Čo vám na cestách nesmie chýbať? Zopár ezoterických kúskov!

Čo vám na cestách nesmie chýbať? Zopár ezoterických kúskov!
 • 10.06.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

Samozrejme zbaľte si plavky, šortky, sukne, topy... ale ak aspoň trochu veríte na svet ezoteriky, nemali by vám v kabelke, či príručnej batožine chýbať aj isté drobnosti. Odporúčame vziať si so sebou zopár liečivých kameňov, či už v podobe šperkov, alebo len tak voľne do vrecka i peňaženky. Správne vybraté kamene vás budú na cestách ochraňovať, odstránia napätie, stres aj nečakaný strach z neznámeho. Môžu vám dokonca uľahčiť problémy s trávením, čo sa zíde najmä citlivejším žalúdkom na ceste do exotiky, privolať príjemný spánok aj pritiahnuť k vám tých správnych ľudí.

Odporúčame prečítať: Čo robiť keď sa vysnívaná dovolenka zmení na nočnú moru?

Čo vám na cestách nesmie chýbať? Zopár ezoterických kúskov!

Zdroj: Shutterstock®

ACHÁT A AKVAMARÍN - ak vás cestovanie stresuje, pociťujete najmä pri presunoch duševné napätie a neviete sa nijako upokojiť. Tieto kamienky vám pomôžu odstrániť negatívne myšlienky, pomôžu aj s únavou - navodia príjemné sny a dovolia organizmu si odpočinúť.

AVENTURÍN A CHALCEDÓN - pomôžu vám zbaviť sa podráždenia, či prípadnej zlosti. Aventurín tiež dáva pozor na vaše peniaze, a nedovolím vám urobiť nesprávne rozhodnutie. Pomáha tiež v komunikácii s ľuďmi, do cesty vám vodí len príjemné a užitočné osoby.

HEMATIT - zabráni žiarlivým a majetníckym myšlienkam. Zároveň vám pomôže si okolo seba vybudovať akúsi stenu, ktorú bude pôsobiť ako štít pred negatívnymi osobami, až ľudskými upírmi.

Odporúčame prečítať: Máte vybitú autobatériu? Nemusíte hneď volať o pomoc

Čo vám na cestách nesmie chýbať? Zopár ezoterických kúskov!

Zdroj: Shutterstock®

JADEIT - kedysi sa považoval za najcennejší kameň vôbec. Prináša na cestách veľa šťastia, dokáže plniť tiež sny a túžby. Priťahuje tiež priateľstvo, spokojnoťs, dodáva energiu, posilňuje vitalitu, pomôže nám rozpomenúť si aj na minulé životy a tak naše cesty môžu razom nabrať iný rozmer.

KARNEOL - aj tento kamienok vám v tele pomôže rozprúdiť vitalitu a životnú energiu. Podporuje v nás tiež tvorivosť, na cestách pomáha prekonávať prekážky a ukazuje aj správny smer. Vďaka nemu sa budeme vedieť lepšie sústrediť, a keď sme napríklad na pracovnej ceste, splniť si svoje úlohy.

Odporúčame prečítať: Ako naplánovať deťom krásne letné prázdniny?

Okrem kamienkov sa môžete ale spoľahnúť aj na iné ezoterické predmety:

Čo vám na cestách nesmie chýbať? Zopár ezoterických kúskov!

Zdroj: Shutterstock®

LAPAČ SNOV - vám pomôže v prípade, že o sebe viete, že na neznámych miestach trpíte nespavosťou a keď už zaspíte prepadnú vás nočné mory. Nezaberie veľa miesta, nie je ani ťažký a je ľahko skladný. Zaveste si ho nad posteľ, do stanu, do vlaku, dajte hoci pod vankúš. V lapači snov sa zachytia všetky nepríjemné zážitky, myšlienky a do ríše snov budú prepustené len tie, ktoré vám vylúdia na tvári úsmev.

SHAMBALLA NÁRAMKY - najznámejší je ten červenej farby. Pomáha totiž bojovať proti urieknutiu, odháňa od nás negatívne osoby, a naopak priťahuje len lásku a úprimnosť. Z našej ruky robí "šťastnú ruku", ktorej sa zväčša podari zvoliť správne.

PYRAMÍDY - či už z krištáľu, jantáru, smaragdu, alebo akéhokoľvek iného materiálu... Už len samotný tvar pyramíd má harmonizačný účinok. Dopĺňa nám vibračnú energiu, pomáha liečiť choroby tela aj duše aj odblokovať čakry. Na cestách nám dodáva prieskumnícke schopnosti a poskytuje nám úspech.

FENG SHUI - pomôcky všakovakého druhu, vo feng shui je ich množstvo aj práve na cestovanie a šťastný príchod, či odchod. Nájdete tu aj drobnosti pre nový začiatok, porozumenie, nové vzťahy, pritiahnutie lásky, práce, šťastie s peniazmi, spoznávaním... Vyberajte individuálne na základe vašich potrieb.

Odporúčame prečítať: Ísť na dovolenku autom, autobusom, alebo letecky?

ČO NA CESTÁCH NESMIE CHÝBAŤ VÁM?

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Martina Zahoranová 10.06.15 15:33

MZ
karma
92.00

rodina :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní