Chalcedón - kameň rečníkov

Chalcedón - kameň rečníkov
  • 06.03.2015
  • Monika Moon

Už od pradávna je chalcedón považovaný za kameň rečníkov. Kto naň dýchne a dotkne sa ho jazykom, bude vraj disponovať darom výrečnosti. Chalcedón tomu, kto ho nosí prepožičiava fyzickú silu, vytrvalosť a krásu. Je to receptívny kameň a podporuje vnútorný pokoj, ochranu a zľahčuje nočné mory, smútok či depresiu. Pomáha pri cestovaní i proti psychickým a magickým útokom.

Zlepšuje oba aspekty komunikácie: schopnosť počúvať a porozumieť, ako aj schopnosť vyjadrovať svoje myšlienky. Pomáha nám vstupovať do kontaktov s inými ľuďmi a bytosťami. Už odvekov sa spájal aj so schopnosťou učiť sa cudzie jazyky. Zvyšuje naše verbálne zručnosti a niekedy sa mu hovorí aj “kameň diplomatov”.

Odporúčame prečítať: Akvamarin-kamen-odvahy

chalcedon privesok

Zdroj: Shutterstock®

Vďaka tomu, že sa dokáže pri vzniku prispôsobiť hocijakému tvaru priestoru, pomáha nám akceptovať nové situácie bez toho, aby sme stratili svoju identitu. Emocionálne nás ukľudňuje, uvoľňuje a zbavuje strachu zo života a podporuje v nás veľkodušnosť. Zlepšuje pamäť. Odstraňuje depresie a zlepšuje stav mysli. Prináša emočnú stabilitu a zmieňuje nepriateľské pocity. 

Odporúčame prečítať:  Granát - obnova energie a sily

chalcedon náušnice

Zdroj: Shutterstock®

Chalcedón zavesený na krku znamená silu a múdrosť. Upokojuje a vyrovnáva myseľ, napäté nervy a zoslabuje stav beznádeje a tlmí vzrušenie. Podporuje tvorbu mlieka u dojčiacich matek, zastavuje krvácanie a uľahčuje. Znižuje precitlivenosť, popudlivosť a pomáha prekonávať príliš veľké napätie zapríčinené stresom. Preto je vhodný pre všetkých, čo ľahko znervóznia a dajú sa vyniesť z rovnováhy. Zlepšuje priebeh akejkoľvek negatívnej situácie.

Uvádza telo, myseľ a ducha do vzájomnej harmónie. Je liečivým kameňom ochrany, zvlášť na cestách, pohlcuje negatívnu energiu a rozptyľuje negatívne myšlienky, zaháňa nočné mory a strach z tmy. Dodává krásu, sílu, energiu a prináša úspech vo všetkých rovinách. Prináša šťastie. Veľmi cenený kameň.

Chalcedón podporuje flexibilitu, takže vďaka nemu sa ľahšie prispôsobite podmienkam, ktoré  sa zmenili.

chalcedon náhrdelník

Zdroj: Shutterstock®

Liečiace vlastnosti: Zmierňuje problémy dýchacieho traktu, napr. nachladenia alebo dôsledky fajčenia. Používa sa pri liečení očí (glaukóm) a uší a problémov s rovnováhou. Má protizápalové účinky a znižuje teploty. Môže znižovať krvný tlak i precitlivelosť na výkyvy počasia.

Chalcedónová voda s troškou soli, povarená ako čaj, zlepšuje škrabanie v hrdle, suchý kašel a ochorenie priedušiek.

V spojení s horským krištálom je osvedčený spoločník pre obdobie prechodu (menopauza).

Odporúčania: Chalcedón možno nosiť aj po dlhší čas a 24 hodín denne. Najvhodnejší je priamy kontakt s kožou. Dobré je pokladať ho na nemocné miesto.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 06.03.15 08:16

JK
karma
100.00

skvelý článok zas som sa dozvedela niečo nové

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní