Amulety pre šťastie - čo o nich ešte neviete

Amulety pre šťastie - čo o nich ešte neviete
  • 12.11.2014
  • Silvia Karasová

Čo je to šťastie? Pre každého z nás je to niečo iné, a predsa pointa vždy ostáva tá istá. Každý z nás svoje šťastie v živote hľadá a v každej jeho etape si to šťastie spája s niečím iným. Pre niekoho je to láska, pre iného skvelá práca, peniaze, krásne zážitky, cestovanie, zdravie, milujúca rodina...

Ak poznáte niekoho, kto má šťastia málo, alebo samé si ho chcete do svojho života prilákať, takým malým pomocníkom môže byť aj amulet. 

Čo to vlastne amulet je?

Amulety pre šťastie

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Uľahčite si život pomocou jogy

Ide o symbol a zároveň pomôcku, ktorá nás má ochrániť pred zlou energiou, negatívnymi silami, či tzv.„ľudskými upírmi“. Kedysi bolo úplne prirodzené pri sebe nosievať ochranný amulet. Amulety sa dokonca kládli aj do hrobov pozostalým, aby ich po smrti ochránili pred temnými silami. Za života na nás dávali pozor aj pred chorobami, bolesťou, aj zápalmi. V takomto prípade sa nosievali práve na problematických miestach. Ak človeka trápili v noci zlé sny, až nočné mory, k posteli si bolo potrebné dať špeciálny amulet, pomáhal aj uložený pod vankúšom. Časom sa tieto skutočnosti nezmenili a aj keď v dnešnej dobe amuletom nepripisujeme takú vážnosť, v prípade, že im uveríme, môžeme sebe alebo svojim blízkym zabezpečiť.

V akej podobe amulety môžu byť?

Amulety pre šťastie

Zdroj: Shutterstock®

Najčastejšie majú amulety zároveň funkciu šperkov. Je to tá najpraktickejšia možnosť v prípade, že ich máme nosiť väčšinu času pri sebe. A teda môžu byť v podobe náramkov, náušníc, náhrdelníkov, brošní, aj prsteňov, či príveskov. V izbe môžu vyzerať vaše amulety akokoľvek. Visieť na stene, stáť ako soška, byť v podobe kamienka, kresby, akúkoľvek podobu zvolíte, podstatná vždy bude pointa.

Aký amulet je vhodný na čo?

Závisí od toho, čo vo svojom živote vlastne postrádate :)

Niekomu sa nedarí na poli lásky a rád by si do života pritiahol tú pravú polovičku. Najtradičnejším symbolom lásky je ako inak srdce, ideálne zo zlata, alebo aspoň zlatistej farby. Podobne žaba vám zabezpečí šťastie vo vzťahu, rybka zas hovorí o plodnosti, o vernosti a šťastí v láske je presvedčená aj strieborná lastovička. Sexualitu či vášeň do spálne vnesú mušle.

Odporúčame prečítať: Ako urýchliť priebeh chrípky?

Amulety pre šťastie

Zdroj: Shutterstock®

Pre viac peňazí vyskúšajte nosiť v peňaženke štvorlístok, symbolom bohatstva je aj lev, podľa čínskej filozofie peniaze do domácnosti prinesie aj symbol korytnačky. Ešte lepšie ak si korytnačku budete doma chovať v jej živej podobe :) Financie by vám mohli priniesť aj feng shui symboly mincí.

Ak cítite, že potrebujete ochranu pred negatívnymi silami, noste červený náramok (postačí červená šnúrka), vhodný je aj symbol polmesiaca, kamienok ako hematit, či nejaké to „magické“ oko. Alebo si rovno zaobstarajte mačku, ktoré sa z ríše zvierat považuje za tie najmagickejšie:)

Amulety pre šťastie

Zdroj: Shutterstock®

Pre šťastie vo všeobecnosti nechajte prehovoriť svoju intuíciu. Po čom siahnete, to bude to pravé orechové. Pokojne to môžu byť vaše obľúbené zvieratka, kvet, kamienok, či už spomínaný štvorlístok. V domácnostiach nad dvere je zvykom tiež zavesiť podkovičku pre šťastie.

Máte svoj obľúbený amulet pre šťastie?

Odporúčame prečítať: Filmy plné mágie

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Martina Zahoranová 12.11.14 19:53

MZ
karma
92.00

amulet pre šťastie nemám :-)

  • 0
Odpovedať

Andrea Vidová 13.11.14 08:48

AV
karma
-1.00

nosím v peňaženke symbol mincí feng shui a podkovičku máme tiež zavesenú na stene

  • 0
Odpovedať

anka - fb anka all saga saganová 13.11.14 20:40

A-FAASS
karma
-1.00

super článok, zaujímavé čítanie.

  • 0
Odpovedať

Martina Begalova 14.11.14 09:38

MB
karma
108.00

ja amulet nesnosim, som veriaca, tak len krizik na retiazke.

  • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 15.11.14 10:59

ľO
karma
-1.00

asi taká podkova pre šťastie je môj amulet

  • 0
Odpovedať

Jana Čipková 25.08.18 08:50

karma
107.00

Môj amulet je prívesok anjela.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní