Čo Luna odporúča na Veľký piatok a Bielu sobotu?

Čo Luna odporúča na Veľký piatok a Bielu sobotu?
 • 25.03.2016
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

Veľkonočné sviatky sú spolu s tými vianočnými, našimi najväčšími sviatkami v roku. Narozdiel od Vianoc ich však slávime každý rok v inom dátume, vždy však v piatok, sobotu, nedeľu a pondelok. My sa v najbližšie dni pozrieme na to, v akom lunárnom duchu sa tohtoročná Veľká noc ponesie.

Dnes sme nakukli do lunárneho kalendára, aby sme vám priniesli pár tipov na Veľký piatok a Bielu sobotu.

Asi väčšina z nás zaregistrovala, že streda 23.marca 2016 sa niesla pod vplyvom splnu. Po nej plný Mesiac pomaličky začína ubúdať a jeho vplyv tak zasiahne aj Veľkú noc.

Odporúčame prečítať:  Zázrak menom KURKUMA - spoznajte jej liečivé a skrášlujúce účinky

Čo Luna odporúča na Veľký piatok a Bielu sobotu?

Zdroj: Shutterstock®

VEĽKÝ PIATOK

Ešte do piatkového večera 19:10 sa Luna ponesie v znamení Váh. Tie nám v tieto dni prinášajú paradoxne rovnováhu medzi telom aj našou dušou. Stredajší spln ešte stále svojou troškou zasahuje aj do dnešného dňa. Prísny pôst, ktorý hlásajú v tomto období kresťania na celom svete, preto má rozhodne svoj význam. Okrem toho, že vás očistí po duševnej stránke, očistíte tiež svoje telo od toxínov a ako milý bonus, naštartujete svoje telo na chudnutie. Práve chudnutie je v čase ubúdajúcej Luny efektívnejšie, čo oceníte už pri pohľade na veľkonočné dobroty.

Pokiaľ nevydržíte celý deň len o vode a bylinkovom čaji, pripravte si ľahký zeleninový šalát, či bezmäsitú polievku.

Váhy vo vás posilnia tiež vaše estetické sklony, a tak sa nejedna domácnosť bude práve na Veľký piatok premieňať na interiér plný veľkonočných dekorácií. Ak ste doteraz nemali čas na ich výrobu, v piatok vás takáto ručná práca bude plne uspokojovať.

Odporúčame prečítať: Jarný horoskop pre všetky znamenia

Na Veľký piatok sa síce upratovať a vôbec ťažšie pracovať neodporúča, no aj keď je cvičenie častokrát drina za prácu to považovať nemusíme. Urobte si doma pred telkou pár brušákov, zaskáčte cez švihadlo, alebo zacvičte pár cvikov z jogy. Vyplavené endorfíny vám dodajú jednak pocit šťastia a pohody, ale tiež dostatok energie na nadchádzajúce dni.

Čo Luna odporúča na Veľký piatok a Bielu sobotu?

Zdroj: Shutterstock®

BIELA SOBOTA

V sobotu je už Mesiac v znamení temperamentného Škorpióna. Luna do tohto vodného znamenia vstupuje už v piatok večer, a tak sa v sobotňajšie ráno môžete prebudiť akési precitlivelé, či náladové. Vo vzťahoch bude v sobotu prevládať vášeň a zmyselnosť. Pozor na impulzívne a dramatické správanie, ktoré ľahko môže vyústiť do nezmyselných hádok. Nepokazte si veľkonočné sviatky tvrdohlavosťou a naučte sa robiť kompromisy. Čas nie je vhodný na riešenie príliš vážnych problémov, najmä nie tých vzťahových. Ak cítite, že to s vami príliš šije, radšej sa utiahnite na chvíľu do samoty, než by ste svojimi slovami mali niekomu ublížiť.

Odporúčame prečítať: Pripravte si bylinkové čaje podľa lunárneho kalendára

Skrotiť temperament vám v dňoch Škorpióna môže pomôcť aj meditácia, relaxačný kúpeľ, hudba, alebo silné objatie od milovaného človeka.

Biela Sobota sa ešte stále nesie v duchu pôstu. Skúste vydržať. Ubúdajúca Luna je rozhodne ZA, keďže vďaka takejto očiste si posilníte aj svoju imunitu a pomaly, ale isto začnete vidieť aj úbytok váhy. Povolené sú ovocné aj zeleninové smoothie, šaláty, ľahké polievky, či rybka na pare.  

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 25.03.16 06:39

SK
karma
113.00

Luna by sa mala pocuvat, nikomu nezaskodi maly post, tradicie a zvyky tiez

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní