Buďte krásne s Lunou

Buďte krásne s Lunou
  • 27.02.2013
  • Silvia Karasová

Postavenie Mesiaca má vplyv nielen na naše správanie, či spánok, ale tiež na krásu a zdravie. Kedy je najlepšie umyť si vlasy, navštíviť kozmetičku, či zájsť na masáž? V ktorom čase sa kilá ľahšie zhadzujú, a prečo máte pred splnom stavy podobné syndrómu PMS?

Uľahčite si život poznaním vplyvu Mesiaca. Ak sa neviete v lunárnom kalendári zorientovať, rady vám s tým pomôžeme.

Fázy Mesiaca

Luna v splne  spln Mesiaca sa považuje za najintenzívnejšiu lunárnu fázu. Počas splnu sú mnohí ľudia senzitívnejší na akékoľvek vonkajšie prejavy, spánok je ľahší a sny môžu byť živšie. V tomto čase sa odporúča telo nezaťažovať alkoholom a ťažkými jedlami, aby ste prípadné nálady svojho tela aj psychiky ešte viac nerozrušovali. Spln zároveň z nášho organizmu robí akýsi magnet na všetky škodliviny, ktoré majú tendenciu sa v tomto období usadzovať rýchlejšie a dôkladnejšie. Pite veľa bylinkových čajov s prečišťujúcim účinkom a pred bolesťou hlavy, či prípadnou nervozitou sa obrňte napríklad relaxačným kúpeľom, aromaterapiou, či obľúbenou hudbou.

Počas splnu je vhodné čistiť šperky, či nabíjať liečivé kamene. Zo stravy vylúčte mliečne výrobky, soľ, mäso aj tuky. Konzumujte hlavne veľa čerstvej zeleniny, ovocia a jedlá pripravené na pare. Spln Mesiaca má tiež výrazný vplyv na náš prah bolesti. Krvácanie je počas splnu intenzívnejšie než inokedy, preto sa operácie, či chirurgické zákroky, ktoré nie sú akútne v tieto dni neodporúčajú.

                              Buďte krásne s Lunou

Mesiac v nove už pôsobí na organizmus menej agresívne než spln, napriek tomu to nie je čas vhodný na doháňanie všemožných gurmánskych pôžitkov. Práve naopak! Nov dokonale podporuje detoxikáciu tela, preto sa odporúča maximálna možná očista, počas ktorej z organizmu vyplavíte všetky nahromadené toxíny.

Nezabúdajte tiež na pitný režim aj aktívny pohyb na čerstvom vzduchu. Prípadnú návštevu zubára, či chirurga si naplánujte práve na obdobie novu – rany sa budú rýchlejšie hojiť a bolesť po zákroku nebude taká silná.

                              Buďte krásne s Lunou
 
 Pribúdajúci Mesiac ako Mesiac pribúda tak pribúdajú aj kilá – ak si  nedávate pozor na stravu a slovo fitness poznáte len z časopisov, počas  dorastajúcej Luny sa ručička na vašej váhe môže nebezpečne zakývať. Pribúdať  spolu s Mesiacom budú do vášho tela okrem škodlivín samozrejme aj vitamíny,  stopové prvky a minerály preto je zdravá a pestrá strava na mieste.
 
 Ak túžite po hustých a zdravých vlasoch, navštívte v týchto dňoch  kadernícky salón. Strihanie zabezpečí ich dynamickejší rast a farbenie zas  dlhotrvajúcejší efekt. Podobne sú na tom aj vaše nechty, ktoré dôkladnou  manikúrou a pedikúrou ozdravíte a posilníte.
 
 

Ubúdajúca Luna toto obdobie je ideálne na započatie fitness plánu, vyskúšanie diét, či jednoduchej zmeny jedálneho lístka. V čase keď Mesiac ubúda ľahšie zhadzujeme prebytočné kilá, zbavujeme tiež telo toxínov a naberáme nové sily. Jednoduchšie sa zbavíte tiež nežiadúcich chĺpkov – epilácia v tomto období je účinnejšia než obvykle.

Ak vás trápi problematická pleť navštívte práve teraz kozmetičku a nechajte si dôkladne prečistiť pokožku tváre aj tela. Vhodný je tiež peeling, ktorý pleť zbaví odumretých buniek a dodá jej zdravší vzhľad. Z wellness procedúr vyskúšajte očistné zábaly, či detoxikačné masáže.

Zdroj foto: www.layoutsparks.com, www.octaviatea.com, www.amazon.co.uk,

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

stanka adamčíková 07.03.13 12:45

SA
karma
-1.00

Nikdy som sa nezaoberala Lunou až kým mi sestra nepovedala- Preto ti nechytila farba na vlasy,lebo podľa Luny sa majú farbiť až za dva dni!..no bola som prekvapená, teraz sa s ňou radím občas, má taký špeciálny Lunárny kalendár, kde je uvedené čo sa smie a čo by sa nemalo...

  • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 14.10.14 09:42

ľO
karma
-1.00

vždy dám na rady lunárneho kalendára a často prinesie kladné výsledky

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní