Ako sa udržať v lucidnom sne?

Ako sa udržať v lucidnom sne?
  • 20.08.2014
  • Silvia Karasová

Minule sme si predstavili snenie z trochu iného uhla pohľadu. Pre všetkých, ktorý túžia svoje sny posunúť do inej úrovne a naučiť sa ich ovládať je tu práve tzv. lucidné snívanie. Ide o stav, pri ktorom si plne uvedomujete fakt, že snívate. A nie je to všetko, pri takomto snívaní môžete svoje sny mať vo svojej plnej réžií. Techniky na vyvolanie takýchto lucidných snov je hneď niekoľko. Pripomenúť si ich môžete TU. Ak sa vám postupom času podarí snenie vyvolať bez väčších problémov, nastáva časť druhá – udržať sa v sne pri vedomí čo najdlhšie. Ako na to si prezradíme práve dnes.

Odporúčame prečítať: 10 znakov ako rozpoznáte Leva

Najprv si overte, že ste v sne a nie v skutočnosti :)

Ako sa udržať v lucidnom sne?

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Aromatická masáž masážnou sviečkou

Ako na to? Sústrediť by ste sa mali na body, ktorý obvykle v realite nedávajú zmysel. Overte si napríklad čas, alebo dátum. Pozrite sa na hodinky, či na kalendár raz, odvráťte zrak a overte si to opäť. V sne s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíte niečo iné, buď úplne iné hodinky, alebo v kalendári len nejaké nezmysly, či iný čas. Podobne to funguje aj s textom, vezmite preto v sne do rúk nejakú knihu, časopis a začítajte sa. Potom sa vráťte k tej istej stránke opäť a obsahom budete prekvapené:) V sne bolesť obvykle necítime, preto sa pokojne uštipnite, alebo si doprajte buchnát, a máte overené, že ide o snívanie. Taktiež osoby, veci, predmety mávajú v snoch pod vplyvom našej fantázie neobvyklé tvary, farby, prejavy správania... Hovoriaci pes, je ozaj len výplodom vášho snenia.

Ako sa udržať v lucidnom sne?

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať:  5 overených rád - Ako sa prinútiť cvičiť pravidelne 

Pozor na chyby! Ak si overíte, že sen, ktorý si plne uvedomujete je naozaj len sen, nezľaknite sa. To býva totiž najčastejšou chybou začiatočníkov. Uvedomia si, že konečne docielili lucidného sna, a pod vplyvom veľkého vzrušenia, či adrenalínu sa môžu preľaknúť a zobudiť. Emócie teda bokom, pri lucidnom snívaní musíte ostať pokojné a pasívne.  

Ako sa udržať v lucidnom sne?

Zdroj: Shutterstock®

Využite sugesciu. Tá môže byť skvelou pomôckou na udržanie svojho lucidného sna. Stačí dospieť k myšlienke „áno, snívam“. Podobne ju tak môžete využiť aj tesne pred zaspávaním. Intenzívne myslite na nejaký dej, situáciu, o ktorej si chcete zasnívať, a časom a cvikom sa tak môže udiať. Svoj lucidný sen si môžete predĺžiť aj tak, že budete v podstate neustále myslieť na to, že ide len o sen. Takto vás nemusia vystrašiť ani magické schopnosti, ktoré samé sebe v sne vymyslíte, ani adrenalínové zážitky, ktoré sa rozhodnete prežiť. Sen by ste si takto mohli predĺžiť až o hodinu.

Odporúčame prečítať: Filozofia Feng shui

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Katarína Šutvajová 21.08.14 14:15

karma
-1.00

zaujímavé,musím vyskúšať

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 29.10.14 21:36

JK
karma
100.00

zaujímavý článok nikdy som o niečom takom nečítala

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní