Ako si vyložiť sny? Vytvorte si vlastný snár!

Ako si vyložiť sny? Vytvorte si vlastný snár!
  • 21.04.2013
  • Silvia Karasová

Radi snívate? My taktiež! Pokiaľ patríte k tým šťastlivcom, ktorí noc čo noc snívajú živé sny a ráno si ich pamätajú takmer do detailov, gratulujeme. Váš snový život vám totiž o vás môže mnohé prezradiť. Stačí si sny len správne vyložiť.

Odporúčame: Ďatelinové polia na Záhorí: V honbe za dokonalou fotkou ich udupali!

snívanie

Zdroj: Shutterstock®

Ako na vlastný snár?

V našich snoch si projektujeme svoje zážitky, emócie, fantázie, na povrch však vychádzajú aj staré rany, túžby či dokonca predtuchy. Ako zistiť, čo v sne znamená jazero s pokojnou hladinou vody, lietanie alebo žena v bielom? Samozrejme snárom! Ale nie tým, ktorý dostanete zakúpiť v obchode. Všeobecný snár vás môže skôr pobaviť a je len malá pravdepodobnosť, že by všetká jeho symbolika sedela aj na vaše vnútro.

spánok so snami

Zdroj: Shutterstock®

Ak chcete svojim snom skutočne porozumieť, vytvorte si vlastný snár. Ako na to? Položte si k posteli zošit a pero, nastavte si budík o desať minút skôr než zvyčajne a ihneď po prebúdzaní zapisujte. Každé ráno, každý jeden sen, ktorý si zapamätáte. Podstatné sú všetky detaily, ktoré vám zo sna utkvejú v pamäti. Farby, vône, melódie, postavy aj situácie. Ak sa vám stane, že si na sen neviete spomenúť, ale zanechal vo vás aspoň nejaké pocity, zapisujte aj tie. Pravidelným zaznamenávaním vám takýto snový denníček začne o vás odhaľovať všetko doteraz nepoznané či nepochopené.

Odporúčame: Kedy je káva najzdravšia? Vedci majú jasnú odpoveď, ktorá ťa (ne)poteší!

zapisovanie snov

Zdroj: Shutterstock®

Chce to, samozrejme, čas a cvik, no ak tento svoj denníček nezanedbáte, stanete sa poľahky expertkami na vlastný výklad snov. Postupne vám totiž symboly z vašich snov začnú dávať význam. Možno zistíte, že keď sa vám neustále sníva o tom, že lietate, vaše JA túži v realite po slobode. Všímajte si aj ostatné detaily – čo sa deje popritom keď lietate, akou osobou ste, čo ešte vidíte? A čo sa deje, keď sa vám ten sen nesníva? Ste na letnej dovolenke a sny o lietaní pominuli? Možno je to práve práca, ktorá vás ťaží natoľko, že túžite po slobodnejšom povolaní?

Denníček snov noste pri sebe! Často sa stane, že znenazdajky vám môže spomienka na včerajší sen udrieť do mysle kedykoľvek počas dňa. Vždy si je dobré zapísať všetko, na čo si zo sna spomeniete, neodkladajte to na neskôr, pretože neskôr sa tá spomienka môže z hlavy nenávratne vytratiť.

snár

Zdroj: Shutterstock®

K svojim snom sa pravidelne vracajte. Hľadajte prepojenie medzi vašou realitou a tým, čo sa vám sníva. Často nás naša intuícia chce v snoch pred niečím varovať, alebo upozorniť na čosi, čo nechtiac prehliadame. Každý symbol, ktorého význam odhalíte, si zapíšte, ale ešte ho „nezatracujte“. Pokojne môže mať pre vás viac významov, na ktoré ste len doteraz neprišli.

Nebudeme vám klamať, práca so snami je beh na dlhú trať. Spoznať dokonale samú seba však rozhodne stojí za to!

Pozri aj: Čo je Marfanov syndróm? Pozor, poukazujú naň tieto príznaky!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 30.11.13 22:14

JK
karma
100.00

občas sa mi sníva a aj sen sa mi už vyplnil

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní