Akvamarín - kameň odvahy.

Akvamarín - kameň odvahy.
  • 14.02.2015
  • Monika Moon

    • Zdieľaj:
  • 0


Akvamarín je kameň symbolizujúci odvahu. Jeho upokojujúca energia potláča stres a upokojuje myseľ. Vnáša harmóniu do svojho okolia a chráni ho pred škodlivým znečistením.

Je vhodný k meditáciám, vytvára ochranný štít aury a uvádza do rovnováhy čakry, prináša nové inšpirácie.

Vyvoláva pocit spokojnosti a pohody, účinne pomáha pri potláčaní stresu a depresii. Symbolizuje svetlo a čistotu, necháva oddýchnuť nervový systém, zbavuje strachu. Ukľudňuje myseľ a odstraňuje z nej nevhodné myšlienky. Filtruje informácie prúdiace do mozgu, zlepšuje vnímavosť, zbystruje intelekt a vo chvíľach zmätku vyjasňuje skutočné okolnosti. 

Odporúčame prečítať:  Koral - chráni pred urieknutím

akvamarín

Zdroj: Shutterstock®

Harmonizuje pečeň, štítnu žľazu, lymfatický systém a odbúrava hnev. Slúži pri liečbe bolesti krku, kde má očistnú vlastnosť odstraňovať nahromadené blokády brániace komunikácii a vyjadreniu svojich myšlienok. Podporuje liečbu dýchacích ciest, slizníc, zmierňuje kašeľ, astmatické stavy. Pomáha pri sennej nádche. Vložením do úst utlmuje bolesti zubov, čeľustí a ďasien. 

Odporúčame prečítať: Granát - obnova energie a sily

akvamarín

Zdroj: Shutterstock®

Pomáha pri znižovaní zadržiavania vody v organizme a tým harmonizuje činnosť obličiek. Posilňuje činnosť orgánov starajúcich sa o prečisťovanie tela. Prospešne pôsobí na oči a žalúdok. Úspešne funguje proti krátkozrakosti i ďalekozrakosti.

Odporúčame prečítať:   Silicit - kameň optimizmu

akvamarín

Zdroj: Shutterstock®

Dokáže zlomiť staré naprogramovanie a pomáha prevziať zodpovednosť za svoj vlastný osud. Zbystruje intelekt a vnímavosť, čistí zablokovanú komunikáciu a zlepšuje sebavyjadrenie. Podľa starých tradícií sľubuje šťastné manželstvo.

akvamarín

Zdroj: Shutterstock®

Znamenia: Baran, Býk, Blíženci, Škorpión, Vodnár, Ryby, Váhy

Čistí sa pod tečúcou vodou a potom ho uložíme na nabitý kryštál, mimo priameho slnečného svetla, alebo na dennom svetle, mal by sa chrániť pred priamym slnkom, pretože môže stratiť krásnu svetlomodrú farbu a oslabiť účinnosť svojho pôsobenia.

Zdroj: https://www.facebook.com/oazazdravia

akvamarin

Zdroj: Shutterstock®


    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní