Aké sú deti narodené v znamení zeme? Toto by ste o nich mali vedieť!

Aké sú deti narodené v znamení zeme? Toto by ste o nich mali vedieť!
 • 09.10.2013
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 2

Vychádza vám termín pôrodu na mesiac spájaný so zemským znamení? Alebo vám už čosi také „rohaté“ doma pobehuje? Pozrite sa na charakteristické vlastnosti detí narodených v znamení Kozorožca, Býka, či Panny.

Odporúčame prečítať: Veľký letný horoskop 2014 – časť I.

kozorožec

Zdroj: Shutterstock®

Deti – Kozorožec

Charakteristické vlastnosti: tiché, vážne, ale za to vodcovské typy už od útleho veku. S deťmi narodenými v tomto znamení sa neodporúča púšťať do hádok. Tie vždy koniec koncov vyústia vašou prehrou, no predchádzať im bude množstvo kriku, plaču, aj dupotania. Malí Kozorožci paradoxne nie sú hádavé typy, ak im však nevychádza čosi podľa ich predstáv, vie ich to poriadne rozdráždiť. Nerady sa vzdávajú, a preto budú bojovať ešte aj tam, kde to ostatní vzdávajú. Sú to bojovníci, ktorí bojujú za pravdu. Nepoznajú slovo prehrať, ani vzdať sa.

Ako na ne: Určite nie prikazovačne. Nesnažte sa ich ani prelstiť. Sú tvrdohlavé, a preto, ak raz povedia nie, len ťažko ich donútite spraviť to, čo chcete vy. Ak v nich chcete posilniť pocit zodpovednosti a samostatnosti, zakúpte im domáce zvieratko. Obzvlášť, ak vás oň žiadajú. Pokiaľ si potrpíte na poriadok, môžete byť potešené. Tieto deťúrence neznášajú chaos, v domácnosti dokonca rady pomáhajú a o svoje hračky a veci sa vzorne starajú.

Akou cestou ich viesť? Deti narodené v tomto znamení majú ako sme už prezradili vodcovské sklony. Tie idú ruka v ruke so sklonmi autoritatívnymi. Medzi trochu negatívne vlastnosti patrí aj to, že sa nerady delia o svoje veci. Vo výchove by ste ich mali usmerniť práve k pomoci druhým. Ukážte im ako je dôležité pomáhať osobám v núdzi, ale tiež zvieratkám, či starať sa o životné prostredie.

Odporúčame prečítať: Veľký letný horoskop 2014 – časť II.

 
býk

Zdroj: Shutterstock®

Deti – Býci

Charakteristické vlastnosti: Na tieto pokojné detičky sa môžete kedykoľvek spoľahnúť. S výnimku chvíle, keď ich vyprovokujete až do nepríčetna. Vtedy vybuchnú ako sopka a vychŕlia vám do tváre výčitky a krivdy celého sveta. O pár sekúnd však opäť skrotnú, samozrejme pod podmienkou, že im dáte za pravdu, nasypete si popol na hlavu, ospravedlníte sa a pokorne zahlásite, že sa to už nikdy viac nestane. Nemajte však obavy, vytočiť tieto trpezlivé znamenia, nie ja až také jednoduché.

Ako na ne: Väčšina z týchto detí je nerada v centre pozornosti. Sú hanblivé a kvôli tomu občas aj menej spoločenské. Nenúťte ich predvádzať sa ani pred rodinnou návštevou. Možno sa vám podvolia, keďže konfliktom na verejnosti sa vyhýbajú, ale potom si zažijete mierne tichú domácnosť. Podporujte ich v tom, čo ich baví a dávajte im hlavne veľa lásky v podobe bozkov a objatí. Deti v tomto znamení si potrpia na stabilnú rodinu aj rodinné rituály, snažte sa to pre ne robiť tak často, ako to len ide, napríklad vo forme spoločných raňajok či večerí.

Akou cestou ich viesť? Posnažte sa naučiť ich kontrolovať svoje emócie. O nich obvykle nerozprávajú, avšak len do chvíle, keď ich niekto nevyprovokuje. Býci mávajú umelecké, ale aj praktické sklony. Snažte sa ich skĺbiť a pokojne ich prihláste aj na niekoľko záujmových krúžkov. Keďže sa rady učia a veci si robia načas, nebudú mať problém s akčnejším programom. Naopak ten pasívny v nich môže podporovať lenivosť.

Odporúčame prečítať: Horoskop krásy na aktuálny týždeň

 
panna

Zdroj: Shutterstock®

Deti – Panny

Charakteristické vlastnosti: praktické až perfekcionistické Panny budete milovať, občas vám svojimi premúdrelými rečami môžu aj pekne liezť na nervy. Tieto deti majú veľmi rady školu, práve preto lebo funguje v istej štruktúre. Takto potrebujú však fungovať aj mimo nej. Pevný režim a pravidlá. Chaos či zmätok ich znepokojuje a privádza do úzkych.

Ako na ne: Detičky v znamení Panny sú veľmi citlivé, preto nešetrite prejavmi lásky. Veľmi ocenia aj to, ak ich budete zapájať do svojho každodenného života aj starostlivosti o domácnosť. Veľa sa s nimi rozprávajte a ešte viac ich počúvajte. Rady sa vám zdôveria so všetkým, čo ich trápi. Ak ich tajomstvá nepoužijete proti nim, takýto dôverný vzťah vám môže ostať aj v období dospievania a dospelosti.

Akou cestou ich viesť? Tieto deťúrence sú veľmi snaživé a potrebujú pocítiť, že si ich snahu vážite. Dajte im vedieť, že ich rešpektujete a že ste na ne hrdé. Väčšina z nich trávi svoj voľný čas radšej doma, snažte sa ich preto občas vodiť aj do kolektívu iných detí, avšak nie na silu, len tak nenápadne. Nikdy si z nich nerobte srandu pred druhými, zraníte tak ich city natrvalo.

Odporúčame prečítať celú sériu článkov:


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

anka - fb anka all saga saganová 10.10.13 13:48

A-FAASS
karma
-1.00

rada si prečítam horoskop

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Tento letný účes je hitom Instagramu: Všetky ženy a dievčatá ho zbožňujú
Vlasy

Tento letný účes je hitom Instagramu: Všetky ženy a dievčatá ho zbožňujú

 • 5
 • 12.06.2022
AcneCover - Dermacol predstavuje novinky v boji proti akné
Novinky

AcneCover - Dermacol predstavuje novinky v boji proti akné

 • 3
 • 14.06.2022
Starostlivosť o pleť a telo podľa celebrít: Čo všetko vyskúšali?
Pleť

Starostlivosť o pleť a telo podľa celebrít: Čo všetko vyskúšali?

 • 0
 • 15.09.2022
TOPlist