Akú energiu načerpáte v lese, pri mori, na lúke, v jaskyni, či pri jazere?

Akú energiu načerpáte v lese, pri mori, na lúke, v jaskyni, či pri jazere?
  • 23.05.2016
  • Silvia Karasová

Pobyt v prírode je rozhodne blahodárny, o tom vedia najmä tie z nás, ktoré sú väčšiu časť roka v meste.

A z času na čas sa im podarí vybehnúť niekam do lesa, či k vode. Ak ste na tom podobne, mali by ste využiť každú možnú chvíľku na relax a na dôkladné nabratie nových síl.

Kde a ako na to, to vám pošepká buď samotná príroda, alebo aj my v dnešnom článku.

Odporúčame prečítať: Privolajte si šťastie do životov – vyberte si talizman podľa znamenia

Načerpajte energiu v prírode

Zdroj: Shutterstock®

Les a jeho energia

O objímaní stromov sme si už, čo to popísali. Faktom ostáva, že pobyt v lese a jeho tichu dokáže upokojiť vyčerpanú dušu. Pomôže jej spamätať sa zo všetkých bôľov, nabrať novú silu aj odvahu. Keď sa stromov začnete dotýkať, prihovárať sa im a objímať ich, vďaka ich energii si môžete výrazne posilniť imunitu a vystrábiť sa z niektorých ochorení.

Lúka a jej energia

Aj lúka má svoje čaro a alergičky sa možno sarkasticky uškrnú, no ak sa na nej už ocitnú, mali by vnímať všetky tie čarovné možnosti, ktoré im lúka ponúka. Máme na mysli nielen romantickú scenériu, ktorá už na pohľad poteší dušu, ale najmä jej magické bylinky. Pri najbližšej možnej príležitosti preto neváhajte a vyrazte s atlasom rastlín na lúku. Aj keď ste alergičky prekonajte sa a pohľadajte si na nej bylinky, ktoré vám s alergiou pomôžu. 

Odporúčame prečítať: Nájdite si svoj strom podľa znamenia

Načerpajte energiu v prírode

Zdroj: Shutterstock®

More a jeho energia

Pri magickej moci by ste pokojne mohli zájsť až do mytológie a hovoriť o morských pannách, či vzývať boha mora. Nám však úplne stačí slaná príchuť mora, ktorá nám prepláchne dutiny, prelieči dýchacie cesty, eliminuje príznaky už toľko spomínanej alergie a ešte ponúkne aj magické pomôcky lásky. Pre zvýšenie sexuálnej túžby, či obnovenie vášni v spálni sa zvykne používať napríklad mušľa, a tú si ulovíte napríklad na dovolenke pri mori. 

Jaskyňa a jej energia

Podobne ako more aj jaskyňa pomáha pri problémoch s dýchacími cestami, okrem toho vás jej chlad a prítmie dokáže tiež zharmonizovať. Zvuky kvapiek z kvaplí, čistý vzduch a čarovná atmosféra sú ideálnym miestom na meditáciu, či očistu duše.

Jazero a jeho energia

A pokiaľ cítite, že potrebujete poriadnu a celkovú očistu duše ponorte sa aj do vám blízkeho jazierka. Voda sa celkovo spája s mágiou emócií, dokáže odplaviť naše bôle, neduhy, aj starosti. Stačí ju o to poprosiť. 

Odporúčame prečítať: Terapia farbou - sila zelenej

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 23.05.16 07:57

SK
karma
113.00

les a luku mame hned za nasim domom, milujem tu energiu, neviem sa jej nabazit, ak sa da, v lete sa zasa tesim na more a jeho sum...

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 24.05.16 19:45

MM
karma
100.00

ja najviac čerpám energiu na záhrade

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 24.05.16 20:20

AK
karma
100.00

príroda je najlepší životabudič

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní