Ako sa správne starať o liečivé kamene?

Ako sa správne starať o liečivé kamene?
  • 28.09.2015
  • Silvia Karasová

Raz už je to jednoducho tak. Všetko, čo máme si vyžaduje pravidelnú a zároveň špecifickú starostlivosť. Liečivé kamene nevynímajúc. Starostlivosť o ne by dokonca mala byť obzvlášť dôkladná, dôvod nájdete vo všetkej negatívnej energii, od ktorej vás vaše kamienky chránia. Tým, že ju pohlcujú sa však oslabujú a práve preto ich je potrebné pravidelne čistiť aj nabíjať.

Ako spoznáte, že kamienok vyžaduje akútnu pomoc?

Väčšinou by ste to mali vycítiť. Zbadať, že z neho už prestáva vyžarovať tá energia, ktorou vás doteraz napĺňal. Kamienok, keď už nevládze začína tiež tmavnúť, alebo naopak strácať na svojej farbe. Pokiaľ načerpal už priveľa negatívnej energie, vytvoriť sa na ňom môžu aj tmavšie škvrny, či dokonca trhliny. a vtedy je viac než potrebná prvá pomoc. 

Odporúčame prečítať: Liečivá hudba pomôže prekonať mnohé zdravotné problémy

Ako sa správne starať o liečivé kamene?

Zdroj: Shutterstock®

Na očistenie a zároveň dobitie "unaveného" kamienka použite čistenie na energetickej úrovni. Výhoda je v tom, že môžete využiť v podstate všetko, čo vám ponúka samotná príroda. Medzi tie najsilnejšie čističe sa radí Mesiac, alebo Slnko. Pozor, ale na to, aký druh kamienka vystavíte ich žiareniu. Niektorí (napríklad mesačný kameň) ľúbia len mesačný svit, iné sa na Slnku nabijú a očistia desaťnásobne viac. Čistenie takouto formou spočíva v tom, že si kamienok uložíte na miesto, kde viete, že budú lúče Slnka, alebo Luny vyžarovať najdlhšie a kamienok necháte v pokoji, aj niekoľko hodín, prípadne celú noc, či celý deň.


Ďalšou z možností je čistenie vodou. Opäť pozor na to, keďže nie každý liečivý kameň má vodu v obľube, väčšina ale našťastie áno. Najlepšie je pustiť na kameň prúd tečúcej vody, ak si kamienok vyžaduje intenzívnejšiu očistu (napríklad keď sme ho dostali z druhej ruky) je dobré ho do misky s vodou položiť a tú pravidelne meniť za čerstvú. Apropo najlepšia voda je minerálna, čistá pramenitá, ale tiež morská. Kameňom môžete dopriať aj soľný kúpeľ, za pomoci morskej, alebo himalájskej soli. Soľ dokonca ani nemusíte riediť s vodou, postačí vložiť (zahrabať) kamienok do suchej soli a nechať ho v nej na noc odpočívať. 

Odporúčame prečítať: Čo nám prináša jesenná rovnodennosť?

Ako sa správne starať o liečivé kamene?

Zdroj: Shutterstock®

Ešte lepšie než soľ pôsobí nielen v rámci očisty, ale aj dobíjania pozitívnou energiou, zem. Najlepšie je využiť hlinu, ktorú máte v záhradke. Kamienok do nej vložiť na celý deň, alebo noc a nechať nech si matka príroda s ním urobí "poriadok". Potom už len stačí očistu zavŕšiť pod prúdom vody a na niekoľko týždňov až mesiacov máte o kamienok postarané. Výhoda očisty zemou je tá, že zemina nie je dráždivá a vyhovuje akémukoľvek druhu kameňa.

Odporúčame prečítať: Tekvica hokaido a jej liečivé účinky

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 17.12.15 19:44

SK
karma
114.00

Aj ja mam svoj liecivy kamen,taky ochranny,pretoze robim s ludmi a obcas mam pocit,ze niektori odoberaju energiu.Kamen cistim prudom tecucej studenej vody a slnecnymi lucmi.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní