na vlastnej koži pocítili už mnohé z nás. Keď je Luna najguľatejšia ako len vie, vo vzduchu častokrát cítiť napätie.

Ľudia bývajú nervóznejší, viac sa hádajú, jedlá aj alkohol im ťažšie sadne, na cestách je viac nehôd... Jednoducho spln obvykle prináša viac negatívnych pocitov, ako tých príjemných. Aj preto sa odporúča počas neho trochu detoxikovať, odstrániť zo svojho tela škodlivé toxíny, ale aj toxické myšlienky. Podobná očista sa odporúča aj počas novolunia. Pretože keď je Mesiac vo fáze novu, dokáže byť rovnako silný ako počas splnu.

Novolunie má narozdiel od splnu pohodovejšiu energiu

Vo svete mágie znamená nové začiatky, čas na zmenu, vnútornú premenu, ako aj definitívny koniec. Samozrejme každý nov je iný. Závisí od mnohých faktorov, tým najsilnejším z nich je postavenie Luny v astrologickom znamení. Napríklad aj Luna prechádza počas novolunia znamením Panny, je najlepší čas skoncovať so svojimi zlozvykmi. Racionalita tohto znamenia naše rozhodnutie ešte upevní. 

Odporúčame prečítať: Ako na vás vplýva vaša obľúbená farba?

Ako pôsobí Mesiac vo fáze novu?

Zdroj: Shutterstock®

Ako novolunie vplýva na naše telo?

Keď Mesiac ubúda je to jasné znamenie toho, že spolu s ním sa môžeme zbaviť všetkého, čo nám v našom živote prekáža. Od nadbytočných kilogramov, cez starosti, toxíny v tele, až po pochmúrne myšlienky. Obdobie tesne pred a po nove, vrátane novolunia je ideálnym časom na detoxikáciu tela. Pokúste sa aspoň o 3 dňový pôst, pite veľa bylinkových čajov, veľa obyčajnej nesladenej vody a ak jedlo tak nech je to zelenina a ovocie, najlepšie v ich čerstvej podobe. Na obdobie novu je vhodné si naplánovať aj operácie, či operatívne zákroky. Rany sa totiž teraz rýchlejšie hoja, menej krvácajú a nov tlmí aj bolesť. Novolunie aktivuje centrálny nervový systém, zvyšuje našu pozornosť. Čo je už menej príjemné môžeme výraznejšie cítiť chrbát, je preto dobré si ho precvičiť. Snažte sa predísť aj bolesti hlavy, pomôže v tom pravidelný pitný režim.

Odporúčame prečítať: Rok 2016 – rok OHNIVEJ OPICE

Ako pôsobí Mesiac vo fáze novu?

Zdroj: Shutterstock®

Ako novolunie vplýva na našu psychiku?

Fáza novu je v kalendári zaznačená čiernym plným krúžkom. Keď je nov, Mesiac akoby z oblohy úplne zmizol. Je čiernočierna tma, temnota, ale aj nádej pre nové začiatky. Práve toto naladenie v nás novolunie podporuje. Vychádzajúc z tejto myšlienky nám dodáva aj viac energie a chuť do života. Podporuje v nás nové plány, kreativitu, odvahu, u senzibilnejších osôb dokonca aj predtuchu. Noc počas novu preto môžete využiť napríklad aj na veštecké snívanie. Nov je okrem toho ideálna na magické priania. Malé rituály o privolaní šťastia do života sú práve počas tejto fázy najúčinnejšie. Keďže nov je jasným znakom zmien, z toľkých novôt hneď naraz môžete byť aj pochopiteľne rozrušené. Nov preto podobne ako spln sprevádza nervozita, avšak táto neústi do agresie, ale skôr do neistoty. Tieto stavy sú našťastie skôr výnimočné, keďže nov na nás v konečnom dôsledku pôsobí pozitívne, podporuje naše sebavedomie a dodáva nám aj odvahu.

Odporúčame prečítať: Ako bude vplývať Opica na vzťahy v roku 2016?

Najbližšie máme nov v pondelok 8.2.2016. Odskúšajte si jeho účinky na sebe.

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 18.01.16 07:01

SK
karma
113.00

Mesiac ma obrovsku silu,ktora posobi na vsetko,ludia sa nim riadili odjakziva

  • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 18.01.16 19:48

MZ
karma
92.00

určite sa oplatí trošku týmto riadiť... verím že niečo na tom bude pravdy

  • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 21.01.16 20:59

IM
karma
100.00

toto ma zaujma

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní